عمومی

رییس جمهور وارد قم شد/ آغاز دور دوم سفر استانی به خاستگاه انقلاب – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام و المسلمین «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور اسلامی ایران ساعاتی قبل برای انجام دور دوم سفر استانی وارد شهر مقدس قم شد.

رئیس جمهور در بدو ورود خود به شهر مقدس قم به زیارت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها رفت.

حجت الاسلام رئیسی در ادامه بر سر مزار علما و مراجع فقید مدفون در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها حضور یافت و فاتحه‌ای قرائت کرد.

مردم حاضر در حرم مطهر بانوی کرامت که از این دیدار غافلگیر شده بودند به سمت رئیس جمهور آمده و به وی خیر مقدم می‌گفتند.

گفته می‌شود مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، عیسی زارع وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بهرام عین‌الهی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش، عباس علی‌آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت و همچنین داوود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه و علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست، در دور دوم سفر رئیس جمهور به حضور دارند.

رئیس جمهور در نخستین برنامه خود پروژه بزرگ فیبر نوری منازل و کسب و کارهای استان قم را افتتاح خواهد کرد و در ادامه پروژه‌های حوزه راه و شهرسازی استان قم را افتتاح می‌کند.

قرار است استقبال مردمی از رئیس جمهور ساعت ۱۰ صبح از میدان روح الله به سمت خیابان ارم و حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها برگزار شود.

در ادامه حجت الاسلام رئیسی در صحن امام رضا علیه السلام حرم مطهر بانوی کرامت و در آستانه میلاد فرخنده این بانوی بزرگ اسلام با اقشار مردم قم دیدار و در جمع آنان سخنرانی خواهد کرد.

سخنرانی در جمع طلاب، اساتید و فضلای حوزه علمیه قم در مدرسه مبارک فیضیه و همچنین شرکت در جلسه شورای اداری استان قم به منظور بررسی مصوبات دور نخست سفر و تصویب مصوبات جدید از دیگر برنامه‌های رئیس جمهور در دور دوم سفر به شهر مقدس قم است.

حضور در جلسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و دیدار با علما و مراجع عظام تقلید از دیگر برنامه‌های رئیس جمهور در روز دوم سفر به استان قم است.

گفتنی است برخی از اعضای کابینه سیزدهم به بخش‌ها و شهرستان‌های مختلف استان قم سفر خواهند کرد و از نزدیک مشکلات و مسائل مردم این مناطق را مورد بررسی قرار خواهند داد.

از روز چهارشنبه نیز مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری در ۳۰ دستگاه اجرایی استان قم با حضور معاونان وزیر و نمایندگان تام الاختیار این وزارتخانه‌ها برپا شده و طی سه روز آماده دریافت درخواست‌های مردمی هستند.

گفتنی است مرکز الکترونیک ارتباط مردمی دولت نیز در استان قم از روز چهارشنبه هفته جاری با حضور ۶۰۰ کارشناس فعالیت خود را آغاز و تا روز جمعه هفته جاری به ثبت درخواست‌ها از طریق شماره تماس ۱۱۱ و سایت www.۱۱۱.ir اقدام می‌کنند.

رئیس جمهور در دور اول سفرهای استانی و در سیزدهمین سفر استانی دولت سیزدهم ۹ دی ۱۴۰۰ سفر دو روزه‌ای به قم داشت.

دور اول سفر رئیس جمهور به استان قم ۱۴۸ مصوبه داشته که ۳۴ مصوبه به صورت کامل اجرایی شده و ۹۸ مصوبه در دست اقدام است و ۱۶ مصوبه دیگر نیز به دلایل مختلفی از جمله مشکلات زیرساختی و حقوقی اجرا نشده که در این سفر برای آنان تصمیم نهایی گرفته خواهد شد.

بر اساس آخرین اعلام استاندار قم تاکنون ۶۴ درصد مصوبات دور اول سفر رئیس جمهور به استان قم اجرایی شده است و در دور دوم سفر رئیس جمهور به قم قرار است ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار به مصوبات نهایی شده اختصاص یابد.

گفته شده عمده تمرکز سفر دوم رئیس جمهور به استان قم پیگیری‌های ویژه نسبت به دستورات قبلی، حوزه مسکن، موضوعات فرهنگی و همچنین تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه تمام و مصوبات انجام نشده در دور نخست سفر است که در این سفر قرار است برای آغاز عملیات اجرایی و تکمیل دو ابر پروژه نیمه تمام استان قم شامل مونوریل و فرودگاه قم دستورات لازم صادر شود.

دکمه بازگشت به بالا