عمومی

سه نکته در مورد بازگشت رامین رضاییان به پرسپولیس

داستان مربوط به سال 93 است. + در حالی که خداوند بر ذوبح نظارت می کرد. در آن روزها رضاییان و داریوش شجاعیان را به گل محمدی سپردند اما او هیچ کدام را نشناخت و تمایلی به این کار نداشت.

به گزارش اخبار ایران من، این روزنامه دنیای ثروت وی نوشت: همانطور که انتظار می رفت رامین رضاییان به پرسپولیس بازگشت. انتقالی که از منظر حرفه ای و رسانه ای می توان آن را انتقال بزرگ پنجمین توپ پنجره به ایران دانست. رضاییان پس از مشکلات فراوان در آخرین روز نقل و انتقالات قرارداد خود را با الدحیل فسخ کرد تا از حضور در پرسپولیس به عنوان بازیکن آزاد منع نشود. شایعات ضد و نقیض زیادی در مورد اندازه این جابجایی وجود دارد، اما این مقاله به چند موضوع دیگر می پردازد. نکاتی که احتمالا برای رضاییان و پرسپولیس معنا ندارد.

روزی که یحیی او را نخواست

شاید کمتر کسی بداند اما قبل از معروف شدن رامین رضاییان، یحیی گل محمدی فرصت همکاری با این بازیکن را پیدا کرد. داستان مربوط به سال 93 است. + در حالی که خداوند بر ذوبح نظارت می کرد. در آن روزها رضاییان و داریوش شجاعیان را به گل محمدی سپردند اما او هیچ کدام را نشناخت و تمایلی به این کار نداشت. بعدها که رامین با تیم ملی ستاره پرسپولیس شد، سعید آذری سرپرست سابق ذوب آهن در نشست خبری گل محمدی این موضوع را به او یادآوری کرد و به نوعی یحیی را شکست داد. ماجرای امروز اما متفاوت است و گل محمدی با آغوش باز از رضاییان در تیمش استقبال می کند.

او نه عکس دارد و نه کلاه

رامین رضاییان سابقه طولانی در پرسپولیس دارد و به عنوان یکی از اعضای این تیم شناخته می شود. با این حال بد نیست بدانید رامین با لباس های فراوانی که پرسپولیس در این سال ها به دست آورده، حتی یک تصویر یادگاری هم ندارد. او فقط در لیگ پانزدهم برای سرخپوشان بازی کرد و سپس برای ریزه بازی کرد. رضاییان که از این تصمیم ناامید شده بود بلافاصله به پرسپولیس بازگشت اما پیش از پایان قرارداد شانزدهم به دلیل اختلاف با علی علیپور از گروه خارج شد. برانکو ایوانکوویچ که در آن زمان رابطه قوی با رامین داشت، قبل از پایان فصل او را ترک کرد و علیرغم درخواست اعضای هیئت مدیره حتی از حضور رضاییان در این مسابقات خودداری کرد. قاعدتا رضاییان پس از جدایی بدون مجوز از پرسپولیس نقش خود را در کنار برانکو از دست داد و بازگشت او ناموفق بود. سرمربی کروات رامین را اغلب روی نیمکت می نشاند. او یک بار در پاسخ به سؤالات مکرر خبرنگاران کاغذی را پاره کرد و گفت: «تا زمانی که کاغذ به فرهنگ برمی گردد، رابطه من با رامین مثل قبل خواهد بود». به این ترتیب رامین در این سال ها در موفقیت و برد پرسپولیس نبوده و هیچ چهره و لباسی از رقابت سفید ندارد.

شیر بیشتر از حد معمول

یکی از معروف ترین دستاوردهای فنی رامین رضاییان شورش علیه این بازیکن است. چیزی که سال ها پیش پاشنه آشیل پرسپولیس محسوب می شد. مهدی شیری که به تازگی از جمع سرخپوشان جدا شده و رضاییان جایگزین او شده است، در سال های حضور در پرسپولیس بیش از 100 بازی برای این تیم انجام داد. او در مجموع توانست با یک گل سه دستیار بدهد. رضاییان تاکنون سه دستیار در لیگ پانزدهم در پرسپولیس پیدا کرده است که یکی از آنها در دربی تهران بود. در لیگ شانزدهم با اینکه نیمی از وقت خود را با سرخپوشان گرفت، چهار دستیار گرفت. یکی از این امتیازات پاسی بود که به مهدی طارمی در دیدار مقابل سپاهان داد و آن را به یکی از دراماتیک ترین لحظات تاریخ لیگ برتر تبدیل کرد. او همچنین در بازی های مختلف با پیراهن پرسپولیس 9 گل به ثمر رساند. رضاییان در دوران ورزشی خود نزدیک به 60 گل به ثمر رسانده است. بنابراین در شرایطی که پرسپولیس برای ایجاد موقعیت و گشودن دروازه حریف دست و پنجه نرم می کند، شاید این ویژگی های رضایی به نفع سرخپوشان باشد. رامین باید تصویر حضور در تیم ملی را داشته باشد. این موقعیتی است که او از دست داده است و باید مقابله کند.»

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا