عمومی

جایت خالی است کاپیتان! – اخبار ایران من

بدون یک کاپیتان قوی، شانس بازیکنان برای اتحاد سریع بسیار اندک است.

به گزارش اخبار ایران من دوست شما وی نوشت: پس از شایعه غیبت احسان حاج صفی و کریم انصاری فرد در اردوی تیم ملی، شرایط کاپیتان تیم ملی سخت شده است و حالا علیرضا جهانبخش به عنوان مسن ترین بازیکن این تیم راه اصلی کاپیتان شدن ایران است.البته علیرضا در نبردهای قبلی هم چنین دانشی پیدا کرده بود.البته اکنون حضور او در اردوها به عنوان رهبر کمی با گذشته متفاوت خواهد بود.به نظر می رسد یکی از دلایل هرج و مرج در رختکن تیم ملی به خصوص در اردوهای اخیر و نبود کاپیتان قوی در تیم، فوتبال ایران در واقع تعداد کمی از این بازیکنان را تولید می کند و افرادی که توانایی هدایت تیم را در شرایط سخت داشته باشند، وجود ندارند. دیگر در فوتبال ایران دیده می شود «معدل کننده» آرامش مهارت کوچکی در اردو است کمی به من ایراد می گیرند، اما اگر چنین فردی در تیم ملی بود، وضعیت پردیس تیم کمی بهتر می شد و همه چیز داخل تیم به این سرعت پخش نمی شد.

یکی از مهمترین تصمیمات کارلوس کی روش در تیم ملی انتخاب کاپیتان بود. او در تصمیمی جنجالی گردنبند علی کریمی را گرفت و به جواد نکونام داد. شاید این تصمیم در نگاه اول خطرناک بود اما در سال های بعد نکو شخصیت قابل اعتماد تیم ملی را نشان داد. جواد در سال‌های پس از کارلوس کی‌روش یک وزنه‌بردار مهم در ایران بود. فردی که رابطه بسیار خوبی با مربی تیم داشت و در بین هم تیمی هایش بسیار قابل قبول بود و به همین دلیل می توانست رابطه خوبی بین آنها برقرار کند. کی روش اصرار داشت با هر شخصیتی در همه اردوها نکو و مسعود شجاعی را صدا کند. چون می دانند سایر بازیکنان به این افراد احترام می گذارند و نمی خواهند در تیم آشوب ایجاد کنند. دراگان اسکوچیچ اما شرایط لازم برای این تصمیم را نداشت و به خصوص در این مورد نتوانست کار خاصی انجام دهد. آنها باید برای گرد هم آوردن گروه اقدام و اقدام کنند. زیرا بدون داشتن کاپیتان قوی، شانس اتحاد سریع بازیکنان بسیار محدود خواهد بود.

جایگاه یک کاپیتان باتجربه و قانونی در تیم ملی ایران خالی به نظر می رسد. کسی که این دعوا را پشت سر گذاشته و به دیگران توضیح می دهد که نتیجه چنین اتفاقی اصلا خوب نخواهد بود. کسی که بتواند بازیکنان و مربیان تیم را به هم متصل کند و همه را به ساحل آرامش برساند. با این حال فوتبال ایران اخیراً نسل خود را تغییر داده و همچنان تیم بسیار جوانی دارد. آخرین نفرات باقیمانده تیم یا دیگر در ترکیب اصلی نیستند یا دیگر در اردو حاضر نمی شوند. در نتیجه فوتبال ایران چاره ای جز استفاده از توان موجود ندارد. باید منتظر باشیم تا تیم بیشتر یاد بگیرد و بر این چالش ها غلبه کند. “

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا