عمومی

تربیت نسل آینده ساز در اولویت برنامه های دولت انقلابی است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، یوسف نوری شامگاه چهارشنبه در جشنواره دخترانه آفتاب به مناسبت میلاد حضرت معصومه(س)س) و روز دختر در بقعه امام خمینی (ره) در حرم بانوی گرامی برگزار شد. سایر نقاط جهان انتشار | پخش شدن دریابید.

نوری گفت: هدف دولت تكامل در این عصر تربیت نسل آینده به عنوان ركن اساسی در این برنامه هاست و دختران باید به عنوان بخش مهمی از نسل آینده دیده شوند.

وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: تربیت نسل آینده باید بر اساس آموزه های اسلامی و سیره امامان معصوم باشد.ع) و زنان سرشناس تاریخ اسلام مانند حضرت فاطمه زهرا.س)خدیجه کبری (س)حضرت زینب(س)س) سپس حضرت فاطمه معصومه(س)س) به دختران به عنوان الگو معرفی شد.

وی همچنین با بیان اینکه دختران کانون خانواده هستند، گفت: در درون جامعه اسلامی خانواده ها باید بهترین راه را بر اساس زندگی اسلامی دنبال کنند که در آن توسعه نوین اسلامی ایجاد شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: تبیین نقش دختران به عنوان پیشگامان دانش، تبیین نقش دختر در خانواده و جوانان جامعه و الگوبرداری از حیات اسلامی ایران از مهمترین اهداف تربیتی در این برهه است. .

نوری رشد بشریت را امام راحل از ثمرات هجرت حضرت فاطمه معصومه(س) می داند.س) وی همچنین گفت: طلبه ها از حضرت معصومه بپرسند.س) مراقب باشید که این ارتباطات معنوی را از راه دور برقرار کنید.

وی در ادامه با ابراز تاسف از حوادث تلخ ریزش خانه ای در آبادان گفت: متاسفانه 5 معرفت. فرا گرفتن و یکی از دوستان فرهنگی در این نمایش جان خود را از دست داد که از همه عذرخواهی می کنیم.

دکمه بازگشت به بالا