عمومی

«تبیین» جهاد در راه خدا است/ ضرورت آگاه‌سازی جوانان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، حجت الاسلام محمد عزیزی در خطبه اولین نماز جمعه زمستان 1401 میامی که در مسجد جامع برگزار شد، با بیان اینکه عربستان و صهیونیست ها در مسیر تمدن قرار دارند، گفت: ، و او گفت. : در سال 2020 با تلاش نتانیاهو تثبیت روابط با کشورهای سودان، مغرب و در امارات متحده عربی اتفاق افتاد و در دوره جدید نیز همین مسیر طی شد.

وی با بیان اینکه عادی سازی در دستور کار دولت اسرائیل قرار دارد، افزود: صهیونیست ها حتی نمی توانند حفاظت خود را انجام دهند و دیدیم که در مقابل جنگ از سوی گروه های مخالف سیلی خوردند. نمونه آن حمله انصارالله به امارات بود، اگرچه امارات قدرت های زیادی به اسرائیل و آمریکا داد، اما در طول جنگ مانند گاو شیرده شکست خورده دیدند.

اسرائیل عادی سازی است

امام جمعه میامی با بیان اینکه پیام ما به بن سلمان مبتنی بر توقعات واهی نیست، گفت: آمریکا و اسرائیل هستند که عربستان را نابود می کنند. کشوری که تنها گاو پول نقد آمریکا خواهد بود، اسرائیل است، اما زمانی خواهد رسید که پشت خود را خالی خواهند دید.

عزیزی در رابطه با سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با خانواده شهدا گفت: همانطور که ایشان تاکید کردند انتقاد دشمنان در این موارد با سایر اقدامات تروریستی که در این کشور اتفاق می افتد متفاوت است. گاهی. دشمنان با یک گروه سیاسی و نظامی می‌جنگند، همین معنا را می‌دهد، اما گاهی اوقات دشمنان به زائران بی‌گناه حمله می‌کنند، پس یکی نیستند.

وی با بیان اینکه زائران برای ارتباط با خدا در شاهچراغ حضور داشتند، افزود: در زمان شاهچراغ دشمن تحقیر شد زیرا جمع زیادی از مردم برای دفن اموات در میدان آمده و آمریکایی ها را کتک زدند.

دشمنان ما شناخته شده اند

امام جمعه میامی گفت: دشمن ما شناخته شده است، اما این فقط آمریکا نیست که به ما حمله می کند، بلکه بسیاری از مسئولان بودند که در ماه های گذشته طرد شدند و موضع خود را در قبال اغتشاشات به وضوح بیان نکردند و ما آسیب دیدیم. اما او این کار را نکرد.

عزیزی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها در خصوص این تبیین تاکید کرده اند، گفتند: باید نهم دیماه و فتنه 88 را با همان شباهت های دهه 80 تبیین کنیم زیرا امروز نیاز مردم است و از طرف دیگر این توضیح هم همینه نوعی جهاد در راه، او را خدا می دانند.

وی در پایان سخنان خود روز تولد حضرت عیسی را گرامی داشتآ) فرمود: از پیامبران بزرگوار حضرت عیسی علیه السلام است.آ) او پیامبری است که امثال خاصی دارد آه تو یکی از آنها این است که می گویند مردم مانند فیلتری نباشند که عقل را از زندگی دور کند و کثیفی و نفرت را در درونت نگه دارد.

دکمه بازگشت به بالا