عمومی

در قم چه خبر است؟

ماجرا از این قرار بود: هفته گذشته 3 هزار کودک با علائم تنفسی و بیماری های عفونی به مرکز درمانی حضرت معصومه (س) مراجعه کردند. تاکنون هیچ کودک بیمار و شش کودک فوت شده برای ویروس کرونا مثبت نشده اند.
آماری از تعداد کودکان مبتلا به این بیماری که به سایر بیمارستان ها، کلینیک ها و مطب ها فرستاده شده اند وجود ندارد. اما شکی نیست که این چیزی فراتر از آمار بازدید از بیمارستان کودکان قم است. اگر جمع شوند، عمق فاجعه مشخص می شود.
مجید محبی در خصوص فوت شش کودک در قم در هفته گذشته گفت: این کودکان در بیمارستان ویژه کودکان حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها بستری شدند. ️
وی گفت: متوفی بیماری هایی با علائم غش مکرر، سرطان خون و کم خونی، نارسایی کبد و غش داشت و دو نفر نیز علائم تنفسی داشتند.
معاون بیمارستان قم به نوع بیماری و ویروسی که بچه های قمی به آن مبتلا شدند اشاره ای نکرد!
31 آذرماه 51 دانش آموز هنرستان دخترانه نور به دلیل مسمومیت تنفسی راهی بیمارستان شدند. این سمیت ریوی در برخی از مناطق مورد مطالعه رخ داده است
از سوی دیگر، شنیده ها حاکی از آن است که فردی ناشناس موتورسیکلت سوار بر دو دانش آموز تیراندازی کرده و متواری شده است. آیت الله اعرافی، رئیس حوزه علمیه با سردار میر فیضی، فرمانده انتظامی استان قم تماس گرفت و پیگیر ماجرای این دو طلبه شد.
ششم آذرماه، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم عصر یکشنبه از مجروح شدن چهار کشیش بعد از ظهر امروز توسط افراد ناشناس بر اثر اصابت جسم تیز خبر داد.
در هفته های اخیر در برخی شبکه های اجتماعی و اخبار مبنی بر تغییر سفارت قم منتشر شد.

#یادداشت سردبیر، 19 دی، 10 دی

دکمه بازگشت به بالا