عمومی

در اتاق‌های فرار چه می‌گذرد؟

چشم چشم را نمی بیند و تاریکی کامل تحریک می شود. وقتی می بینید که یک فرد خارجی به سمت شما می آید، باید پیوسته منتظر بمانید تا نور بتابد. وحشت با صدای گریه و ترس تو تمام می شود و اتاق به نور تبدیل می شود و دیگر خبری از داستان مهمان نیست!

چندین سال است که در بین مخاطبان بوده است و حتی کودکان نیز دوست دارند آزمایش کنند. اتاقی که خطرناک و عجیب است به «اتاق فرار» معروف است. شما به اتاقی می روید و برای فرار اتفاقی برای شما می افتد.

گفته می شود سازنده «اتاق فرار» یک دانشجوی ژاپنی است و اولین اتاق در سیلیکون سیتی در سال 2007 ساخته شد. آیتم ها و دستورالعمل ها در گوشه ها و بازیکنان باید آنها را پیدا می کردند و محیط را ترک می کردند. این بازی همچنین مخاطبان زیادی داشت و بلیط ها به سرعت فروخته شد.

اکنون تعداد این اتاق های بقا هر روز در حال افزایش است و هر کدام در حال ساخت بازی خود هستند. اتاق های فرار اغلب هیچ علامتی ندارند و بیشتر آنها باید روی تلویزیون باشند. بله، برخی از آنها هم جایگاهی دارند. افرادی که عاشق این بازی هستند هر روز بیشتر و بیشتر محبوب می شوند، به خصوص نوجوانان و نوجوانان. به نظر می رسد که یک اتاق فرار وحشتناک، بسیار زیبا است که در طبیعت و همچنین به صورت آنلاین و خصوصی حرکت می کند. برخی از بازی ها بسیار خطرناک و برخی دارای معماهای زیادی هستند و انتخاب هر نوع بستگی به تیمی دارد که وارد بازی می شود.

من به یکی از این اتاق های فرار می روم. نور قرمز روشن اتاق را خطرناک جلوه می دهد. صدایی از پشت رادیو به بازیکنان دستور می دهد تا کد را پیدا کنند و وقتی اولین کلید پیدا شد، بازی شروع می شود و وارد همان اتاق می شود.

شرکت در حل معماها و یافتن کلیدها از وظایف مهم این بازی است. در این بین، اگر مشغول دریافت کد هستید، یک بازیکن آرایش شده می تواند وارد شود و تیم را تهدید کند.

«حسین» مدیر یکی از اورژانس های تهران است. او با معماری آشنا شد و حدود سه سال پیش پس از بازی در یکی از اتاق‌های فرار تصمیم گرفت یکی از این اتاق‌ها را راه‌اندازی کند: «هر کشوری قوانین خاص خود را در این نوع بازی خطرناک دارد، مثلاً در برخی کشورها اتاق‌ها باید کاملا بسته نباشد و این ترس را کاهش می دهد اما در ایران چنین قوانینی وجود ندارد و بازی در تاریکی مطلق انجام می شود. در تهران 500 بازی وجود دارد که اکثر آنها بین 60 تا 90 دقیقه و 120 دقیقه هستند. تیم‌ها و هیچ‌کس نمی‌تواند به تنهایی بازی را بسازد. هر تیم ایده‌ها و ایده‌های خود را دارد. فرار کنید و ضعیف محسوب می‌شود.

به طور معمول بلیط آخرین شانس بازی گرانتر از هر شانس دیگری است. حسین دلیل این کار را اینگونه توضیح می دهد: «اگر دیر سوار تاکسی شوید، باید هزینه بیشتری بپردازید، زیرا ساعات کاری شب دیر به پایان می رسد، اما بازیگران همچنان کار می کنند، بنابراین هزینه ها بیشتر است. ساعات کار نیز به انتخاب بازیکنان و مکان اتاق ها بستگی دارد، برخی از بازی ها از صبح تا ظهر و برخی دیگر تا دیروقت. اما اتاق های تخلیه معمولا از ساعت 2 بعدازظهر تا نیمه شب طول می کشد. “بعضی از بازی ها تا ساعت 5 صبح طول می کشد.”

با اینکه ساعت های طولانی کار می کند، اما از شغلش راضی است. راه اندازی اتاق فرار نیاز به زمان دارد و هر کسی که این کار را انجام دهد باید زمان زیادی را صرف کند. یکی از مشکلاتی که در محل کار با آن مواجه می شوم این است که دیر سر کار هستم و وقت کافی برای گذراندن با خانواده ام ندارم. از طرفی در تعطیلات هم سرم شلوغ است. این شغل راهی برای جایگزین شدن من با کارمند نیست، اما باید در راس کار باشم، البته همه چنین کاری را قبول ندارند. زمانی که ویروس کرونا شروع شد، مجبور بودیم تعطیل می‌شدیم و گاهی اوقات بازی را طبق قوانین بهداشتی انجام می‌دادیم و بعد از هر فرصتی تمام قسمت‌ها و قفل‌ها را حذف می‌کردیم، اما اکنون همه چیز تغییر کرده است.»

او همچنین درباره نحوه انتخاب بازیکنان «اتاق فرار» توضیح می دهد: بازیکنان تست می شوند و سپس کار روی آنها را آغاز می کنیم.

یکی از بازیگران اتاق نشیمن 15 ساله از کودکی به قدری مجذوب این کار بوده و در اتاق نشیمن بازی می کند که به ترسیدن عادت کرده و حالا از ترسیدن لذت می برد. یکی

اغلب قبل از بازی توصیه های مهم زیر به بازیکنان داده می شود: «اخلاق اسلامی باید رعایت شود، سیاست های بهداشتی باید در نظر گرفته شود، افراد زیر 15 سال مجاز نیستند، افراد دارای مشکلات قلبی و تنفسی مجاز به شرکت در بازی نیستند. .، بی احترامی و لمس بازیکن متوقف می شود. یکی، تمام ضایعات بازی توسط بازیکنان گرفته می شود و … »

حتی قبل از شروع بازی، بازیکنانی وجود دارند که مشکلاتی ایجاد می کنند: “ما به بازیکنان می گوییم که شما هیچ حقی نسبت به بازیکنان ندارید، در تاریکی حرکت نکنید، به بازیکنان نخندید. بازیکن در حال بازی است. نسبت به سال های قبل. ، به دلیل ازدیاد اتاق های نشیمن، بازیکنان بازی های مختلفی را امتحان می کنند و به تدریج به قوانین آگاهی پیدا می کنند، اگرچه افرادی که جلوی بازی دروغ می گویند مشکلی ندارند، اما با شروع بازی، از طریق دوربین های دید در شب متوجه می شویم که فرد باید بازی را ادامه نمی دهیم، اما تاکنون مشکلی نداشته ایم.»

به گفته وی، همزمان با ایام هالووین در آمریکا، اتاق های فرار ایرانیان در حال بازگشت به بازار هستند و در برخی از کمپ های پناهندگان از سلاح استفاده می کنند تا بازی را خطرناک تر کنند.

معمولا بازی در اتاق فرار با یک تصویر یادگاری در همان چراغ قرمز خطرناک به پایان می رسد. عاقل ترین اعضای گروه که سهم بیشتری نسبت به دیگران در یافتن پاسخ ضرب المثل ها دارند نیز شناخته می شوند و اعضا با بیان نظرات خود اتاق را ترک می کنند. اگرچه این اتاق ها به خوبی کار می کنند، اما هیچ سازمانی بر فعالیت آنها نظارت ندارد!

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا