عمومی

حضور در مجلسی به درازی یک قرن

اوست که بنیاد و حسینیه عمادزاده را در اصفهان تأسیس کرد و کتاب ها و آثار ماندگاری در راه انتشار کتب اهل بیت و مکتب امام صادق علیه السلام داشت و در امر خیریه تأسیس مدارسی از جمله فعالیت های خیریه بود. دیگران و پس از سال ها تلاش همچنان برای او و خانواده اش شهرت خوبی به جا گذاشت و اکنون پسر دانشجوی او دکتر. برخی از حسنات پدرش که صدقه مردی بزرگ محسوب می شود که یکی از آنهاست». این در ادامه مراسم بزرگ تشییع مادر و شهید است.

شرکت در نشست صدمین سالگرد

در این جلسه از سخنان حجت الاسلام والمسلمین زبان شناسان در مورد شخصیت و مقام والای دخت رسول الله (ص) بهره بردیم که سال ها پیش از آن بهره مند شدیم. از کلام مرحوم مغفور حجت الاسلام والمسلمین حاج سید جمال مرتضوی. ، ما بردیم.

شرکت در نشست صدمین سالگرد

خاندان روضاتي از نظر فرهنگ علمي و اجتماعي به عنوان يكي از خاندان هاي معروف شيعه شناخته مي شوند كه قريب به دو قرن در شهر اصفهان زندگي مي كنند و سلسله شريف و ارجمند آنها به امامزاده حضرت عبدالله بن موسي مي رسد. بن جعفر که در شهر ساوه به خاک سپرده شد.
این خاندان به تألیف کتاب معروف (روضات الجنات) تألیف مرحوم آیت الله اعظمی آقا سید محمد باقر چهارسوقی مشهورند، چنانکه صاحب المنجد فی العلم در صفحه 276 می نویسد: آل صاحب روضات نام دارد. روضاتی پس از آن چون در آن کتاب نوشته شده بود).

شرکت در نشست صدمین سالگرد

در پایان مجلس ترحیم پیامبر اکرم(ص) یک ساعت در محضر اساتید محترم و بزرگواری که واقعاً دانشگاه و یک نفر هستند، حضور داشتم. عضوی از بدن انسان یعنی برادر بزرگوارم جناب آقای دکتر. اسدی گرمارودی و صحبت در مورد نقش حضرت اباعبدالله (ع) در امر خلقت الهی و توفیق جذب مردم در کتاب قاریان حرم مطهر ایشان با ذکر یادی از بزرگوار نعیم میرزا نائینی و محله. بیت آخر در پناه ائمه معصومین و بهره مندی از مواهب معنوی در جوار امامان معصوم. خاطره ای از مرحوم آیت الله آقا نجفی حمدانی داماد مرحوم میرزای نایبانی را ذکر می کنم، دورانی را سپری کردم که نمی توان آن را یک عمر انسانی به حساب آورد که از این بابت سپاسگزارم.

شرکت در نشست صدمین سالگرد

آقای دکتر اسدی که به حق از بزرگواران محسوب می شود و به قول مرحوم آیت الله العظمی حاج سید محمد روحانی رضی الله عنه یک شخصیت معنوی به معنای کلمه است ولی نه. عمامه، گنجینه گرانبهایی بود که لحظاتی را به یاد و چیزهای دیگر سپری کنم.

لازم به ذکر است که دکتر محمد اسدی گرمارودی (متولد 1329) دارای مدرک دکتری در رشته فلسفه و کلام اسلامی است. رهبری مرکز معارف اسلامی و علوم انسانی دانشگاه صنعتی شریف، مدیر گروه معارف اسلامی دانشگاه علوم پزشکی ایران از جمله وظایف وی است. وی علاوه بر تدریس، مقالات و کتب علمی و دینی را تالیف کرده است. «درس هایی از تربیت انسان»، «حقیقت سوز»، «موفقیت دین در جهان»، «اکسیر اشک بر امام حسین»، «نقش غدیر در کمال انسانیت»، «درس هایی از اصول عقاید»، علوم برگزیدگان در توضیح» عقل و عرفان» و «اعتقاد شیعه به خطبه شقشقیه» از جمله این کتب است.
در پايان اين ديدار و ديدار زيبا صلوات شهيدان را در پيشگاه اين عزيز دادم.

دکتر. هادی انصاری
عضو فرهنگستان علوم پزشکی ایران
یکشنبه 4 ژانویه 1401

دکمه بازگشت به بالا