عمومی

تاملی بر سخنان بی‌تامل رئیس جمهور در مصاحبه تلویزیونی

فعلاً می خواهم به چند نکته اشاره کنم:

2- در مورد موفقیت دولت سیزدهم در کنترل تورم به طور قطع می توان گفت که رئیس جمهور آخرین گزارش مرکز آمار را ندیده است. کمیسیون در گزارش روند نزولی دی ماه خود به صراحت اعلام کرد که متاسفانه تورم و تورم ماهانه ماهانه که در میانگین کاهش سالانه منعکس می شود، 0.3 است. درصد افزایش یافت.
کاهش 1 درصدی نرخ تورم سالانه در دی ماه و میانگین نرخ تورم در 12 ماه گذشته، نه افزایش قیمت فعلی!
اشاره به کاهش قیمت فولاد و سیمان یکی دیگر از دلایل عدم آگاهی است. زیرا قیمت تمام شده هر دوی این املاکی که آقای رییسی ذکر کردند نسبت به سال گذشته کاهش پیدا نکرد بلکه در تابستان امسال که واحدهای فولاد و سیمان فلزی به دلیل اجتناب موقتا قطع شد. در نتیجه قطع برق در خانه، تولید کاهش یافت. با تثبیت شرایط قیمت ها به حدی رسیده است و در راستای موفقیت دولت به ویژه با اعلام رسمی افزایش ماهانه و نقطه و نقطه تورم قطعا صحیح نیست.

2- تاکید بر رشد اقتصادی 4 درصدی حاکی از آن است که این مفهوم بدون مطالعه گزارش نهایی بانک مرکزی (شماره 15) نیز وجود داشته است.
زیرا در صفحه سه گزارش، رشد اقتصادی که در سه ماهه چهارم سال معادل 5.4 درصد و در سال 140 در دولت قبل معادل 6.4 درصد بوده است، گزارش شده است. در نتیجه کمبود بودجه به ویژه پرداخت ها، بدهی پروژه های عمرانی در فاز دوم و دولت سیزدهم یک درصد کاهش یافت.

اساساً رشد 7 درصدی هدف برنامه ششم است که طبق جدول ماده 2 باید سالانه 65 میلیارد دلار یا معادل ریالی آن سرمایه گذاری شود!

2- در صورتی که برای بار دوم قول ساخت یک میلیون خانه در سال داده شود در صفحه 1 گزارش شماره 1 به صراحت توضیح داده شده است. کاهش 3.8 درصدی و شاخص بهای تمام شده مصالح ساختمانی 2.5 درصد و بهای تمام شده تولیدکننده مصالح ساختمانی 2.8 درصد افزایش یافته است.
فرض کنید در چهار سال 4 میلیون واحد اهدا می کنیم که این یک داستان دیگر است.

4- موضوع دیگری که رئیس جمهور به آن اشاره کرد، میراث دولت قبل در کاهش سهم بورس است.
به نظر می رسد به خوبی گزارش نشده است که در ایالت سیزدهم با وجود نتایج قابل اعتماد، رکود بازار رو به کاهش بوده و با وجود افزایش (دوپینگ)، تعداد کل تقریباً توسط همه کاهش یافته است. روز

5. رئیسی در خصوص بازپرداخت مستمری ها و مستمری های بازنشستگی از جمله یکسری هنجارهای فرهنگی به صراحت این سوال را مطرح کرد که چرا در ماه های پایانی دولت قبل لایحه وی رایگان صادر شده است؟
این گزارش نادرستی است که توسط مقامات ذیصلاح ارائه شده است.

تغییر مزایای بازنشستگی یکی از ارکان برنامه ششم است که با توجه به افزایش و جهش به تنظیم اوراق بدهی در تبصره 4 برای بودجه سنواتی از سال 96 و 96 و 94 مرتبط شده است. در تورم، اضافه پرداختی در تبصره 2. مشخص شده است که 2 سال است که بر اساس 2 درصد حقوق همان کارمند پرداخت می کنند، بنابراین برای حفظ سطح معقول و ضروری، زیرا این سال آخرین سال است. برنامه ششم این نکته کلیدی در مجلس مطرح شد و نتایج این بودجه معتبر است.
این پیشنهادها که از سال ها پیش بر اساس قانون اجرایی شده بود، با توجه به مشکلات مالی، طبق درخواست قانونی معلمان به عنوان سند تقدیم مجلس شد. آیا این لایحه عادلانه بود یا به ناحق نفی منافع احزاب مختلف بود که استخوان هایشان در اثر تحریم های ظالمانه شکسته می شد؟

دکمه بازگشت به بالا