عمومی

تصاویر / قبیله‌ای آفریقایی با پاهای عجیب

Doma یا VaDoma، همچنین به نام Dema، نام قبیله ای روستای Kanyemba در شمال زیمبابوه است. مشاهده سندرم الکتروداکتیلیک یا بیماری مادرزادی خرچنگ در بین دیگر خانواده های این قبیله باعث محبوبیت آنها شده است! تخمین زده می شود که حدود 25 درصد از جمعیت با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند.

به گزارش اخبار ایران من، «عصرایران» نیز نوشت: در الکتروداکتیلی مشکل گروهی وجود دارد که معمولاً سه انگشت میانی و دو انگشت خارجی به سمت داخل چرخانده نمی شود. به دلیل این اختلال، این افراد به «دو انگشت» یا «پای شترمرغ» معروف هستند.

این عارضه یک اختلال اتوزومی بزرگ به دلیل یک جهش در کروموزوم 7 است. گفته می شود بر اساس جنس، بیماران مبتلا به این عارضه ناتوان نیستند و در بین خود به خوبی مورد استقبال قرار می گیرند.

اگرچه به نظر می رسد پای شترمرغ در افزایش هزینه های زندگی این قبیله نقش داشته باشد، اما این امر در وادوما به دلیل ساختار ژنتیکی پایین و همچنین این واقعیت که قوانین قبیله ازدواج های خارج از گروه را برای اعضا ممنوع می کند، صدق می کند.

این جهش طبیعی تنها یک کودک از هر چهار کودک متولد شده در جمعیت Vadoma را تحت تاثیر قرار می دهد.

در نتیجه جداسازی نژادی، اعضای Vadoma به توسعه و ترمیم الکتروداکتیلی در طول زمان کمک کرده‌اند، و ترکیب ژنتیکی کوچک آنها به گسترش بیماری به طور گسترده‌تری نسبت به سایر مناطق کمک کرده است.

قبیله دیگری در صحرای کالاهاری نیز چندین عضو الکتروداکتیلی دارد که به گفته کارشناسان ممکن است اجدادشان با وادوما باشد.

در واقع، طبق اسطوره های باستانی، اعضای قبیله معتقدند که هزاران سال پیش، موجوداتی از ستاره شباهنگ در منظومه شمسی ما ساکن شده و به زمین رسیده اند. جفت گیری و جفت گیری پرندگان چه منظره ای بود! فرزندان این هیبرید، والدین وادوما، بخش بزرگی از DNA انسان را دریافت خواهند کرد، اما روی پاها، ژن شفیره تحت تأثیر قرار می گیرد. دو انگشت رو به رو در انتهای پا قرار می گیرند. این وضعیت انگشتان پا به آنها غریزه طبیعی برای بالا رفتن از درخت می دهد، اما هنگام راه رفتن یا راه رفتن مشکلات زیادی ایجاد می کند. اعضای تیم به دلیل فرم پاهای خود قادر به پوشیدن کفش نیستند.

اگرچه این قبیله به چنین افسانه ای اعتقاد دارد، اما علت بیماری تکامل کروموزوم 7 است.

تصاویر/ قبایل آفریقایی با پاهای عجیب

تصاویر/ قبایل آفریقایی با پاهای عجیب

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا