عمومی

داستان دوستی انیشتین و چاپلین

انیشتین گفت تنها کسی که می خواست ببیند چارلی چاپلین بود.

به گزارش اخبار ایران من، فرادید انیشتین گفت تنها فردی که می‌خواست با چارلی چاپلین ملاقات کند، چارلی چاپلین بود، اما این دو قبل از اولین ملاقاتشان در نمایش “چراغ‌های شهر” در 20 ژانویه 1931 بهترین دوستان بودند.

این دو روشنفکر که توسط کارل لمل، رئیس استودیو یونیورسال معرفی شده بودند، بلافاصله همدیگر را دیدند و ملاقات کردند. چارلی آلبرت و همسرش السا را ​​به شام ​​دعوت کرد و این آغاز رابطه زیبای آنها بود. انیشتین فقط به خانه چارلی می آمد و می رفت. چاپلین گفت: «انیشتین مردی بسیار آرام با شخصیتی روشنفکر و تهاجمی است. او همچنین به السا گفت که رویکرد آلبرت به نسبیت را توصیف کرده است.

به نظر می رسد یک روز صبح هنگام خوردن صبحانه رفتار عجیب و بی قراری داشته است. انگار چیزی را از دست داده باشد. بعد از صبحانه پشت پیانو نشست و نیم ساعت پیانو زد. سپس برای مطالعه به اتاقش رفت. او حدود دو هفته مطالعه کرد و وقتی از اتاق خارج شد، دکترین نسبیت را روی کاغذ نوشت.

در اولین دیدار این دو بازیگر هر دو با کراوات مشکی وارد عرصه شدند. حضار دیگر دست دادند و گفتند که بحث بین آنها پیش آمده است:

انیشتین: “من از همه مهارت های شما بیشتر از هر چیز دیگری قدردانی می کنم.” شما در فیلم های خود یک کلمه هم نمی گویید، با این حال تمام دنیا شما را درک می کنند.

چاپلین: “درست است، اما تو بسیار محبوب هستی… تمام دنیا تو را می ستایند؛” حتی اگر هیچکس آموزش شما را درک نکند.”

در حالی که قرار بود فیلم در مرکز توجه قرار گیرد، این دو بازیگر به موضوع اصلی بحث خبرنگاران و مهمانان تبدیل شدند. مورخ انیشتین از گرد هم آمدن آنها به عنوان “یکی از به یاد ماندنی ترین رویدادهای هالیوود” یاد کرد.

بسیاری فکر می کنند که انیشتین و همسرش برای مهمان شدن دعوت شده بودند، اما چاپلین آنها را به عنوان دوستان نزدیک دعوت کرد. چاپلین در مورد نتایج و موفقیت فیلم بسیار نگران بود، اما City Lights به یکی از محبوب ترین فیلم های آن تبدیل شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا