عمومی

بندرلنگه به قطب ترانزیت خودرو و کانتینرهای یخچالی تبدیل شده است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، محمود صابری در آئین معروف اطلاع رسانی مدیرکل بنادر و کشتیرانی لنگ و غرب هرمزگان از سابقه دیرینه بندر لنگ در تجارت دریایی و کشتیرانی افزود: این شهرستان به عنوان پایتخت بنادر غرب هرمزگان دارای یک تاریخ طولانی از دیرباز مرکز فعالیت های تجاری ایران بوده و خوشبختانه نیروی دریایی این کشور همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد.

وی با سپردن مسئولیت سازمان بنادر و دریانوردی نیاز مردم غرب منطقه را شناخت و افزود: امروز ما در شهرستان بندرلنگ میراث ناخداهایی داریم که سال ها در دریا تلاش کردند تا ثروت مردم و حمل و نقل دریایی در منطقه خوب پیش نمی رود.

وی همچنین نقش منطقه هرمزگان را در فعالیت های دریایی و دریایی با توجه به وسعت سواحل و داشتن مرز 2238 کیلومتری بسیار مهم و راهبردی عنوان کرد و ادامه داد: تعداد بیش از 9000 فروند شناور و توقف هواپیما. . 3500 شناور کوچک و بزرگ در آبهای مستقل این منطقه همگی نشان دهنده وضعیت بازرگانی و اقتصادی در سطح ملی و بین المللی است.

معاون برنامه ریزی، توسعه، مدیریت و منابع اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، حضور 156 مکان در بنادر استان، توزیع 60 درصد بخش صادرات و 70 درصد حمل و نقل و لوازم در کشور. 80 درصد هزینه های بیمه بندری کشور از دیگر مزیت ها و نقش استان هرمزگان در حوزه حسابداری حمل و نقل دریایی است.

آغاز مطالعات امکان سنجی بندر جدید لنگ به مساحت بیش از 700000 هکتار.

مدیر اسبق بنادر و کشتیرانی غرب هرمزگان همچنین از مهم ترین اقدامات انجام شده در این اداره کل خبر داد و یکی از مهمترین آنها کسب مقام های اول در تخلیه و بارگیری کانتینرهای یخچالی با ظرفیت 110 هزار TEU، جابجایی و ترانزیت است. خودروهایی با 570 ثبت خودرو همچنین گفت مرکز ثبت کشتی و انتقال پرونده ثبت قایق های تجاری است.

قاسم عسکری نسب، راه اندازی مرکز آزمایشات دریایی در غرب هرمزگان، تجهیز بنادر به دو فروند شناور مکانیکی برای مقابله با آلودگی و تجهیزات الکترونیکی و جذب 2300 میلیارد ریال بودجه عمرانی، مطالعه طرح جامع شیو. بندر و مطالعه و ساخت بندر فولادی شیو مادوکو، ایجاد بنادر جدید نخیلو در پارسیان و آغاز امکان مطالعه بندر جدید به عنوان مگا بندر در جنوب ایران با بیش از 700 هزار هکتار. تالاب در 25 کیلومتری غرب بندرلنگ و با 15 متری ساحل از دیگر اقدامات و برنامه هایی است که باید اجرا شود.

دکمه بازگشت به بالا