عمومی

حسرت دوحه – اخبار ایران من

حداقل 6 بازیکن در لیست نهایی تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه شرایط حضور در قطر را ندارند.

به گزارش اخبار ایران من دوست شما وی نوشت: تیم ملی ایران در حالی آماده حضور در جام جهانی 2022 قطر می شود که به طور غیرمنتظره سرمربی خود را از تورنمنت های قبلی روی نیمکت خود می بیند و کارلوس کی روش باید به زودی لیست نهایی تیم ملی برای حضور در این مسابقات را اعلام کند. اما اگر بتوان با سال 2018 مقایسه کرد، اکنون مطمئن هستیم که شش نفر از لیست نهایی جام جهانی گذشته فرصت حضور در قطر را نخواهند داشت و تکرار نام و فرهنگ آنها خالی از لطف نیست.

رشید مزری

او یکی از سه گل تیم ملی ایران در سری نهایی جام جهانی 2018 بود که البته آن روزها خیلی بهتر از الان بود. رشید در این سال ها کاملاً افول کرده و بعد از دو فصل ناموفق و جنجالی در تراکتورسازی و استقلال، این روزها به نیمکت پیام در سپاهان نیاز است. با این اوصاف مشخص شد مظاهری شانسی برای حضور در تیم ملی ندارد. او مدت ها به هیچ اردوی دیگری دعوت نشد.

محمدرضا خانزاده

بدون شک باید او را انتخاب غیرعادی و جنجالی کی روش در دوران حضورش روی نیمکت تیم ملی ایران بدانیم. خانزاده در جام جهانی 2014 و 2018 در لیست نهایی تیم ملی قرار گرفت اما در این دیدار قرار نگرفت. هر وقت تصمیمات جنجالی مطرح می شود، نمی توان از خانزاده نامی برد. اما کی روش خانزاده را از بازگشت به تیم ملی محروم کرده است.

پژمان منتظری

کمتر کسی می داند که این مدافع 39 ساله بازنشسته نشده و در لیگ قطر بازی می کند. منتظری یکی از بهترین مدافعان دو دهه اخیر فوتبال ایران بود که سال ها در استقلال و تیم ملی موفق عمل کرد. او تا سال 2019 در تیم ملی حضور داشت. با این حال، در کمال تعجب، او شانس خود را برای بازی در جام جهانی 2018 به دلیل استفاده غیرمنتظره از توالت از دست داد. با جدایی کارلوس کی روش، پژمان منتظری به تیم ملی دعوت نشد.

مسعود شجاعی

مسعود شجاعی پس از حضور در سه جام جهانی حالا باید رویای پوکر را فراموش کند. او یکی از بازیکنان مورد علاقه کارلوس کی روش بود، اما حتی پس از جدایی او از سرمربیگری، توسط مارک ویلموتس به تیم ملی دعوت شد. دوران مسعود در تیم اول ایران زمانی به پایان رسید که او با بزرگترین اشتباه خود در دیدار با عراق و اخراج بی مورد، شکست تیم ملی را ترتیب داد. این باخت تقریباً به قیمت حذف زودهنگام تیم ملی از کل مسابقات تمام شد. رایج است که این روزها افراد کمی با حذف شجاعی مخالفند.

اشکان دژاگه

دوران حضور او در تیم ملی ایران با حضور کی روش آغاز شد. اشکان دژاگه با وجود اینکه در تیم ملی آلمان بازی می کرد به خوبی به دعوت تیم ملی ایران در تیم بزرگسالان پاسخ داد. او اولین بازی خود را برای تیم ملی در 8 مارس 2019 برابر قطر انجام داد و موفق شد دو گل به ثمر برساند. دژاگه تا جام ملت های آسیا در سال 2019 در تیم ملی ایران ماندگار شد و کارنامه موفق و قابل اعتمادی داشت. با کوچ کی روش، مربیان زیر از اشکان دعوت نکردند و البته در ابتدا نارضایتی خود را از این موضوع نشان دادند. اما او بعدا با این موضوع موافقت کرد و حالا بازیکن محبوب فولاد شانس حضور در تیم ملی را نخواهد داشت.

رضا گوچان نژاد

کی روش مانند دژاگه پای خود را به تیم ملی ایران باز کرد. گوچی در دوران حضور افشین قطبی با چنین شرایطی مواجه شد اما حضور این مربی پرتغالی بود که رضا را به تیم ملی ایران رساند. او ناجی کارلوس بود و چندین بار با گل های بزرگ مربی را نجات داد. می توان گفت مهم ترین گل دوران فوتبال گوچان نژاد گلی بود که او در جام جهانی 2014 به کره جنوبی زد. بدون این گل، حضور کی روش در ایران بسیار کوتاه تر بود. گوچی تا جام جهانی 2018 در تیم ملی ماند و چون در این مسابقات حضور نداشت، بازنشسته شد و اعتراض خود را اعلام کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا