عمومی

جایی برای شما در جام جهانی نیست!

به جز تیم ملی ایران، در تاریخ فوتبال دو تیم دیگر سرمربی خود را قبل از جام جهانی برکنار کرده اند.

به گزارش اخبار ایران من من اهل اخبار آنلاینبه نظر می رسد دوران حرفه ای دراگان اسکوچیچ در تیم ملی فوتبال ایران به پایان رسیده و پس از برکناری وی از سوی کمیته فنی فدراسیون فوتبال از هدایت تیم ملی و تایید این تصمیم از سوی هیات مدیره فدراسیون فوتبال، برکناری اسکوچیچ رسما اعلام می شود. . اتفاقی که پس از حضور در جام جهانی 2022 قطر برای دراگان اسکوچیچ رخ داد، مشابه اتفاقی است که برای تومیسلاو ایویچ فقید قبل از جام جهانی 1998 فرانسه رخ داد. پس از صعود تیم ملی توسط والدیر ویرا در جام جهانی 1998 فرانسه در یک شب غافلگیرکننده در ملبورن، ویرا برکنار شد و یک مربی معروف (ایویچ) هدایت تیم ملی را بر عهده گرفت. به جز تیم ملی ایران، دو تیم دیگر در تاریخ فوتبال بودند که سرمربی خود را قبل از جام جهانی برکنار کردند که با هم به آن می پردازیم.

لوپتگی اسپانیا (جام جهانی 2018 روسیه)

یک روز مانده به آغاز جام جهانی 2018 روسیه، فدراسیون فوتبال اسپانیا یولن لوپتگی سرمربی این تیم را برکنار کرد. دو روز مانده به آغاز جام جهانی 2018 روسیه، رئال مادرید اعلام کرد که لوپتگی با سرمربیگری این تیم به مدت سه سال به جای زین الدین زیدان موافقت کرده است. فدراسیون فوتبال اسپانیا در بیانیه ای اعلام کرد که پنج دقیقه قبل از اینکه او به رئال بپیوندد از این موضوع مطلع شده و یولن لوپتگی 51 ساله را به دلیل عدم اطلاع به بدنه این تصمیم اخراج کرد. بر اساس اعلام فدراسیون فوتبال اسپانیا، فرناندو هیرو، ستاره سابق و مدیر فنی تیم ملی این کشور به عنوان سرمربی اسپانیا در جام جهانی 2018 روسیه حضور یافت.

هلیل هوزیچ; ژاپن (جام جهانی 2018 روسیه)

فدراسیون فوتبال ژاپن در سال 2018 وحید هلیل هوزیچ، سرمربی این تیم را دو ماه مانده به آغاز جام جهانی برکنار کرد. پس از آن آکیرا نیشینو روی نیمکت سامورایی ها نشست. هلیل هوزیچ در تابستان 2015 هدایت ژاپن را برعهده گرفت و این تیم را برای ششمین بار به جام جهانی رساند. آنها در دور اول گروه را بالاتر از عربستان سعودی و استرالیا رهبری کردند. با این حال فشار روی سرمربی 65 ساله پس از تساوی مقابل مالی و شکست مقابل اوکراین در دیداری دوستانه منجر به اخراج او از آبی ها شد.

برت ون مارویک؛ عربستان سعودی (جام جهانی 2018 روسیه)

پس از صعود عربستان به جام جهانی، هیئت حاکمه فوتبال این کشور تصمیم گرفت برت فن مارویک هلندی را برکنار کند و ادگاردو بائوزا را که سرمربی تیم های امارات و آرژانتین بود، جایگزین او کند. جالب اینجاست که بائوزا دو ماه نگذشته بود و تنها به خاطر سه بازی و دو شکست اخراج شد. خوان آنتونیو پیتزی، دوست بائوزا، سرمربی بعدی سعودی ها بود که این تیم را به جام جهانی نیز رساند. با سرمربیگری پیتزی دو شکست مقابل روسیه و اروگوئه و یک پیروزی مقابل مصر در جام جهانی رقم خورد. شکست 5-0 عربستان از روسیه در بازی افتتاحیه یکی از بدترین شکست های این تیم در تاریخ این مسابقات است.

تومیسلاو ایویچ؛ ایران (جام جهانی 1998 فرانسه)

ایویچ که کمتر از یک سال فرصت داشت تیم ملی را برای حضور در جام جهانی آماده کند، تاثیر زیادی روی تیمی گذاشت که در سال 1998 در جام جهانی فرانسه شرکت کرد و اولین پیروزی تاریخ فوتبال ایران را در سطح بین المللی به دست آورد. . جام، اما دور او کمتر از یک ماه قبل از شروع جام جهانی از زمین بیرون رانده شد. ایران که برای اردوی آماده سازی جام جهانی به ایتالیا سفر کرده بود، در دیداری دوستانه مقابل رم با نتیجه هفت بر یک شکست سنگینی را متحمل شد. این باخت منجر به برکناری سرمربی تیم ملی شد. سال ها از اتفاقات آن روزهای تیم ملی می گذرد، گفته می شود برخی از بازیکنان طرفدار حذف ایویچ هستند. اثباتش سخته

دراگان اسکوچیچ; ایران (جام جهانی 2022 قطر)

24 سال پس از برکناری ایویچ، کروات دیگری که هدایت تیم ملی ایران را برعهده داشت، برکنار شد. دراگان اسکوچیچ نیز مانند ایویچ فقید فرصت حضور روی نیمکت تیم ملی در جام جهانی را با درخواست از دیگر بازیکنان از دست داد. شما می خواستید حامیان دائمی در تیم از جمله بازیکنان داشته باشید. هواداران اسکوچیچ را در زمین و مطبوعات دوست داشتند، اما مشخص است که او در جلسات کمیته فنی از او حمایت نکرد. تیم ملی ایران در سال 1998 و تیم ملی فعلی یک نام رایج است. حمید استیلی سرپرست تیم ملی حالا گفته می شود سرمربی بعدی تیم ملی از بین گزینه های داخلی انتخاب می شود و باید دید در جام جهانی 2022 قطر چه کسانی به نیمکت تیم ملی ایران می رسند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا