عمومی

بشنوید؛ 10 پیشنهاد موسیقی برای شب یلدا

یلدا بهانه خوبی برای سفرهای کوچک خانوادگی است. بنابراین بد نیست این شب را با همراهی موسیقی همراهی کنیم؛ البته امشب در مورد انواع غذاها صحبت می کنند، اما موسیقی همیشه متفاوت است.

اخبار ایران من پلاس: ما در این امر به شما کمک می کنیم و لیستی متنوع در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید آهنگ های یلدا را انتخاب کرده و با عزیزان خود ارتباط برقرار کنید.

«دل شیدا» ​​خسرو آواز ایران

«رسوایی دل» نام آلبوم با شعر محمدرضا شجریان بر روی دستگاه سگا می باشد. این کار در سال ۱۳۷۵ در دبی انجام شده است، آهنگ دل شیدا در این آلبوم علی اکبر شیدا است که شعری از بابا طاهر و عبدالرحمن جامی است.

«زیمستان» خواننده ایرانی است

“زمستان” نام آلبومی با دکلمه شهرام ناظری و موسیقی محمدرضا درویشی است که در شعر “زمستان” مهدی اخوان الطلیح در سال 1369 سروده شده است. در اینجا می توانید نماهنگ کوتاهی از آن را بشنوید. آلبوم.

«صدای تهران» با مرتضی احمدی

زنده یاد مرتضی احمدی علاقه باورنکردنی به تهران داشت. وی در پایان عمر خود در برنامه یک سیما گفت: من پسر تهرانی هستم و شهرم را دوست دارم، تهران زندگی و شهر من است. او همچنین تعدادی از قدیمی ترین موسیقی های خیابانی تهران را به سبک سفارشی خواند و در آلبومی به نام «صدای تهرون» به بازار عرضه کرد. گوش دادن به قطعه ای از آلبوم در چوب های شب یلدا.

«خوب» امیر عظیمی

اگر به موسیقی پاپ علاقه دارید امیر عظیمی آهنگی به نام فال خوش را منتشر کرد که موسیقی آن توسط حسین غیاشی سروده شده است. موسیقی این اثر از بهنام جلیلیان است.

«یلدا» به روایت مجتبی کبیری

متولدین دهه 60 و 70 مجتبی کبیری نام دارند. خواننده پاپ که خیلی زود اخراج شد اما حالا آهنگ یلدا را با صدای این خواننده سابق می شنوید. حجت باغانب این آهنگ را سروده و مجتبی کبیری آن را ساخته است.

یلدا با خوانندگی محمد معتمدی

موسیقی ایرانی همیشه جذاب است و در صورت تمایل می توانید آهنگ یلدای محمد معتمدی را بشنوید. معتمدی علاوه بر خواننده این ترانه، آن را بر اساس شعر بهمن محمدزاده نیز سروده است.

«یلدا» به نقل از رستاک

اگر می خواهید قطعه یلدا را به روایت رستاک حلاج بشنوید، قطعه زیر بهترین نیست. این قطعه توسط رستاک حلاج ساخته و اجرا شده است.

«شب بخیر» سخنان سیامک عباسی است

«شبی خوش» عنوان قطعه ای پاپ با شعری از سیامک عباسی، آهنگسازی حافظ است. موسیقی این قطعه را سیامک عباسی ساخته و هادی سالاری تنظیم کرده است.

مامور “یلدا”.

حامی یکی از خوانندگان نسل اول موسیقی پاپ پس از انقلاب اسلامی است. حامی قطعه ای از شب یلدا را منتشر کرد که توسط هنرمند صاحب باکان، امیر بکان ساخته شده است. حامی را از قدیمی ترین شاگردان زنده بابک بیات می دانند.

«شب چله» از راغب

مصطفی راغب یکی دیگر از خواننده های نسل جدید پاپ است که در مدت کوتاهی طرفداران زیادی پیدا کرده است. «شب چله» یکی از معروف ترین قطعات اوست که خودش نوشته است.

پایان یام

دکمه بازگشت به بالا