عمومی

جشنواره انجیر استهبان با حضور نماینده فائو برگزار می شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مهدی عیان منش در نشست خبری صبح سه شنبه انجیرستان سلام استهبان تصریح کرد: پس از پیگیری های مکرر وزارت جهاد کشاورزی در اوایل شهریورماه، نماینده. فائو به اصلی انجیرستان جهان حرکت می کند.

وی ادامه داد: تمام فاکتورها اقلامی است که وی درخواست کرده است فائو هماهنگی های لازم برای برگزاری این رویداد همزمان با سفر هیئت انجام می شود فائو جشنواره انجیر استهبان در حال برگزاری است.

در ادامه نماینده مردم استهبان، نی ریز و بختگان در شورای اسلامی در خصوص قیمت و وضعیت انجیر استهبان در جهان اظهار داشت: ثبت جهانی انجیر می تواند بسیار پرهزینه و دارویی باشد. انجیرستان باران آمد دنیا را بالا ببر.

فرهاد طهماسبی افزود: انجیرستان استهبان از سنگ های قیمتی ایرانی است که به دلیل کمبود آب، الگوی ایده آلی برای کشاورزی در کشور است و این محصول باعث خوداتکایی مردم محلی شده است.

وی ادامه داد: برای رونق کسب و کار باید امکان داشتن شناسنامه و هویت ملی را برای آنها فراهم کنیم زیرا ثبت جهانی به معنای داشتن هویت و وفاداری یکدیگر است. کشورها من هستم.

نماینده مردم استهبان، نی ریز و بختگان در شورای اسلامی تصریح کرد: ثبت جهانی انجیر باعث افزایش اعتماد جامعه جهانی به تجارت استهبان و افزایش اعتماد و تبعات آن می شود. صرفه جویی سرمایه گذاری برای تعمیرات، غذا، دارو و خدمات نمایش دادن به اوج می رسد

دکمه بازگشت به بالا