عمومی

درس بزرگ آنچلوتی به مربیان ایرانی

آنچلوتی پس از شکست ویرانگر و ویرانگر دشمن دیرینه، درس بزرگی به هر مربی ایرانی که به دنبال استدلال نادرست بود داد.

به گزارش اخبار ایران من، این روزنامه اخبار ورزشی او نوشت: «نگرش یک مربی خوب رئال را با سایر مربیان ایرانی که به همدیگر لعنت می‌کنند اما موفق نمی‌شوند، مقایسه کنید.

بارسلونا در زمین رئال مادرید 4 گل به ثمر رساند و برای انتقام شکست قبلی از شاگردان آنچلوتی، 4 گل دریافت نکرد. هواداران بارسلونا اصلا باور نمی کردند که تیمشان با بازی های خوب و نتایج شگفت انگیز از خط رئال مادرید عبور کند اما شاگردان ژاوی دست به کار شدند و با تمام علاقه کارستان را به خود جذب کردند. پس از بازی، آنچلوتی بدون هیچ بهانه ای به سادگی گفت: “من کسی هستم که برنده این بازی هستم، اما از شما خواهش می کنم برای این باخت غوغا نکنید. چون به روال عادی خود برمی گردیم.

این رفتار یک مربی خوش ذوق رئال را با رفتار سایر مربیان ایرانی مقایسه کنید که در صورت شکست همه را مقصر می دانند جز خودشان. مربیان ایرانی اغلب از قاضی، فدراسیون، وزارت ورزش و سایر مال باختگان انتقاد می کنند و خود را مقصر نمی دانند. از سوی دیگر آنچلوتی پس از شکستی ویرانگر و ویرانگر در برابر دشمن دیرینه خود، درس بزرگی به هر فرهنگی ایرانی که به دنبال استدلال نادرست بود داد.

بدیهی است که این مربی با توجه به تجربه خود می تواند رئال مادرید را به تیمی بهتر و بدون شکست تبدیل کند. اولین نکته این است که مربی اشتباهات خود را بپذیرد که آنچلوتی نیز به آن اعتراف کرده است، بنابراین امید زیادی برای او وجود دارد که تیمش را به مسیر اصلی بازگرداند. برخلاف معلمان ایرانی که قدم اول یعنی اعتراف به اشتباهات و ضعف های خود را بر نمی دارند».

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا