عمومی

برنامه‌های دولت برای عبور از بی‌برقی

وضعیت شبکه برق همچنان پایدار است، اما با پیشرفت روند پیش بینی می شود که این وضعیت ناپایدار بوده و قطعی برق روی میز تصمیم گیرندگان قرار گیرد.

به گزارش اخبار ایران من، این روزنامه دوست وی درباره اقدامات دولت برای رفع قطعی برق نوشت:

مصرف اداری را محدود کنید: تمامی ادارات و سازمان های دولتی باید در ساعات اداری 30 درصد و در ساعات اداری 60 درصد هزینه ها را کاهش دهند. در غیر این صورت برق آنها برای مدت طولانی قطع خواهد شد.

تغییر ساعت کاری: اگرچه تغییر ساعت ادارات قبلاً مورد انتقاد قرار گرفته بود، اما وزیر نیرو با تایید این موضوع اعلام کرد: ساعت کاری ادارات در تیر و مرداد تغییر می کند و باید ساعت کاری تا صبح روز بعد متوقف شود. از سوی دیگر، دفاتر به زودی تعطیل خواهند شد و در نتیجه هزینه های اداری و ساعات اضافه کاری به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

تغییرات صنعتی: وزارت نیرو می‌گوید: «اگرچه محدودیت‌ها نسبت به سال گذشته بسیار کمتر است، اما در کارخانه‌های بزرگ، ممنوعیت برق با تعطیلات تابستانی و بازسازی‌های اساسی همراه است تا از اختلال در عملکرد آنها جلوگیری شود.» از این شهرها خواسته شده است که تعطیلات جمعه خود را به صورت شیفتی به روز دیگری از هفته منتقل کنند. یکی دیگر از گزینه های صنعت، طرح پرداخت است تا در صورت کمیاب شدن برق صنعت، در ماه های آینده برق بیشتری دریافت کند.

پرداخت نقدی توسط افراد: وزیر نیرو می گوید: اگر مردم مصرف خود را کم کردند مثلاً در ساعات غیرضروری سیستم سرمایشی را روشن نکنند و اگر تهویه هوا دارند آن را در دمای 24 تا 25 درجه تنظیم کنند. به ازای هر کیلووات ساعت کم مصرف 500 تومان پاداش ارائه می کند که در شهرهای گرم تا 600 هزار تومان در ماه خواهد بود.

برق رایگان برای کشاورزان: مشتركان كشاورزي در صورت عدم استفاده از برق چاه هاي كشاورزي به مدت 5 ساعت بين ساعت 11 تا 18 و انتقال زمان آبياري به ساعات اضافه مي توانند 19 ساعت باقيمانده شبانه روز از برق رايگان استفاده كنند.

معدنچیان تعطیل شدند: یکی دیگر از ایده های مهم دولت، تعطیلی ماینرها یا تجهیزات استخراج ارز دیجیتال است. با استقرار کامل برق، در صورت وجود شبکه برق سراسری، با اعلام مرکز ملی دیسپاچینگ، تمامی کسورات نقدی دیجیتال به منظور حفظ بهره وری انرژی کشور قطع می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا