عمومی

ایران همواره حامی مطالبات استقلال‌طلبانه ملت‌های آمریکای لاتین بوده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ایران من،
سیدابراهیم رئیسی در سفر به قطر در حاشیه ششمین کنوانسیون گاز در دیدار با کیت رولی نخست وزیر ترینیداد و توباگو درباره روحیه آزادی و استقلال آمریکای لاتین گفت: جمهوری اسلامی ایران حامی منافع آزادی بوده و استقلال همه ملت های جهان در مقابل ظلم ملت های سرافراز قرار گرفته است.

رئیس جمهور با ابراز علاقه کشورمان برای توسعه روابط با ترینیداد و توباگو به ویژه در زمینه استفاده از نفت و گاز، افزود: مهارت و تخصص فنی بالا حتی در خواسته های دشمنان که موجب رشد صنعت جهانی نفت و گاز ما شده است.

رئیس جمهور در خصوص آمادگی جمهوری اسلامی برای تبادل تجربیات با ترینیداد و توباگو گفت: جمهوری اسلامی ایران به ویژه در دوره سیزدهم، برنامه ویژه ای برای ارتقای روابط اقتصادی و سیاسی و روابط بین الملل از جمله آمریکای لاتین دارد. ” به همین دلیل، ما می خواهیم روابط خود را با کشور شما بهبود بخشیم.

رئیس جمهور با اشاره به سخنان نخست وزیر ترینیداد و توباگو درباره پیامدهای روابط فنی و تجاری و ائتلاف آمریکا به دلیل تحریم های آمریکا علیه دیگر کشورهای آمریکای لاتین، گفت: این نشان از ظلم و استکبار آمریکاست. جایی که رابطه سالمی دارند.

رئیسی همچنین گفت: 43 سال جمهوری اسلامی ثابت کرده است که هرکس با ظلم مخالفت کند می تواند آزادی خود را اعمال کند.

ترینیداد و توباگو مانند ونزوئلا و کوبا همکاری و روابط با ایران را توسعه می دهد
کیت رولی نخست وزیر ترینیداد و توباگو با اشاره به اینکه کشورش از نظر هیدروکربن غنی است، گفت: ترینیداد و توباگو خواهان تقویت روابط و روابط خود با جمهوری اسلامی ایران مانند ونزوئلا و کوبا هستند.

پس از استقلال از انگلستان، ترینیداد و توباگو بر تولید صنعت نفت و گاز خود تمرکز کردند و امروز شرکت های نفت و گاز ما در کشورمان مهارت های بسیار خوبی دارند، اما شرکت های بین المللی همچنان فرصت کار در دنیا را دارند. وی افزود: کارخانه های نفت و گاز ما. . .

وی افزود: ما بیش از هر زمان دیگری سعی کرده ایم با متحدان مالی خود قطع رابطه کنیم و می خواهیم از تجربه و پتانسیل ایران در زمینه نفت و گاز بهره ببریم.

دکمه بازگشت به بالا