عمومی

تقویت جامعه پرستاری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ایران من،

اصغر فتایی – رئیس انجمن پرستاری در برنامه شبانه روزی اخبار ایران من گفت: در گذشته مشکلات زیادی در جامعه پرستاری وجود داشت اما با تغییر نگرش دولت نسبت به این حرفه امیدواریم این مشکلات برطرف شود. “
وی با بیان اینکه پیشگیری ارزانتر از درمان است، افزود: با تقویت تیم پرستاری و ارائه آموزش به جامعه، هزینه ها به مرور زمان کاهش می یابد. وقتی دندان به رگ می رسد، هزینه آن بسیار بیشتر است.

اصغر فتایی گفت: با ارائه آموزش های ضروری به مردم و امداد رسانی به منطقه، ورودی بیمارستان ها کاهش می یابد.
رئیس انجمن پرستاری در خصوص بحران جاری در جامعه پرستاری افزود: روزهای کرونا آزمون های سختی برای پرستاران بود. قانون حمایت از پرستاران 15 سال پیش در مجلس تصویب شد اما اکنون اجرایی شده است.
وی با بیان اینکه بسیاری از پرستاران به این حرفه علاقه مند هستند، گفت: نباید باعث دلسردی مشکلات اجتماعی و اقتصادی آنها شود.
رئیس انجمن پرستاری افزود: تاکنون نیازهای پرستاران برآورده نشده است، اما اکنون تمرکز ویژه ای زیر نظر تیمی از پرستاران است و امیدواریم چالش های تیم پرستاری برطرف شود. “

سیستم های مراقبت های بهداشتی مدیریت می شوند
عباس عبادی – معاون پرستاری وزیر پرستاری در برنامه شبانه روزی اخبار ایران من گفت: یک بار برای همیشه سبک زندگی گران است، این راه باید تغییر کند.
وی افزود: پرستاران می توانند در بخش پیشگیری فعالیت کنند تا خطر مشکلات بهداشتی را در این کشور کاهش دهند.
عباس عبادی گفت: بیشتر بیماری ها با مداخله با ترویج اقدامات پیشگیرانه و در دسترس بودن پرستاران، ماماها و شرکای میانجی آنها قابل درمان است، اما اهمال کاری فواید زیادی برای سلامت کشور به همراه دارد.
معاون وزیر بهداشت افزود: بهبود نتایج پرستاری مهم است و بودجه خود را دیده است.
عبادی گفت: نظام جدید پرداخت تغییر می کند و بسیاری از مشکلات پرستاران را حل می کند.
معاون پرستاری وزیر بهداشت افزود: افزایش اعتبارنامه پرستاران و تقویت دانشکده های پرستاری نیز حائز اهمیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا