عمومی

خودباوری رمز پیروزی و فتح خرمشهر بود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، پیروزی خرمشهر با وجود قدرت و سلاح های محدود، برای بسیاری از مردم تعجب کرد که چگونه توانسته به نام رزمندگان مقدس و اسلام به جنگ پایان دهد؟

علی حامدنیا او یکی از رزمندگان هشت ساله حرم است که همه وقایع آن زمان را با تن و خون خود لمس کرده و دلگرمی و اخلاص جوانان و قدرت دگرگون کننده را دیده است. وی هم اکنون در انجمن رزمندگان زرهی دفاع مقدس مشغول به خدمت است و به صورت داوطلبانه به نگارش کتب شهادت و وقایع تاریخی و گرامیداشت دوران دفاع مقدس می پردازد. حامدنیا وی درباره رمز پیروزی و فتح خرمشهر که باور آن برای بسیاری سخت است به آنلاین می گوید: حضور مردم در قالب جنگ و تحریک در پیروزی جنگ بسیار کمک کننده بود و مردم با وارد شدن به دربار وارد دربار شدند. ارتش. هدف و انگیزه انجام امام خمینی (ره) در آن زمان از مسئولیت سخن گفتند و مردم برای انجام این وظیفه راه امام و رهبری را ادامه دادند.

وی ادامه می دهد: سربازان داوطلب بزرگ از چنین روحیه و تشویقی برخوردار بودند، با اینکه در میان آنها افرادی بودند که دارای اهداف ملی و میهن پرستی بودند، اما هدف اصلی نجات دنیای مادر از دست دشمن بود و همه جان خود را برای آن فدا کردند. آدم کشی. عقب نشینی دشمن

برای شروع کار الهی، عبادت خداست

این رزمنده هشت ساله ناجا معتقد بود: کشف مردم و لشکرهای بسیجی با انجام رسالت الهی آغاز شد، اما به تدریج به عرصه های دیگر خداپرستی و بندگی خداوند رسید. عمليات به روح گرايي تبديل شد و حتي پس از مجروح شدن به ميدان جنگ بازگشت چون احساس مي كرد واقعه نزديك به خدا و آماده است.

وی بیان می‌کند: واژه‌نامه جنگ در ارتش، معنای خود را به مرحله رشد و تکامل معنوی تبدیل کرد که مبارزه با تیر و ترک را وسیله پیشرفت می‌دانست و این موضوع در یاد و خاطره شهدا به وضوح مشهود است. «در نتیجه نصرت‌های الهی به دل‌های پاک جوانان رسید و کار را فقط برای رضای خدا انجام دادند.

۱۱ هزار زندانی در خرمشهر

حامدنیا او احساس می کرد که اعتقادات نظامیان به خدا نزدیک است، که اغلب از یکدیگر انتقاد می کردند تا از خود در برابر خدا محافظت کنند و هیچ اشتباهی انجام نمی دادند. اینها هم تحت تأثیر نحوه مبارزه ما قرار گرفتند. زیرا در آن زمان با موجی از نیروهای دشمن مواجه بودیم و از ورود شلمچه به فاصله هر 100 متر، لشکری ​​کوچک برای هدایت سایر نیروها تشکیل می شد، اما حدود 11 هزار نفر در شهر خرمشهر اسیر شدند. .

وی با ادعای اینکه چنین است و پشت پرده تمام استکبار بین المللی علیه کشور ما و حمایت از دشمن بود، افزود: با آن مدرک می گویند خرمشهر را خدا آزاد کرد و فتح خرمشهر را فتح خاک نمی داند. اما یک فتح.” این درخت الهی است و همه به خاطر روح معنوی قدرت بود.

جنگ با چوب

این رزمنده دفاع مقدس البته می گوید: تاکید بر آموزش و بهترین راه مقابله با دشمن بود، اما در صورت حضور نیروهای نظامی شوروی سابق و اسرائیل در منطقه و به طور کلی نمی توان از تعداد نیروهای دشمن چشم پوشی کرد. . سا z و ارتش سرخ شوروی در دست ارتش عراق بود. این جایی است که من در منطقه هستم دلاویه اوایل جنگ ما هیچ سلاحی نداشتیم و فرمانده ما یک اره زنجیری آورد و به ما دستور داد که از چوب در جنگل استفاده کنیم تا بچه ها مجبور نباشند چگا و مردانه بایستند.

او بر اعتماد نظامی تاکید می کند و می گوید که این بالاترین سطح اعتماد است شگفت انگيز راهی برای پیشبرد نبرد بود که معتقد بود باید پیروز شود و در صحنه حکومت کند و این موضوع در ذهن هر حزبی بود و این صداقت که در آیات و روایات مجدداً بر آن تأکید شده است، کلید آن است. موفقیت هنوز اعتقاد به القای این صفات روحی و قلبی دشوار است و امیدواریم جوانان ما در مقابل جنگ اقتصادی و پیروزی به این اعتماد دست یابند.

دکمه بازگشت به بالا