عمومی

زیرساخت‌های ناقص مرز مهران برای استقبال از زوار اربعین! – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

شورای آنلاین دسته بندی دسته ها: مرز مهران در شش سال گذشته همواره 60 درصد از کل نمایشگاه اربعین کشور در دوران اربعین بوده است. نزدیکی مرز عراق و شهرهای مذهبی باعث استقبال خوب مردم شده است.

هرچند مهمان نوازی و مهمان نوازی مردم استان ایلام و ارائه خدمات خوب به زائران ، اما ساخت استان ایلام و مرز مهران همیشه برای زائران سخت است.

در سالهای اخیر ، در مراسم اربعین ، بسیاری از مقامات دولتی به مرز مهران سفر کرده اند و در این سفر قول بیشتری برای ایجاد پایه های مرز مهران با استان ایلام داده اند که بسیاری از آنها هنوز محقق نشده است.

کمتر از 2 ماه دیگر برای اربعین حسینی باقی مانده است. سال گذشته مراسم اربعین برای کرونا برگزار نشد و امسال نیز مراسم مختلفی در مراسم اربعین برگزار شده است ، اما چیزی تایید نشده است ، زیرا انجام مراسم در اربعین نیازمند عراقی است اجازه.

سه مشکل عمده در مرز مهران

علاوه بر معماری ناقص منطقه ایلام و مرز مهران ، امسال سه چالش عمده در امتداد مرز مهران وجود دارد ، اولین مشکل بزرگ کرونا و تعداد افرادی که باید از مرز و مناطق مرزی مهران عبور کنند.

بدیهی است به دلیل محدودیت فضای موجود در مرز ، باید برنامه ریزی مناسبی برای مدیریت تعداد سفرها در نظر گرفته شود.

طراحی ناقص مرز مهران برای اسکان زائران اربعین!

مشکل اصلی بعدی در مهران گرمای ماه اکتبر است ، این شهر یکی از گرمترین مناطق کشور است ، به طوری که مقامات باید در صورت برگزاری این رویداد ، ترتیبات خاصی را در نظر بگیرند ، به ویژه در مذاکره برای ایجاد و ارائه امکانات پزشکی و بهداشتی در مرز.

کمبود آب یک مشکل عمده در پی مرز مهران است. با وجود سردی هوا ، این مرز در سال 1398 با کمبود آب روبرو بود.

ساخت و ساز هنوز معیوب است

بسیاری از وعده های مقامات دولتی و منطقه ای برای برنامه ریزی ساخت و ساز در منطقه ایلام و مرز مهران محقق نشده است ، مسیر ایلام به مهران هنوز محقق نشده است. چهاربانده هرگز نبوده است.

آمارها حدود 75 درصد مسیر ایلام-مهران را نشان می دهد چهاربانده کار ساخت دو تونل در حال انجام است ، با این حال ، کار به کندی پیش می رود و امسال تا 40 سال به پایان نمی رسد.

طراحی ناقص مرز مهران برای اسکان زائران اربعین!

علاوه بر این ، مسیرهای مهران-دهلران ، ایلام-ملکشاهی-مهران ، ایلام-کرمانشاه ، دره شهر-بدره-ایلام و سایر وسایل ارتباطی منطقه در گذشته مکانهای سخت و خطرناک بوده اند.

بسیاری از وعده های مقامات برای ساخت راه آهن ، بزرگراه و بزرگراه در منطقه محقق نشده است و ابزارهای ارتباطی در این منطقه دقیقاً مشابه سال 2009 است.

ورود به منطقه از دادن چهل تنظیمات

مدیرکل بازرسی استان ایلام در پاسخ سوال خبرنگار آنلاین دلیل واگذاری کار اربعین را می گوید: به زودی بازرسی های منطقه ای به ویژه در شبکه راه های اربعین به پایان می رسد.

مهدی اصلانی همچنین استعفای ناظران پروژه های عمرانی را اضافه می کند: ناظران منطقه ای نظارت بر عملیات اربعین را افزایش می دهند.

وضعیت فوق العاده اخیر در منطقه ایلام

معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام نیز به خبرنگار گفت: 78 منطقه که تصادفات و تصادفات جاده ای در جاده های استان رخ می دهد توسط پلیس راهنمایی و رانندگی در منطقه شناسایی شده است.

محمدرضا رضایی افزود: از اقدامات انجام شده برای دستیابی به این اهداف طی یک سال گذشته مانند فعالیتهای کوتاه مدت و میان مدت ، تعدادی از حوادث در منطقه برنامه ریزی شده و برخی در دست اقدام است.

وی گفت: کارهای طولانی مدت نیز از طریق راه ها و نقشه های شهری و همچنین شرکت عمران و ساختمان در کشور انجام می شود.

رضایی گفت: 48 مرکز امدادرسانی در حوادث ایلام در حال بازسازی و 30 مرکز پیشرفته پاسخگویی به حوادث در حال بازسازی است.

طراحی ناقص مرز مهران برای اسکان زائران اربعین!

معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام گفت: طبق کنگره بزرگ اربعین ، استان ایلام محل زائران اباعبدالله الحسین (ع) است.ع) مهمتر از همه ، این منطقه به طور کامل مجهز است تا کانالهای ارتباطی ایجاد کرده و تردد زائران اربعین را تسهیل کند.

رضایی گفت: “در حالی که در حال ساخت جاده و حمل و نقل در منطقه هستم ، کارهای جاده در محورهای اربعین و نقاط شاخص منطقه مشخص شده است ، زیرا زیرساخت ها و جاده های منطقه نیاز به تعمیر ، حفاظت و بازسازی دارد.

وی افزود: توجه ویژه ای به دروازه های اصلی منطقه شده است که در آن از چهل مهمان دیدن می کنند.

بخشی از این فعالیت 6 خط گسترش و گسترش قسمت زائران پل مهران توسط مجتمع راه و شهرسازی در حال اجرا است معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام افزود: این مسیرها شامل محور ایلام- ایوان است قلاجهایلام- حمیل، ایلام- سرابله- پل سیمور، ایلام – بدره – دره دره شهر – پل دختر با حاکمان ایلام – مهران – دهلران و اندیمشک و در انتهای محور مهران – مرز است.

رضایی ادامه داد: محورها در اربعین در خط مقدم پروژه های راهسازی هستند ، علاوه بر این در این بین کار نصب تابلوها و پاکسازی خطوط جاده ای در جاده ها در حال انجام است.

گفت: بخشی از پروژه 6 خط گسترش و گسترش بخش زائران پل مهران توسط مجتمع راه و شهرسازی در حال تاسیس است.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام گفت: با توجه به ایجاد سرپناهی در پایانه برکت که نقش حیاتی و مهمی در اعزام گردشگران در مسیر بازگشت دارد ، این کار مهم نیز در حال انجام است.

نکات برجسته مرز مهران در اربعین امسال

معاون استاندار ایلام در گفتگو با خبرنگار آنلاین در خصوص وضعیت مرز 1400 اربعین مهران ، اظهار داشت: آب آشامیدنی و انرژی تجدیدپذیر از مهمترین جنبه های مرز مهران در اربعین امسال است.

احمد کرمی افزود: بزرگترین مشکل در مرز مهران امسال و در سالهای اخیر این است که اربعین در زندان است.

طراحی ناقص مرز مهران برای اسکان زائران اربعین!

وی افزود: علاوه بر تامین مداوم آب ، بهداشت نیز یکی دیگر از عوامل مهم در مرز مهران است.

معاون سفیر ایلام بر اساس توزیع 100 میلیارد گوجه فرنگی اربعین در منطقه در سال جاری می افزاید: مشاغل و ساختمان اربعین به صورت هفتگی رصد می شود.

تجربه نگهداری از اربعین

اگرچه ساخت مرزهای مهران با استان ایلام با مشکلاتی همراه بود ، اما امسال برنامه ای برای برگزاری اربعین اعلام نشد و سفیر ایلام در نشست پایتخت اربعین در استان ایلام گفت: دو راه برای حفظ اربعین وجود دارد. سال

محمد نوذری افزود: مراسم یا به صورت کوچک و طراحی جدید گروه های گردشگری با حفظ تمهیدات ویژه و اطمینان واکسن یا مانند سالهای گذشته تعداد نامحدودی ارائه می شود ، مشروط بر اینکه همه شرکت کنندگان باید واکسن را دریافت کنند.

وی افزود: در مرحله اول ، همه دست اندرکاران اربعین باید واکسینه شوند و اگر مقامات بین المللی ایلام را در بالکن اربعین همراهی کنند و کل منطقه در معرض حادثه کرونا قرار گیرد ، همه افراد منطقه در ایام اربعین واکسینه خواهند شد. قبل از رسیدن او. “نشسته است.

طراحی ناقص مرز مهران برای اسکان زائران اربعین!

استاندار ایلام گفت: شرایط و گرمای کرونا ، اربعین امسال را به شرط خاصی تبدیل کرده است که وضع قوانین و محدودیت ها از یک سو و حرارت دیگر خطرات ، چالش ها و الزامات خود را دارد.

وی ادامه داد: ما نیاز به ارائه خدمات اولیه از جمله آب پایدار و امکاناتی مانند آب سرد ، یخ ساز و موارد دیگر در مرز داریم.

نوذری گفت: ما می خواهیم ساخت مهران را تا پایان تابستان به پایان برسانیم.

متأسفانه در کمتر از دو ماه مانده به جشنواره اربعین ، بیشتر معماری منطقه ایلام هنوز در مورد راه ها ، بهداشت ، راهسازی ، پایانه برکت ، مرزهای مرزی ، خدمات بهداشتی و.

بدیهی است که مانند سالهای گذشته برخی اقدامات نهایی در منطقه انجام می شود ، اما امسال با وجود کمبود هوا ، گرما و آب زیاد ؛ مشکلات جدی در انتظار استان ایلام و مرز مهران است.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا