عمومی

افزایش ۹۰ درصدی تبادلات تجاری ایران و سوریه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ایران من،
سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق به روزنامه الوطن دمشق گفت: آینده روابط ایران و سوریه روشن است و در 9 ماه گذشته روابط تجاری دو کشور تقریبا 90 درصد رشد داشته است. امروز (یکشنبه) بدون توضیح

وی افزود: اراده سیاسی مقامات ایران و سوریه گسترش و گسترش زمینه های همکاری در همه جناح ها در پی دوران سخت جنگ با تروریسم است که مورد حمایت آمریکا و فعالان حامی آمریکا قرار گرفت.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه افزود: تقویت مشارکت اقتصادی، فرهنگی، علمی، آموزشی و دانشگاهی موجب ارتقای چشمگیر جایگاه دو کشور شده است.

سبحانی در خصوص ظرفیت های فراوان دو کشور گفت: مصمم هستیم از این فرصت استفاده کنیم.

وی با اشاره به حمایت همه جانبه ایران از وفاداری و حاکمیت دولت سوریه، از حضور غیرقانونی نیروهای خارجی در خاک سوریه انتقاد کرد و بر لزوم بازگرداندن هر وجب از خاک این کشور به دولت قانونی سوریه تاکید کرد.

معاون وزیر امور خارجه سوریه همچنین از حمایت جمهوری اسلامی ایران از تروریست ها و تروریست ها در کشورها و کشورهای مختلف علیه وحدت، فرهنگ و توسعه سوریه تشکر کرد.

بشار الجعفری، معاون وزیر امور خارجه سوریه امروز به یک روزنامه سوری الوطن گفت: رهبری، مردم و دولت سوریه از کمک های اقتصادی، سیاسی، نظامی و امنیتی ایران در جنگ علیه مردم سوریه و عاملان جنایات حمایت می کنند. یکشنبه). آنها در سطح محلی و بین المللی از همبستگی، فرهنگ و توسعه سوریه قدردانی می کنند.

وی با قدردانی از مردم و مسئولان کشورمان در چهل و سومین سالگرد پیروزی ایران، افزود: روابط سوریه و ایران ذهنیت همکاری های سیاسی بین المللی و ایدئولوژی ژئوپلیتیکی را تغییر داده است و ما به رابطه خود با ایران، متحدمان ایران افتخار می کنیم.

الجعفری درباره احتمال سفر مشروع ایران و سوریه در آینده نزدیک گفت: روابط دو کشور چنین تجربیات و بازدیدهایی در سطح مقامات ارشد دارد و می دانیم که مذاکرات دو کشور انجام شده است. این اتفاقات در برنامه های دو کشور گنجانده شده است.

وی درباره نشست آتی وزرای خارجه اتحادیه عرب و احتمال برگزاری همه پرسی برای بازگرداندن سوریه به این اتحادیه، گفت: این دیدارها اولین دیدار در نوع خود است و هیچ چیز جدیدی در این زمینه وجود ندارد.

دکمه بازگشت به بالا