عمومی

روایت یک روزنامه‌نگار از خبرها درباره حسین رونقی

در ادامه گزارشی از خبر حسین رونقی آمده است.

به گزارش اخبار ایران من، مازیار خسروی، روزنامه نگار در صفحه توئیتر خود نوشت:

دو هفته پیش برای تهیه گزارش جلسه برای سلامتی حسین رونقی به بیمارستان دی رفتم که به همراه دوستم دستگیر شدیم. ماجرای دردی که قبل از دستگیری و در زندان برایم پیش آمد را مکث کرده ام. اما اکنون احساس می کنم ذکر چند نکته مهم است.

آنچه افکار و احساسات مردم را نسبت به ذات حسین رونقی حساس و خشمگین کرد، حکایت غم انگیزی بود که از جسم و سلامت او منتشر شد. مسائلی مانند: استخوان های هر دو پا له شده، اندام های داخلی به دلیل گرسنگی طولانی مدت از کار افتاده و غیره.

این داستان‌های غم‌انگیز و ناراحت‌کننده توسط خانواده و دوستان حسین رونقی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و به سرعت توسط ماهواره‌های دیگر به‌ویژه اینترنشنال بازنشر شد و به اصطلاح چند برابر شد.

الان خوشحالم که حسین رونقی آزاد شده و دوباره به دست خانواده اش رسیده است. بدیهی است که به نظر من بستن هیچ معترضی درست نیست و من واقعاً با حمایت دفاعی موافق نیستم. همچنین خوشحالم که بر اساس تصاویر، با وجود اینکه روحانمی وزن کم کرده، استخوان های پایش شکسته نشده و سلامتی او در خطر جدی نیست.

از 18 نفری که آن شب دستگیر کردیم، دو نفر دستگیر شدند و در زندان تهران هستند. اخلاق می گوید کسانی که اخبار کذب درباره حسین رونقی را در شبکه های اجتماعی و رسانه ها منتشر کردند، باید خود را مسئول اعمال این افراد و خانواده هایشان بدانند.

کسانی که اخبار جعلی حسین رونقی را منتشر می کنند، مسئولیت کامل تحریف داستان سایر زندانیان و همچنین کاهش علاقه عمومی و بی اعتمادی به مسائل مربوط به گرسنگی و سلامت زندانیان را بر عهده دارند. در آینده.

اعتصاب غذا آخرین راه هر زندانی است. آلودگی علاوه بر انتقاد و کثیف و مشمئزکننده بودن، جان دیگران را در شرایط مشابه به خطر می اندازد و از تاثیر افکار عمومی می کاهد. مادر! مردان! این بار یک استخوان شکسته و شصت روز گرسنگی گذشت. وجدان داشته باش و دیگر این کار را نکن.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا