عمومی

رفع مشکل تنش آبی لرستان در گِرو تکمیل سدها – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

احمدرضا دالوند در مصاحبه گفتن وی با اشاره به 13 ایستگاه پمپاژ در این منطقه به خبرنگار آنلاین گفت: این سفر یکی از سفرهای رسمی ریاست جمهوری است.

آبرسانی شهری و روستایی از جاذبه های گردشگری رسمی لرستان است

وی در خصوص طرح های آبرسانی کشاورزی در راستای سفر ریاست جمهوری به لرستان، گفت: همچنین در بین مجوزها تعدادی طرح ساخت سرویس بهداشتی در شهرهای مختلف داریم.

معاون عمرانی استاندار لرستان با اشاره به خدمات آبرسانی شهری و روستایی به عنوان مقدمه سفر رئیس جمهور به لرستان گفت: تدوین برنامه مدیریت آب یکی از مشروعیت سفر رئیس جمهور است.

با تکمیل سدها 13 هزار هکتار از اراضی کشاورزی آبیاری می شود

دالوند در بخشی دیگر از سخنان خود درباره بارندگی های امسال گفت: لرستان دریافته است که در این زمینه اوضاع بهتر از سایر مناطق است، ساخت سدها به پایان نرسیده و تکمیل آنها در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه هفت سد در لرستان در حال فعالیت است، افزود: 13 هزار هکتار از اراضی زراعی استان زیر پوشش سد است.

معاون عمرانی استاندار لرستان با تاکید بر اینکه در واقع مخازن و بدنه سدها ساخته شده اما شبکه زهکشی آنها هنوز تکمیل نشده و همچنان در حال کار بر روی این موضوع هستیم، خاطرنشان کرد: هفت سد تکمیل شده که 13 هزار هکتار آن را پوشش می دهد. زمین.

در حال مطالعه 35 سد هستیم

دالاند همچنین گفت که 9 سد به علاوه “بیشتر«بختیاری» در بخشداری در حال ساخت است و افزود: هفت سد هم اکنون آغاز شده و هم اکنون دو سد به آنها اضافه می شود و این سدها 12 هزار هکتار از اراضی کشاورزی را اشغال می کنند.

وی در خصوص نصب پنج سیستم آبیاری در این منطقه گفت: در حال ایجاد 45 ایستگاه پمپاژ آب در منطقه هستیم که 19 هزار هکتار زمین کشاورزی است. باران آمد آبی خواهد شد.

معاون عمرانی استاندار لرستان با بیان اینکه در حال مطالعه 35 سد نیز در این بخش هستیم، گفت: چهار سد در حال ساخت در بخشداری داریم که از جمله آنها می توان به خرم آباد، بروجرد اشاره کرد. هندوستان و پوشش الیگودرز.

رفع مشکل تنش آبی در لرستان در صورت تکمیل فعالیت های محلی

دالوند در خصوص بحران آب در منطقه گفت: زمانی که سدها به همراه داروخانه ها و شبکه آنها ساخته شود، مشکلی برای تامین آب شرب شهرهای فوق نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه حدود 783 هزار هکتار زمین کشاورزی در منطقه داریم گفت: تنها 189 هکتار از اراضی کشاورزی منطقه آبی است و تعداد آن بسیار کم است.

معاون طرح های عمرانی استانداری لرستان گفت: در صورت بهره برداری از کارهای بومی حدود 45 هزار هکتار از اراضی این منطقه آبیاری می شود.

دکمه بازگشت به بالا