عمومی

بزرگداشت ارتحال آیت‌الله صافی گلپایگانی در قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ایران من،

در این مراسم پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید و ذکر مصیبت، یاد و نام این قاضی صالح و خداترس گرامی داشته شد.

به هم ریخته آیات حسین نوری همدانی، عبدالله جواد آملی از دولت آزادیبخش و آیت محمدعلی گرامی از اساتید حوزه، سید هاشم حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین، سید احمد خاتمی رئیس دبیرخانه خبرگان رهبری، مرتضی مقتدایی شورای ارشد سیاستگذاری خواهران حوزه علمیه. محمدجواد فاضل لنکرانی مرکز فقهی ائمه اطهار(ع)، سید محمد جواد علوی بروجردی، استاد حوزه علمیه قم، عباس کعبی از اعضای خبرگان رهبری و محمد ا محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری انقلاب نیز در این مراسم شرکت داشتند.

یکی از اعضای جامعه المصطفی العالمیه با بیان تفسیر جایگزین آیت الله صافی گفت: زندگی ساده، روشن، روشن، نظام دفاعی، پاسداری از اهل بیت، آزاداندیشی، شجاعت و حافظه قوی اثری که برای توصیف این مورد استفاده شده است بهترین است.

حجت الاسلام ناصر رفیعی پاسداری خشک از حریم اهل بیت را یکی از بارزترین ویژگی های آیت الله صافی خواند و یادآور شد: دفاع و در این مورد قدر کسی را ندانسته و آزاده بوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه آیت الله صافی زمانی که باید در این مراسم شرکت می کرد سخنران صریح و بی پروا بود، افزود: ایشان علاقه خاصی به تبعیض علیه زن و مرد در دانشگاه داشتند و می گفتند با وجود هزینه های زیاد، دانشجویان باید باشند. بنا به دلایلی رد شد، اما امروز از دولت جدید می‌خواهیم که این روند را دنبال کند.

رفیعی گفت: آیت الله صافی با تمام تالیفات و شرافتی که داشت، مخالف جریان پنهان کاری بود، اما پایبند به مبانی سری امام زمان(عج) بود و از علما، دوست و همراه بنیانگذار کبیر انقلاب بود. .

وی همچنین حمایت از تغییر را جزء آیت الله صافی برشمرد و گفت: ایشان در همه انتخابات شرکت کردند، مسئولین رفتند خدمت، ایشان تذکر دادند و رهبر گروه مبارز هم می گفت گاهی بحث می کرد و به من یادآوری می کرد. مسائل .

آیت الله صافی گلپایگانی، شیخ المرجع سال هاست در حوزه علمیه قم به تدریس، تحقیق و تألیف آثار مختلف اداری، کلامی و حدیثی مشغول بوده است.

دکمه بازگشت به بالا