عمومی

زمینه ایجاد اشتغال و مسکن جوانان فراهم شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی شامگاه دوشنبه در جلسه ترجمه قرآن کریم با بیان اینکه تا زمانی که روی زمین هستیم هر کار خیری می توانیم انجام دهیم، اظهار داشت: اعمال ما با ماست و روزی که دنیا رفت، کارنامه را ثبت کنیم. اقدامات ما بسته است

وی با بیان اینکه در راه آخر ما را با اعمال دنیا می شناسد باید به فکر خود باشیم، افزود: وقتی در دنیا هستیم باید با قلم، زبان تا می توانیم به فکر خود باشیم. توانایی، تاریخ، عظمت، ثروت و آزاد کردن اندیشه کار دیگران و ایجاد لبخند بر لبان مؤمن و نیازمند، ایجاد همبستگی، اتحاد دو جوان، بخشیدن جوانی و زندگی. ، شغل دادن به جوانان، تامین مسکن برای جوانان که در حد توان خود می توانند این کار را انجام دهند، آنگاه هدایت خداوند با انسان خواهد آمد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در ادامه با اشاره به آیه ۱۳۰ سوره «بقره»، «وَمَنْ یَرْغَبُ عَنْ مِلَّةِ إِبْرَاهِیمَ إِلَّا مَنْ سَفِهَ نَفْسَهُ ۚ وَلَقَدِ اصْطَفَیْنَاهُ فِی الدُّنْیَا ۖ وَإِنَّهُ فِی الْآخِرَةِ لَمِنَ الصَّالِحِینَ، گفت: این آیه در باب حضرت ابراهیم (ع) است امثال او با رفتار کافران او را به حیرت واداشت و همه در خیال و خیالش اعتراف کردند، تسلیم خدای متعال بود و به فرمان خدا چاقویی بر گلوی پسرش می آورد.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به آیه ۹ و ۱۰ سوره «ملک»، «قَالُوا بَلَیٰ قَدْ جَاءَنَا نَذِیرٌ فَکَذَّبْنَا وَقُلْنَا مَا نَزَّلَ اللَّهُ مِنْ شَیْءٍ إِنْ أَنْتُمْ إِلَّا فِی ضَلَالٍ کَبِیرٍ»، «وَقَالُوا لَوْ کُنَّا نَسْمَعُ أَوْ نَعْقِلُ مَا کُنَّا فِی أَصْحَابِ السَّعِیرِ» بیان بر اساس این آیات، گناهکاران در جهنم اعتراف می کنند که فلانی آمد، پیامبری آمد و به ما هشدار داد، ماجرای عقاب را برای ما بازگو کرد، اما ما نپذیرفتیم، گناهکاران به سه چیز اعتراف می کنند: اول: پیامبری آمد و ما او را رد کردیم، دوم. ما کلام حق را ندیده ایم و نشنیده ایم و اعتراف سوم اعتراف به گناهان است.

گفت رحمت خدا از اهل جهنم دور است که از نظر جسمی و روحی رنج خواهند برد.

معاون نخست وزیر در لرستان با تاکید بر اینکه اعتراف در آخرالزمان کمکی نمی کند، در دنیا به ویژه در ماه مبارک رمضان باید استغفار و استغفار کرد، افزود.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به آیه ۱۷۹ سوره «اعراف»، «وَلَقَدْ ذَرَأْنَا لِجَهَنَّمَ کَثِیرًا مِنَ الْجِنِّ وَالْإِنْسِ ۖ لَهُمْ قُلُوبٌ لَا یَفْقَهُونَ بِهَا وَلَهُمْ أَعْیُنٌ لَا یُبْصِرُونَ بِهَا وَلَهُمْ آذَانٌ لَا یَسْمَعُونَ بِهَا ۚ أُولَٰئِکَ کَالْأَنْعَامِ بَلْ هُمْ أَضَلُّ ۚ أُولَٰئِکَ هُمُ الْغَافِلُونَ» بیان داشت معنای این آیه شریفه هشداری است برای همه ما زیرا می فرماید: «بسیاری از مردم و شیاطین آنچنان در گناه و نافرمانی و نافرمانی و سخت شدن دل های خود غوطه ور شده اند که گویی ما در آتش دوزخ آفریده شده ایم». دل دارند اما نمی فهمند، حکمت دارند، اما نمی دانند، چشم دارند اما نمی بینند، گوش دارند، اما نمی شنوند، تصویر خدا از بین رفته است.

وی گفت: امیدواریم خداوند توفیق دهد که گنجینه های معنوی، الهی و نورانی در این ماه رمضان راهنمای همه ما باشد تا این نور هدایت قوی، مستمر و مخزن معنوی برای همه ما باشد. همه در زمان ما سال‌ها زندگی می‌کند و افراد مذهبی را به این سمت سوق می‌دهد.» اعدادی که در برنامه‌های مذهبی و بخش‌های روخوانی قرآن، مساجد و غیره دیده‌ایم نشان‌دهنده رحمت خداوند است که به ما ارزانی داشته است.

دکمه بازگشت به بالا