عمومی

بیچاره کریم باقری – اخبار ایران من

مسئله اصلی این است که چگونه در یک جا دو نوع روش توسط ستارگان باستانی فوتبال ایران ساخته می شود; چطور می شود کریم باقری 100 میلیون تومانی را حریف دانست اما گل محمدی 500 میلیون تومانی یحیی گل محمدی در هر بازی باید سالم باشد؟

به گزارش اخبار ایران من، این روزنامه شرق وی نوشت: ماجرای حضور کریم باقری روی نیمکت پرسپولیس در کنار تیم‌های ملی یکی از سخت‌ترین مسائلی است که نمی‌توان آن را از ۱۰۰ درصد گذشت. به گفته خودش از هم اکنون تصمیم گرفته در اردوی پرسپولیس همراه با تیم ملی بماند.

اما نکته مربوط به شایعاتی است که در مورد بازیکنان سابق تیم ملی مطرح شده است. همچنین تعجبی ندارد که همه شنیده اند کریم باقری سرمربی تیم پرسپولیس با تیم های بین المللی است و از نظر حرفه ای وضعیت خوبی ندارد. این تحلیل، حتی مرتبط با بی عدالتی، به ماهیت موضوع بستگی دارد. دیدار کریم باقری با پرسپولیسی ها که مشکلی نداشت، شایعاتی مبنی بر حضور او در پست سرمربیگری را ایجاد کرده است. به هر حال کریم به دلیل حضور طولانی مدت در باشگاه های مطرح ایران و البته یکی از بازیکنان سابق تیم ملی ایران به لژیونر بودن شهرت دارد و سال هاست با مربیان ارشد همکاری می کند. اکنون. اگر در سال های فوتبال و مربیگری هر سال یکی دو نکته جدید یاد گرفته باشد، حالا آنقدر دانش فنی دارد که نفر اول نیمکت هر تیمی باشد و شایعه «مدیریت» بودن را از بین ببرد.

این بخشی از ماجرای زندگی حرفه ای کریم باقری است که با بی تدبیری قضاوت شده است. یکی دیگر از زمینه هایی که در ماه های اخیر گل های زیادی برای او به ارمغان آورده، بحث دستمزد او در تیم ملی است. قرارداد او با تیم ملی این بود که برای هر بازی یک میلیون دلاری از فدراسیون فوتبال ایران دریافت می کرد. انتشار این آمار برای او فضای بی مهری ایجاد کرد. خیلی ها با تکیه بر تصورات قدیمی که کریم باقری فقط یک سرپرست است و نباید زیاد دستمزد باقری را دستمزد بسیار بالا توصیف کردند. باقری در مجموع با قراردادی بالغ بر تام میلیون در هر بازی به عنوان مربی در تیم ملی مشغول به کار بوده و برای 9 مسابقه 900 میلیون تومان به علاوه مجموع 915 میلیون تومان به اضافه 52 میلیون و 700 هزار تومان دریافت کرده است. تومان «پول توجیبی». او یک یورو از دولت فدرال دریافت کرده است. به این ترتیب مجموع حقوق و مزایای کریم باقری ظرف یک سال از توافق با فدراسیون فوتبال یک میلیارد و 867 میلیون و 700 هزار تومان بوده است.

کریم باقری در مقایسه با حقوق پرسنل و همکاران در ایران یکی از طالع بینی هاست اما کمک هایی که در آن زمان برای دریافت 100 میلیون گوجه فرنگی در هر بازی دریافت کرد با حمایت هایی که امروز از یحیی گل محمدی دریافت می کند بسیار متفاوت است. او سرمربی تیم پرسپولیس می شود. همین چند روز پیش بود که رضا درویش، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با حضور در تلویزیون، از همکاری شگفت انگیز یحیی گل محمدی با این گروه و کمتر از 40 میلیارد تومان خبر داد! با توجه به اینکه قرارداد یحیی تا پایان سال 1403 تمدید شده است، یعنی درآمد سالیانه او فارغ از تعداد، حدود 18 میلیارد تومان است. حالا کم و بیش. با این تصور اگر به دستمزد یحیی در پرسپولیس نگاهی بیندازیم، مشخص می شود که او پنج برابر کریم باقری در یک بازی پرسپولیس حقوق می گیرد! اگر تخمین زده شود که یحیی هر سال 30 بازی در یک لیگ و 10 بازی در تیم های دیگر روی نیمکت پرسپولیس می نشیند و حدود 20 میلیارد دلار درآمد دارد، دستمزد او برای هر بازی روی نیمکت پرسپولیس خیره کننده است. تومانی 500 میلیون. !

رقمی سرسام آور و سرسام آور است اما جای تعجب است که این دستمزد در مقایسه با دستمزد کریم باقری به تیم ملی چندان مورد توجه قرار نگرفت. باقری طوری زیر ذره بین رفت که انگار پول زیادی انداخته است. همانطور که در بالا اشاره شد، در مقایسه با حقوق مردم عادی و قطعاً به دلیل مشغله کاری کریم باقری، این پول زیاد است، اما وقتی در کنار پولی که در ایران به فردی مانند گل محمدی داده می شود، مشخص می شود که او. مورد انتقاد گسترده قرار گرفته است. علیرغم ادعای باشگاه پرسپولیس مبنی بر سه ساله بودن و صحت اتحاد یحیی پرسپولیس، یحیی گل محمدی باید در هر بازی 333 میلیون دستمزد بگیرد که در نوع خود هیجان انگیز است. در اینجا شکی نیست که آیا یحیی مشمول این پرداخت است. بر اساس آمار و نتایج به دست آمده در فصل گذشته، بسیاری آن را غیرعادی توصیف کردند و گفتند که می توان با چنین هزینه ای یک مربی خوب خارجی را جذب کرد. از طرفی شاید یحیی با توجه به اعدادی که امروز به فوتبالیست ها 8 و 10 میلیارد در اختیار آنها داده می شود، این رقم را مناسب می بیند. این بخش چندان مطرح نیست، اما مسئله اصلی این است که چگونه در یک جا دو نوع روش توسط ستارگان باستانی فوتبال ایران ساخته می شود; چطور می شود کریم باقری 100 میلیون تومانی را حریف دانست اما 500 میلیون تومانی یحیی گل محمدی روی هر بازی باید سالم باشد؟

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا