عمومی

اهالی حوزه و دانشگاه در شرایط حساس نقش آفرینی کنند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، آیت الله سید کاظم نورمفید گرگان در خطبه سیاسی اختصاصی نماز جمعه گفت: حوزه های علمیه و طلاب در طول تاریخ ایران همواره از نفوذ مردم برخوردار بوده اند و انتظار می رود همواره در میانه میدان و ورزش باشند. مسئولیت در شرایط سخت

امام جمعه گرگان افزود: دانشگاهیان و حوزویان باید با حضور در این مجمع از کیان نظام و مصالح جمهوری اسلامی ایران پاسداری کنند.

وی در خصوص 16 آذر و روز دانشجو گفت: دانشجویان با اشاره به سفر نیکسون که معاون رئیس جمهور وقت ایالات متحده آمریکا بود، اعتراض مسالمت آمیزی کردند. آمیز آنها در مخالفت با مداخله آمریکا در ایران فریاد زدند که با گلوله باران دولت وحشیانه مواجه شد و سه دانشجو کشته شدند.

نورمفید وی همچنین به رویکرد اخیر قطر در جام جهانی برای شهروندان اسرائیلی پرداخت و گفت: رفتار و سیاست دولت قطر قابل تقدیر است. این واقعیت که شهروندان رژیم اشغالگر باید به قطر می رفتند تا با نام فلسطین در قطر زندگی کنند، مایه توهین و شایعه سازی برای اسرائیل شد.

او در 11 دسامبر سالگرد ترورش درگذشت میرزاکوچک خان جنگلی همچنین گفت: در طول تاریخ افراد خاصی مانند شهید آیت الله حسن مدرس، شهید محمد خیابانی و میرزا کوچچ خان و صدها نفر از افراد نامدار را برای داشتن ایران اصیل و اسلامی بخشیده ایم.

امام جمعه گرگان افزود: برای آزادی و صلابت کشور و پاسداری خانواده جان های ویژه ای فدای انقلاب اسلامی شده است و ما باید راه این شهدا را ادامه دهیم.

دکمه بازگشت به بالا