عمومی

سنجاقک و نامه‌های چخوف – اخبار ایران من

“من برای تحصیل در دانشگاه به مسکو آمدم. در نیمه دوم سال 1879 اولین یادداشت های ناخواسته ده، پانزده خطی در ماه مارس یا آوریل در مجله Dragonfly منتشر شد.”

به گزارش اخبار ایران من، این روزنامه ایمان او نوشت: «چخوف گفت هر چه می خواهی در مورد من بنویس و هر کجا می توانی کمی بیاوری، شعر بنویس. در زمستان 1904 او به یکی از دوستانش نوشت: «برای تحصیل در دانشگاه به مسکو آمدم. در نیمه دوم سال 1879 اولین یادداشت های ناخواسته ده، پانزده خطی در ماه مارس یا آوریل در مجله Dragonfly منتشر شد. “اگر نمی خواهیم اصرار کنیم… (می توانیم) شروع به نوشتن این کتاب کوچک کنیم.”

او عاشق نوشتن بود و عاشق مسکو بود. در اواسط سال 1881 او به دوست خود کراماروف نوشت: “بیا مسکو! من عاشق مسکو شدم. شخصی که یک بار به مسکو عادت کرده است هرگز شهر را ترک نمی کند. من برای همیشه یک مسکوئی هستم. بیا داخل، نگاه کن و لذت ببر! “این سرگرمی در خارکف امکان پذیر نیست، اما در مسکو برای من حدود 150 روبل هزینه دارد.” او نامه خود را با این جمله به پایان رساند: “بیا! همه چیز ارزان است، شلوار نقره ای 10 کوپک! و دوست داشتن کشورت – همانطور که دلت می خواهد! “شما! هر قاضی مسکو اسپاسوویچ است و همه مانند لویی چهاردهم هستند.

سفر به مسکو و اقامت در این شهر برای تحصیل پزشکی زندگی او را تغییر داد. در سال 1879 در دانشکده پزشکی دانشگاه مسکو ثبت نام کردم. در آن زمان، من یک ایده ساده برای کالج داشتم. “الان به خاطر ندارم که چرا این دارو را انتخاب کردم، اما بعداً پشیمان نشدم.”

از آنجا شروع به نوشتن کرد و بعد جدی گرفت. من در سال اول مدرسه بودم که شروع به انتشار مقالاتم در مجلات و روزنامه های هفتگی کردم و این تحقیقات جدید در اوایل دهه 1980 بود که نگاهی ثابت و حرفه ای به خود گرفت. همانطور که خودش همیشه ادعا کرده بود، رسماً نویسنده مقاله کوتاهی برای مجله Dragonfly Magazine شد، مجله طنزی که مقاله چخوف را در مورد سال 1880 منتشر کرد. نوشتن برای او پول، بدهی و خوشبختی به ارمغان آورد.

در سال 1882 او به برادرش الکساندر نوشت: “زندگی فوق العاده ای داریم. ما می خوانیم، می نویسیم، شب ها بیرون می رویم … و به موسیقی گوش می دهیم و آواز می خوانیم …” او به دوست خود Rosolimo گفت که آموزش پزشکی تأثیر عمیقی دارد. در مورد حرفه نویسندگی او: کار من تأثیر زیادی در حرفه نویسندگی من داشته است. پزشکی ظاهر من را بسیار بهبود بخشیده و دانش من را افزایش داده است. فقط یک پزشک می تواند کار نویسندگی من را تشخیص دهد. داروسازی نتایج قطعی داشت و شاید نزدیکی من به این کار به من کمک کرد تا از این کار اجتناب کنم. «طبیعت و روش‌های علمی باعث شد که مدام هوشیار باشم و سعی کنم تا جایی که می‌توانم نوشته‌هایم را با داستان‌های علمی پیوند دهم و هر وقت این امکان وجود نداشت هرگز نمی‌نوشتم…»

وی تاکید کرد: من از آن دسته نویسندگانی نیستم که تصور نادرستی از علم داشته باشم و دوست ندارم جزو آن دسته از نویسندگانی باشم که تنها مشروب خوردن آنها درک آنهاست. در پاسخ به سوال دوستتان کدام نویسنده را از همه بهتر می دانید؟ او گفت: من لئو تولستوی را به هر نحوی برای دیگران دوست دارم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا