عمومی

«خانواده»رأس هرم مقابله بااعتیاد است/ضرورت توجه به نظارت آگاهانه – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین ، گروه استان ها – اعظم سالار: خانواده به عنوان مهمترین جایگاه در شکل گیری، مسئولیت بسیار مهمی بر عهده دارد، از این رو والدین نقش ویژه ای در پیشگیری از آسیب ها و اخلال در جامعه به ویژه مصرف مواد دارند.

امروزه پارک ها یا مکان های مخفی به تصرف گروهی از جوانان درآمده است و بوی تند مواد مخدر مانند گل های دوردست به مشام می رسد، پدیده ای که مردم منطقه سمنان به ویژه در شهرهای بزرگ بارها شاهد آن بوده اند. این منطقه مانند سمنان، شاهرود و دامغان.

معتادانی که با اشتباه خود نه تنها خود را آزار دادند، بلکه مردم را بد راه انداختند، سازمان هایی هستند که تلاش می کنند جوانان ما را به این آفت زنان نپیوندند.

سازمان های مردم نهادی هم هستند که به جوانان معتاد به مواد مخدر کمک می کنند، اما اگر از همه اینها بگذریم، به خانواده هایی می رسیم که پایدار هستند. Rekin و به عنوان یک راه عالی برای مبارزه با اعتیاد در نظر گرفته می شود. نقش خانواده ها در این گروه بسیار مهم است، اما سوال مهم اینجاست که خانواده های ما چقدر باید با این معضل مقابله کنند؟

در این خصوص به سراغ سرهنگ سیدامیر حسین موسوی رئیس پلیس مواد مخدر ناحیه سمنان رفتیم تا با وی گفتگو کنیم.

*اول بفرمایید این درست است که سن تولد در سمنان کم شده است؟

متاسفانه بله؛ بر اساس آمار منتشر شده از سوی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در کشور، متاسفانه در سال های اخیر سن اولین مصرف مواد مخدر کاهش یافته است.

در مقایسه باید گفت سمنان نسبت به بسیاری از مناطق کشور از میزان اعتیاد به مواد مخدر پایینی برخوردار است، این به معنای عدم وجود اعتیاد در سمنان نیست، بلکه مقایسه ای کوتاه و مختصر از منطقه است. شرایط و وضعیتی که با داستان ها و آمارها دارند اعتیاد در سایر نقاط دنیا وضعیت خوب سمنان را نشان می دهد.

* بیشترین کاربردها در منطقه سمنان چیست؟

شیشه، هروئین، گل و تریاک

مردم چگونه می توانند با پلیس همکاری کنند زیرا گاهی به نظر می رسد مواد مخدری مانند گل در پارک ها خرید و فروش می شود.

خیلی خوب؛ راحت ترین و بهترین راه ارتباط با پلیس این است که با پلیس بیمارستان 110 تماس بگیرید و هر گونه اطلاعات و خبری را به این مکان بدهید. مردم مطمئن باشند که تمام مسائل مربوط به موضوع مواد مخدر با دقت پیگیری می شود، درست است که با توجه به شرایط خاص و شیوه های اطلاع رسانی مردم، ممکن است اقدامات پلیس زمان بر باشد. طبیعی.

بیایید در مورد اعتیاد صحبت کنیم، به نظر شما مواد مخدر چگونه به جسم و روان افراد آسیب می رساند؟

در سالها تحقیق فشرده در مورد اثرات مصرف مواد مخدر ثابت شده است که این بیماری همه گیر اثرات و پیامدهای نامطلوبی بر بدن و زندگی افراد می گذارد و عواقب آن در صنایع بسیار خطرناک و خطرناک است. . .

اختلال در سیستم های مختلف بدن از جمله هضم غذا، ضعف سیستم عصبی، افزایش اضطراب و افسردگی، وجود مشکلات فراوان هوش و حافظه افراد، هذیان و افکار ذهنی، مستعد شدن فرد به بیماری های مختلف از جمله انواع سرطان ها و غیره. . در مورد این مشکلات

*توضیح دهید که چگونه جوانان در منطقه، صنعت یا فرهنگ سمنان از مواد مخدر استفاده می کنند؟

صنایع

پلیس در حوزه مبارزه با مواد مخدر در منطقه سمنان چه اقداماتی انجام داده و چه برنامه ای دارید؟

پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در راستای وظیفه ذاتی خود و برای احقاق حقوق مردم برای ترک اعتیاد و برقراری امنیت و آرامش در محله، اقدامات مستمرتری را در کار خود قرار داده است. تاسیس شده است.

از سوی دیگر اقدامات پیشگیرانه برای پیشگیری و برخورد با قاتلان و قاچاقچیان حرفه ای در حال انجام است.

علاوه بر جلسات اجباری با پلیس و تهیه کنندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر، برنامه های آموزشی و پیشگیرانه نیز در دستور کار کارشناسان پلیس مبارزه با مواد مخدر منطقه و شهرستان ها و همچنین شرکت در برنامه های تلویزیونی، برگزاری جلسات گفتگو و تبادل نظر است. . آموزش افراد در سازمان های اجرایی و غیر اجرایی و برپایی تظاهرات دائمی، فعال و موقت بخشی از فعالیت ها محسوب می شود.

توجه داشته باشید که پروژه های مختلفی مانند پاکسازی مناطق آلوده، بهسازی محورهای مواصلاتی، پاکسازی پارک ها و تفرجگاه ها و نظافت اماکن آموزشی از جمله مواردی است که می توان گفت.

* آیا معتقدید که خانواده رکن اصلی مبارزه با اعتیاد است و چه توصیه ای به خانواده ها برای جلوگیری از اعتیاد فرزندانشان دارید؟

البته؛ خانواده به عنوان مهم‌ترین کانون شکل‌گیری شخصیت، نقش بسیار مهمی دارد، بنابراین والدین نقش ویژه‌ای در پیشگیری از آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی به‌ویژه مصرف مواد دارند.

یکی از مهم ترین نکاتی که پلیس برای پیشگیری از استعمال دخانیات در بین نوجوانان و جوانان به والدین توصیه می کند برقراری ارتباط مثبت، عاطفی و هدفمند مبتنی بر اعتماد و فرهنگ اسلامی در خانه است.

ارزیابی دقیق همه روابط کودکان در دنیای واقعی و در جهان بسیار مهم است. روابط نامحدود بدون نظارت صحیح والدین یکی از مهم ترین جنبه های جوانی و اعتیاد به مواد مخدر است.

* نیروی انتظامی در مبارزه با مواد مخدر چه حمایتی می تواند داشته باشد؟

از آنجایی که مبارزه با مواد مخدر یک موضوع عمومی و بین المللی است، بدون شک همکاری، هماهنگی و همکاری همه نهادهای عمومی و غیردولتی و بزرگسالان و سازمان ها در این راه بسیار مهم و در تفاهم بسیار مهم و مفید است. نبرد با اعتیاد

با توجه به این موضوع و تفکرات عمیق و رویکرد عمومی پلیس در امر مبارزه با مواد مخدر، اهتمام ویژه پلیس در امر مبارزه با مواد مخدر منطقه برای جلب همکاری همه نهادها و سازمان ها و برای این امر وجود دارد. مقدمات انجام شده، جلسات مختلفی با سازمان هایی مانند سپاه، اداره اطلاعات، نیروی انتظامی، گمرک، بنیاد بسیج، آموزش و پرورش، مدارس و دوره های مختلف، دانشگاه ها و مراکز علمی و … برگزار می شود. .

*نظر شما در مورد بهداشت و درمان منطقه سمنان چیست؟ آیا آنها کار می کنند؟

با اعمال قاطع پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و برگزاری جلسات متعدد و ویژه خوشبختانه کمپ های مواد مخدر ماده 16 در استان ایجاد و افتتاح شد که تاثیر مثبتی در افزایش ایمنی و امنیت به جای گذاشته است. کاهش بسیاری از جرایم و جرایم از جمله سرقت های خرد. مهم ترین نکته در این مورد این است که در این کمپ ها از اعتیاد رهایی می یابند. از طرفی کار بدون شک مانع از بازگشت این افراد به عادت مصرف مواد می شود.

چگونه می توانید پارک ها را سازماندهی کنید؟ متأسفانه محل را جوانانی که گل می خورند تصاحب کرده اند.

پاکسازی پارک ها و تفرجگاه ها یکی از طرح های ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان برای ایجاد محیطی امن و آرام برای مردم و حضور خانواده ها در این مناطق است که به صورت مستمر در حال اجراست.

به همین دلیل علاوه بر اجرای موقت سیاست، پلیس مبارزه با مواد مخدر ناحیه و شهرستان با همکاری سایر نهادهای انتظامی از جمله اورژانس و کلانتری به طور مرتب نظارت و بازدید از محل و ملاقات با همه او یک مورد مشکوک را بررسی می کند.

نکته ای که باید به آن اشاره کرد نقش مهم شهروندان و عموم مردم در پارک ها و تفریحات است. از آنجایی که ایمنی یک شرط انسانی است و بدون شک نمی توان یک سازمان یا یک دستگاه را به طور کامل اجرا کرد، بنابراین شهروندان با حضور در این نقش می توانند دوستان خوبی برای پلیس به ویژه در مبارزه با اعتیاد به الکل باشند.

مصرف مواد مخدر در بین زنان به ویژه دختران منطقه را چگونه می بینید؟

متأسفانه به دنبال افزایش اختلافات خانوادگی؛ اعتیاد به مواد مخدر در میان زنان و دختران نیز افزایش یافته است. این خبر هشداری بسیار جدی به پایتخت خانواده اسلامی ایران است. البته لازم به ذکر است که مطالعات آماری دقیقی در این زمینه انجام نشده است.

نهادها، فرهنگ و جامعه باید با برنامه ریزی خوب و اجرای سیاست های موثر در این زمینه دلایلی را برای ارتقای امنیت روانی خانواده ها ارائه دهند و از این طریق شاهد کاهش گرایش زنان و دختران باشیم.

* خانواده ها اگر با این مشکل مواجه شدند که فرزندشان از گل استفاده می کند چه باید بکنند؟

تمام تاکید کارشناسان حقوقی و پلیس مبارزه با مواد مخدر به خانواده ها و والدین بر موضوع پیشگیری است و ما معتقدیم که والدین باید هوشیار و هوشیار باشند تا فرزندان خود را از آسیب ها و خطاها به ویژه مصرف مواد مخدر حفظ کنند اما خدای نکرده. در صورتی که کودکان معتاد به مواد مخدر هستند، ارجاع آنها به مراکز مشاوره ترک اعتیاد و روانشناسان ضروری است.

پلیس منطقه سمنان نیز مانند سایر مناطق این کشور با راه اندازی مراکز مشاوره خدمات مختلفی به مردم ارائه می کند. از سوی دیگر، آگاهی یکی از مهم ترین عواملی است که به خانواده ها در غلبه بر اعتیاد کمک می کند.

دکمه بازگشت به بالا