عمومی

ایده‌هایی برای گفت‌وگوی رییس قضا

به زندانیان آرامش بدهید و بگذارید آزادانه و آزادانه صحبت کنند. از پولی که مربوط به مرجع است استفاده کنید و بقیه را به سایر مقامات کشور اطلاع دهید. فواید آن این است که خواهید دید که اکثر کسانی که امروز در زندان هستند نه متنفر هستند و نه فریب استکبار را می خورند. احساس درد می کنند و گاهی برای درد دنیا درمان خوبی دارند. اگر کسی فکر خوبی به افسری داده یا ایده ای که می تواند به بهبود سیستم قضایی کمک کند، مجازات او را کاهش دهید یا او را آزاد کنید.

به گزارش اخبار ایران من، در مقاله ای در روزنامه ایمان محمد زکری نوشت: جناب حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجیعی، ریاست محترم دادگاه اعلام کرده اند که آمادگی دارند در مورد حوزه ای که دستور داده اند بحث کنند و انتقادات مردم را بشنوند. در حال حاضر ابراز تمایل رئیس قوه قضائیه برای گفتگو با مردم و شنیدن انتقادات و نظرات آنها امری طبیعی و عادی است. آنها همچنین نشان داده اند که اگر چیزی می گویند، تا جایی که ممکن است پای حرفشان می ایستند، بنابراین می توانید به حرف هایشان اعتماد کنید. پس از ارائه این، سیستم های مختلفی در اینترنت به آنها ارائه شد. از رد کردن تا لطف و گاه بخشش. در این مقاله با استفاده از نظرات کاربران املاک، مواردی را به آنها نشان می دهم و امیدوارم در شروع و ادامه بحث مفید واقع شود.

به نظر من بهتر است زیاده روی نکنیم و از زندان اوین یا یکی از زندان های زیر نظر قوه قضائیه شروع کنیم که اتفاقاً اکثر افراد دستگیر شده در حوادث اخیر در آنجا نگهداری می شوند. امروز همه گروه های سیاسی و فکری در زندان هستند: از سیاستمداران گرفته تا نویسندگان، روزنامه نگاران، شاعران، هنرمندان، دانشجویان، اساتید دانشگاه، معلمان، رهبران دینی، علما و کارگران. چون به خاطر امنیت شانسی برای حضور در خیابان ندارید، بهترین جا زندان است. ترجیحا بدون دوربین و با حداقل دوستان ممکن. به زندانیان آرامش بدهید و بگذارید آزادانه و آزادانه صحبت کنند. از پولی که مربوط به مرجع است استفاده کنید و بقیه را به سایر مقامات کشور اطلاع دهید. فواید آن این است که خواهید دید که اکثر کسانی که امروز در زندان هستند نه متنفر هستند و نه فریب استکبار را می خورند. احساس درد می کنند و گاهی برای درد دنیا درمان خوبی دارند. اگر کسی فکر خوبی به افسری داده یا ایده ای که می تواند به بهبود سیستم قضایی کمک کند، مجازات او را کاهش دهید یا او را آزاد کنید.

نکته دوم مکان واقعی است. افراد محترم صفحاتی در توییتر و اینستاگرام دارند که اکنون هر دو به دلایل امنیتی فیلتر شده اند، اما صفحات شما (که احتمالاً در دست مدیران است) مانند سایر مقامات کشور کار می کنند و سایر کاربران در زیر نظرات خود را ارسال می کنند. پست ها یا توییت های شما برخی از مطالب ممکن است تند و آشکار یا حاوی فحاشی باشد، اما بسیاری از کارشناسان و متخصصان اگر بدانند که شخصی (مخصوصاً یک مقام مسئول) گاهی اوقات وقت خود را صرف مطالعه افکار آنها می کند، توصیه ها و پیشنهادات مفیدی به شما خواهند داد. اگر وقت ندارید (که توصیه می کنم هنگام بازدید از این سایت ها انجام دهید)، از مدیر وب سایت خود بخواهید گزارش واضح و مختصری از اعتراضات و نظرات درج شده در زیر مقالات سایت شما ارائه دهد. . قدرت باشگاه را دست کم نگیرید. وظیفه اصلی باشگاه گفتگو است و در جریان انتخابات توانایی ارتباط با رهبران و نخبگان کشور و گروه های مختلف مردم را به نمایش گذاشت. خوبی این است که می توانید بیایید و مستقیماً با مردم صحبت کنید و بدون نگرانی از امنیت به آنها گوش دهید.

دسته سوم خبرنگاران به ویژه خبرنگاران قوه قضائیه هستند که کم و بیش از امور این قوه اطلاع دارند و صدای مردم و مخاطبان آنها هستند. البته زمانی که سخنگوی دادگاه بودید با رسانه ها ارتباط مستمر داشتید و نشست های خبری شما مرتب برگزار می شد. اکنون در قالب یک رئیس بخش، انتظار فرصت هایی برای بحث و گفتگو داشته باشید، نه پرسش و پاسخ. ضمناً با خبرنگارانی که در این مدت به خاطر انجام وظیفه دستگیر و زندانی شدند تماس بگیرید و به خواسته های آنها و آنچه می بینند گوش دهید.

گروه چهارم که شاید از همه مهمتر باشد، همکاران شما در دادگاه اعم از قضات صادق، باسواد و مستقل و کارشناسان حقوقی هستند که تعدادشان کم نیست. آنها در درون سیستم کار می کنند، در خط مقدم ارتباط با مردم هستند و اگر فرصت پیدا کنند، مسائل و مشکلات حاکمیتی را همراه با راه حل ها به شما نشان می دهند. بسیاری از این افراد در محافل اداری و قضایی گم می شوند و چون بر اساس دانش، تجربه و احترام خود مورد احترام نیستند، تمایل به تغییر امور را از دست می دهند.

همچنین دو گروه ذینفع دیگر همکاران شما در دادگاه و وکلا و متخصصین حقوقی هستند. از آنجایی که این دو گروه ارتباطی با دولت ندارند و با زبان و قوانین آشنا هستند، می توانند مشکلات دستگاه قضایی را در تمامی ابعاد برای شما تشریح کنند. به این دانشجویان و اساتید و مروجین کسب و کار و کارآفرینان و بسیاری دیگر را اضافه کنید. اکنون که علم مذاکره را مطرح کردید، افراد زیادی هستند که باید صدایشان را بشنوید، اما ذکر سه نکته در پایان ضروری است: به مخاطب اطمینان دهید که حتی اگر به وضوح از شما انتقاد کند یا به سایر مراجع انتقاد کند. دنیا، هیچ مشکلی برای آنها وجود نخواهد داشت. اگر کسی بعد از صحبت با شما دچار مشکل شود، آب ریخته شده را نمی توان به جو بازگرداند. دوم اینکه بی رویه صحبت نکنید و مخاطب را فقط از خودی ها انتخاب نکنید. بخشی را تصادفی و بخشی را عمدی از بین کسانی که می شناسید زبان قرمز دارند و نترس و صریح هستند انتخاب کنید. در میان کسانی که داخل هستند، کسانی را که به شما دسترسی ندارند دعوت کنید. در نهایت، بهتر است در مورد شنیده ها و تصمیمات و اقداماتی که برای مقابله با مشکلات انجام داده اید، به مردم و رسانه ها گزارش دهید. بگذارید مردم بفهمند که صدایشان شنیده می شود و به انتقادات و ایده ها توجه می شود. امیدوارم این طرح را از دست ندهید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا