عمومی

امیکرون هم می‌کشد، هم عوارضش باقی می‌ماند

ویروس کرونا علاوه بر بیماری و مرگ، مشکلات دیگری را در افرادی که بهبود یافته اند ایجاد می کند. سطوح آمیکرون، که بسیار مسری هستند، اکنون تعداد بیماران مبتلا به عوارض احتمالی این بیماری را افزایش می دهد. عوارضی مانند ریزش مو ناشی از سکته یا سکته قبلی.

به گزارش اخبار ایران من، مصاحبه های منتخب اخبار ایران من از هادی یزدانی دکتر در ادامه مطلب می خوانید:

آمیکرون نسبت به سایر عوارض مسری تر است، اما تعداد بستری شدن و مرگ و میر در آمیکرون نسبت به عوارض قبلی نسبتاً کم است، بنابراین آنچه امروز در مورد این ویروس گفته می شود این است که میزان آمیکرون باعث افزایش مرگ و میر نمی شود.

– به نظر می رسد یکی از دلایل افزایش مرگ و میر در اروپا و آمریکا قبل از Emicron واکسیناسیون فوری باشد. در نتیجه تعداد مبتلایان به ویروس دلتا نسبت به ایران کمتر بود، بنابراین طبیعتاً از این ویروس در امان نبودند. در حال حاضر اثربخشی واکسن کاهش یافته است، به طوری که او به تعدادی از موارد مبتلا شد و درگذشت.

– تاخیر در واکسیناسیون در ایران و شیوع بالای بیماری عروق ویروس کرونا در فاز پنجم باعث شد که کار آمیکرون در ایران کمتر شبیه اروپای فعلی باشد.

– خطرناک است که بگوییم در نهایت همه ایمیکرون دریافت می کنند و ما بی خیال هستیم. زیرا این امکان را به ما می دهد تا بیماران بیشتری را ملاقات کنیم که می توانند به همان تعداد میزان مرگ و میر را افزایش دهند.

– در مورد مرگ، آنچه را که در دلتا در فصل پنجم تجربه کردیم، تجربه نخواهیم کرد.

– علاوه بر افزایش موارد، نگران عواقبی هستم که بعد از بهبودی در افراد باقی می ماند. بر اساس سوابق رسمی، مردم اکنون می توانند بخشی از ریه های خود را پس از بهبودی از دست بدهند.

– در مواجهه با ویروس کرونا با پدیده ای به نام (LONG COVID) عوارض طولانی مدت مواجه شدیم. این عوارض چند ماه پس از حمله قلبی شروع می شود. مطالعات علمی نشان داده است که بیماران مبتلا به کووید چند ماه پس از بهبودی زنده می مانند. خیلی از بیمارانی که بوی بد دهان داشتند به ما مراجعه می کردند یعنی مدت زیادی بوی آنها برنمی گشت یا اگر هم می آمدند مشکل خاصی داشتند. فرهنگ. به عنوان مثال، آنها می توانند کوچکترین بو یا بو را تشخیص دهند. چنین چالش‌هایی بسیار زیاد بود. در نتیجه کاهش عملکرد تنفسی، سرفه های مداوم، ریزش موی شدید، فرد دچار ترس و اضطراب می شود. ما همچنین علائمی مانند عقب ماندگی ذهنی را تجربه کردیم. مریضی داشتم که حسابدار بود و با اعداد کار می کرد، اما به من گفت که بعد از سکته قلبی توانایی خواندنش کم شده است. شکایت از افسردگی، افسردگی و ناامنی تنها بخشی از پیامدهای آن بود.

– ما الان در وسط مشکل هستیم. درست مثل زلزله ما اکنون در حال نجات افرادی هستیم که در خرابه‌ها گرفتار شده‌اند. اما بعد از مدتی متوجه می شویم که چقدر ویرانی باقی مانده است.

– به هرکسی که آمیکرون را یک آنفولانزای ساده می‌داند باید گفت که بیشتر عوارض با یک آنفولانزای ساده برای انسان باقی نمی‌ماند، اما قبل از ویروس کرونا که باعث طاعون شد، می‌دانیم که در آینده با عوارض زیادی روبرو خواهیم شد. . ما می دانیم که برخی از بیماران ممکن است در ماه های بعد از بیماری قلبی دچار آمبولی شوند و در اثر بیماری قلبی یا سکته جان خود را از دست بدهند و ممکن است در محاسبات کووید لحاظ نشوند. اگرچه این یکی از معایب کووید است.

لازم به ذکر است که همه افراد بر اثر بیماری قلبی نمی میرند اما چند ماه بعد بخش بهداشت عمومی در خطر است و این موضوع به دلیل شیوع گسترده آمیکرون نگران کننده است.

– میزان انتقال ویروس به صورت احتمال بسیار زیاد و حدود 48 تا 72 ساعت زودتر می باشد.

– طبیعتا نگرش من به عنوان یک پزشک که دغدغه مراقبت دارد با فردی که مسئولیت دارد و به امور دیگر رسیدگی می کند متفاوت است. فراموش نکنیم که دانش آموزان در دوره های آنلاین به شدت آسیب دیدند. بسیاری از بیماران مبتلا به اختلال دوقطبی به ما مراجعه می کنند. به ویژه زنان که مسئولیت اصلی آموزش دانش آموزان را بر عهده دارند. از سوی دیگر، می دانیم که یکی از زمینه هایی که این بیماری به سرعت در آن گسترش می یابد، از طریق مدارس و دانش آموزانی است که خیلی جوان هستند و قادر به مدیریت مراقبت های بهداشتی نیستند. بنابراین، برای انتخاب بازگشایی کامل مدارس، باید چشم انداز داشت.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا