عمومی

رییس جمهور سیاست دولت برای کاهش رنج مردم از گرانی‌ها را تبیین کرد

رئیس جمهور 40 درصد تورم در چهار سال آینده را دلیل اصلی تورم دانست و در راستای اقدامات دولت برای کاهش تورم و تورم گفت: در ماه های آینده کمتر خواهد بود.

به گزارش اخبار ایران من، ایرنا نوشت: آیت الله «سید ابراهیم رئیسی» در کنار همایش عکاسان در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا درباره تورم، با بیان اینکه چهار سال تورم بالای 40 درصد رشد اقتصادی نزدیک به صفر است، دلیل اصلی تورم است. وی گفت: سطح رشد تورم کاهش یافته و در ماه های آینده کاهش خواهد یافت.

وی با تاکید بر اینکه هیچکس حق بهره برداری از تورم موجود برای منافع شخصی یا شرکتی را ندارد، افزود: دولت در حال اصلاح سیاست های مالی و مبارزه با تورم است.

رئیس‌جمهور خواستار پایان دادن به برنامه اسب ظالم در هشت ماه گذشته شد و ادامه داد: چهار سال تورم بالای 40 درصد و رشد اقتصادی نزدیک به صفر به شدت به قدرت خرید به‌ویژه اقشار ضعیف آسیب وارد کرده است. در نتیجه، واکنش فوری دولت برای مهار تورم و تلاش برای تقویت مسکن ارزان قیمت بود.

آیت الله رئیسی افزود: اتخاذ تصمیمات مهم اقتصادی و مالی در این مدت باعث شد که قیمت ها از شهریور 1400 12 ماهه افزایش یابد و در اسفند 1300 به 46 درصد یعنی 13 درصد افزایش یابد.

وی گفت: رویکرد دولت به این معنا نیست که قیمت کالاها و خدمات در این مدت افزایش نیافته است.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه تورم و فروپاشی آن هنوز به پایان نرسیده است، افزود: ما در دوره سیزدهم نشان دادیم که می توانیم تورم را کاهش دهیم و انشاءالله در ماه های آینده بسیار کم است تا اقتصاد جهان آرام آرام سیر نزولی پیدا کند. توده های متورم تا کمر کشیده می شوند.

آیت الله رئیسی ادامه داد: در واقع علاوه بر افزایش تورم در اثر تورم، خشونت های دیگری نیز وجود دارد که به ویژه به نفع مقامات دولتی است.

وی با تاکید بر لزوم مبارزه با قلدری به عنوان سیاست کلان دولت تصریح کرد: باید دقت شود که به دلیل این گرانی ها، قیمت ها بالاتر از ارزش اقتصادی واقعی مردم قرار نگیرد تا به منافع و اهداف نامناسب فردی یا اجتماعی دست یابیم. .

رئیس‌جمهور در خصوص تلاش‌های نهادهای نظارتی برای مهار تورم گفت: تاکنون اقدامات مسئولان محلی موفق بوده و در برخی موارد این سازوکارها توانسته باندهای تبهکاری که موجب ناآرامی‌های اجتماعی می‌شوند و بازار مخرب آنها را مختل می‌کنند شناسایی کند. تمرینات.” به آرامی

آیت الله رئیسی همچنین تاکید کرد: دولت با نظارت دقیق بر دو حوزه اقدام، اصلاح سیاست های مالی و مبارزه برای کنترل را ادامه خواهد داد تا بتوانیم به تدریج استرس زندگی عزیزان را کاهش دهیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا