عمومی

این تازه نصف لیست یحیی بود!

یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس در آخرین سوال خود گفت که از سرعت این تیم در بازار تبلیغات راضی است و نیمی از لیست آنها تا الان نوشته شده است. متوجه شدید؟ تنها نیمی از لیست گل محمدی به این تیم اضافه شد. از سوی دیگر، برای جذب علیرضا بیرانوند از فوتبال اروپا، مرتضی پورعلی گنجی، ستاره تیم ملی، سروش رفیعی، دانیال اسماعیل فر و گئورگ گلیسانی از سپاهان، محمد مهدی احمدی و چند ستاره دیگر که آینده این تیم را تایید می کنند، نیمی از تیم را ترک کردند. لیست مربیگری، و هنوز نیمی از بازیکنان دیگر هستند که درخواست داده اند! او همچنین دو بازیکن دیگر می خواهد تا تیمش را حرفه ای نگه دارد. هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد. از سوی دیگر، ستارگانی چون وحید امیری، امید عالیشاه، مهدی ترابی، میلاد سرلک، کمال کامیابی نیا، سیامک نعمتی در کنار بازیگرانی چون مهدی عبدی، علی نعمتی، حامد پاکدل، احمد گوهری و… هستند که می توان نام آنها را نام برد. در لیست. و بازیکنانی چون سیدجلال حسینی، علیرضا ابراهیمی، رامین رضاییان، احسان پهلوان، عیسی آل کثیر، محمد شریفی، منوچهر صفروف، وحدت حنان اف، شیرزد تمیروف، حامد لک و … انتخاب نکردند و نشدند. تیمی را که قرار است فصل آینده در آن بازی کنند را بشناسید. یا اینکه در حرفه ای بودن آنها چه اتفاقی می افتد.

یحیی گفت این تیم با استعداد و قدرتمند نیمی از جاه طلبی های او را تشکیل می داد. سپس از گل محمدی پرسیده شد: «در لیگ ارزان ایران چه کرده‌اند که به مهره‌ها و ستاره‌های بیشتری نیاز دارد و فقط منتظر است تا بازیکنان بیشتری به تیمش اضافه شوند تا نیمی دیگر از بازیکنانش را تکمیل کنند. بدون اینکه نیمی دیگر از لیست یحیی تحت تاثیر مدیران باشگاه باشد، حالا که پرسپولیس همه بازیکنان بالا و پایین را دارد، باید منتظر ماند تا مثلاً یکی از سریع ترین بازیکنان لیگ برتر ثبت شود. پرسپولیس کمتر از یک هفته به 20 می رسد با همین تیم، رقابت های ایران که وجود ندارد، رقابت های آسیایی دور از دسترس نیست؛ مثل سپاهان و هنوز دلایلی را می بینیم.

در فوتبال حرفه ای، باشگاه های بزرگ با بازیکنان بزرگسال قرارداد می بندند و این یک واقعیت شناخته شده است، اما اندازه تیم یکی از مواردی است که باید نظارت شود. هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد. از طرفی ستاره هایی که ثبت نام کرده اند و مشتاق حضور در تیم ملی هستند، توانایی نیمکت نشینی را در ذهن خود پرورش داده اند یا نیمکت سرخپوشان برای فصل بیست و دوم پر از جنجال خواهد بود؟

پرسپولیس در این فصل می تواند قهرمانی تاریخی و بدون شکست در لیگ باشد. با وجود این همه ستاره، حتی جذابیت موفق هم کارمندان را گیج می کند. یحیی باید برای آینده برنامه داشته باشد زیرا نمی خواهد اتفاقات فصل گذشته و زمانی که محبوبیتش کاهش پیدا کرد را تکرار کند. او یک مربی باهوش و سیاسی است، بنابراین برای ماندن و عملکرد خوب، حتی از دوستان و حامیان خود فراتر می رود و کارکنان خود را حرفه ای می کند.

251 251

دکمه بازگشت به بالا