عمومی

داستان دروازه‌های داربی – اخبار ایران من

در دربی، شاید سوال مهمتر از اینکه چه کسی گل زد و چه کسی گل نخورد.

به گزارش اخبار ایران من، توپ 360 او نوشت: «گیتس توسط مهم ترین افراد مدیریت می شود. می خواهد دروازه شهر باشد که باید بر عهده ارتش و مسئولان شهری باشد و می خواهد دروازه تیم باشد، دفاعی که باید به تیم اول سپرده شود. دروازه ها ورودی هستند، راهی برای غلبه بر آنها، بنابراین باید از بتون و فلز ساخته شوند. البته در فوتبالی که هیچ مشکلی از نظر تجهیزات و دروازه و قیمت پایین وجود ندارد، باید یک نفر فلزی جلوی آن بایستد. یک مرد نامرئی نام و نقش او در ساختار، روش ها و مهارت های تیم نیست، بلکه سیستم ها و تکنیک ها همه به دروازه ها ختم می شود و اینجاست که او باید به عنوان سوپرمن به میدان بیاید. تیم سوپرمن او در دربی پنجشنبه چه کسی خواهد بود؟ اگر به پاسخ این سوال در 22 هفته اخیر نگاه کنیم، ممکن است پاسخ آبی باشد، اما چه کسی نداند که دربی با تمام اتفاقات و آنچه در پیش است متفاوت است.

حسین حسینی، دستهای گره شده

در اوایل این فصل، هیچ تضمینی وجود نداشت که او شماره یک باشد یا نه. رشید مظاهری یا علیرضا رضایی جوان نیز همین فرصت را داشتند تا درون دروازه بایستند. حسین حسینی اما به روزهایی برگشت که با تشویق او اعتماد تکنسین ها را جلب کرد و توانست به این اعتماد درون دروازه پاسخ مثبت دهد. امروز خیلی شبیه روزهایی است که در حضور دشمن قدرتمند مهدی رحمتی تعداد بیمارستان هایش را زیاد کرد و رحمتی را خیلی محکم روی نیمکت نشاند. حسینی اکنون با 14 گل سرخپوشان در صدر جدول قرار دارد اما اهداف بسیار مهمی را دنبال می کند. این بار با این اعداد نمی خواهند رکورد این دروازه بان و آن دروازه بان را بشکنند، بلکه فقط جام می خواهند. جایی که باید به عنوان کاپیتان آبی ها بلند شود. حسینی تا پایان فصل باید چسب دستش را دو برابر کند. هر توپ از دست رفته می تواند باعث شود جام به دست او بیفتد و برای او و هواداران بسیار سخت باشد. حسین حسینی با زدن 6 گل در این فصل، تعداد گل های دریافتی او در لیگ برتر 3 گل بوده است. اما این برد او را به بهترین بازیکن ایرانی تاریخ لیگ برتر تبدیل کرد! آبی های شماره یک به همراه دهسوس گلزنانی هستند که گل های زده شده آنها بالاترین گل های بازی است. حسینی 122 بازی با هواداران انجام داد و 100 گل به ثمر رساند تا به رکورد دروازه بان سابق استقلال خوزستان برسد. حالا با این همه آمار و رکوردهای خوب، او باید در دربی را ببندد تا کارنامه فرهاد مجیدی قهرمان شود و برای همیشه قهرمان مسابقات شود.

حامد لک: من بازیکن دربی هستم

حامد لک برخلاف همتای آبی خود فصل را با شانس 100 درصدی برای شماره یک آغاز کرد. بوژیدار رادوشوویچ یا هر بازیکن دیگری در پرسپولیس نتوانست جای او را تکان دهد. حالا چه اتفاقی افتاده و اگر او هنوز شانس اولش در دربی را دارد، چون جانشینش بی خبر است، اما دربی فرصت ویژه ای برای حامد لک است. فرصتی برای بازیابی همان قدرت ابدی برای خود و دروازه اش. حامد لک نمی تواند در این فصل از نویسندگی و تکیه بر اعدادی که نوشته است صحبت کند، اما بازیکن دربی است. او 330 دقیقه در دربی گل نزد و اگر در بازی پنجشنبه گل نخورد، رکورد نلسون را می شکند. نلسون برزیلی با 405 دقیقه بازی مقابل استقلال این رکورد را در تاریخ دربی دارد. شاید او این روزها فقط یک طرفدار معمولی قرمز و آبی و قدیمی باشد. بحثی که دوستانه و شجاعانه به آن پرداخته نمی شود، اما همین نقد و انتقاد می تواند انگیزه ای برای پاسدار باشد که قبلا نشان داده می تواند سدی فلزی برای مخالفان باشد. حامد لک دومین گلزن برتر تاریخ لیگ برتر بوده است. رقمی که پتانسیل او را به عنوان مدافع شماره یک قرمزها ثابت می کند. لک با محدودیت 2.1 بازی، محدودیت بیشتری نسبت به حسینی و 1.8 محدودیت داشت. این آمار نشان می دهد که متولی این تیم نمی تواند پاسخگوی همه نیات پرسپولیس باشد و بخش بزرگی از بیمارستان های حسینی دارای پایگاه دفاعی قوی برای امنیت این تیم هستند. با این حال، هر گلی که از خط دروازه رد شود، اولین بار است و در این بازی چه کسی می تواند خود را از این قسمت مورد علاقه دور نگه دارد؟

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا