عمومی

سیدضیا و کودتا – اخبار ایران من

او در روز دوم پس از حمله تروریستی با احمدشاه در پاسخ به این سوال که “چرا اعضای دولت من را دستگیر کردید” ملاقات کرد؟ او گفت: «هیچ دولتی وجود نداشت که جلوی من را بگیرد. اگر حکومت بر سر کار بود، تهران و قزاق های گرسنه گرسنه را شکست نمی دادم».

به گزارش اخبار ایران من، این روزنامه ایمان وی نوشت: مرد میانه کودتای سوم اسفند 1390 سیدضیاءالدین طباطبایی بود؛ از نوع لباس پلیس می گوید، از شام دیشب می گوید، از کوره ای که رفته می گوید. از طریق، و تنها چیزی که می توانم بگویم این است که او اولین کسی بود که اقدام کرد، او تاکید کرد که اعترافاتش از طریق شکنجه گرفته شده است، اما اعترافاتش از طریق شکنجه گرفته نشده است، به او گفت که شاه در تهران در محاصره شیطان است. افرادی که قدرت او را غصب کرده اند از پادشاهی ما باید برویم و او را نجات دهیم.»

او گفت رضاخان نمی داند چه خبر است، اما من می دانم. می خواستم همه چیز را تغییر دهم و می خواستم حاکم مطلق ایران باشم. او معتقد بود که این تحول مهم بدون سرنگونی احمدشاه قاجار امکان پذیر نیست. “اینکه احمدشاه خدابیامرز توسط ناصرالملک ساخته و پرداخته شده بود و هیچ علاقه ای به ایران نداشت. اخبار بورس پاریس برایش مهمتر از اخبار پشت دروازه تهران بود. او تنها نبود. مردان ایرانی در آن زمان بودند. دو نوع: شاید کسانی که می خواستند ایران را به بیگانگانی مثل شما بدهند و در آخر عمر برای زندگی بهتر پول اهدا کنند، یا کسانی که در ایران عاشق آب، کالا، والدین و کمک های خارجی بودند، باید از خود محافظت کنند. احمدشاه. در این وسط محاصره شده بود.»

او در حمایت از اتحاد ایالات متحده صحبت کرد، اما گفت که حفظ استقلال برای دولت بریتانیا مهم است. “برخی معتقدند که این باید یک شورش بازار محور باشد که توسط دموکرات ها و وجیه المله رهبری می شود و برخی دیگر معتقدند که باید توسط ارتش حل شود، خواه توسط ژاندارم ها یا قزاق ها. وظیفه باید توسط کابینه و شاهزادگان تغییر کند. در این مرحله، سیاستمداران سفارت که دانش زیادی داشتند و سیل کمونیسم را برای جلوگیری از سیل دموکراسی بسیار قدرتمند می دیدند، به نیروهای قزاق پیوستند.

می گفت ترتیبی داده ام که هیچکس در تهران مانع از کار ما برای جلوگیری از خونریزی نشود. البته استفاده از کلمه “آماده سازی” برای توصیف قصد توطئه ها کافی نیست. به گفته سیدضیاء، به مقامات نظامی شهر رشوه داده شده است. «آقا، انسان ترسو است. انسان بنده پول است. “قبل از رفتن خریدم.” او در روز دوم پس از حمله تروریستی با احمدشاه در پاسخ به این سوال که “چرا اعضای دولت من را دستگیر کردید” ملاقات کرد؟ او گفت: «هیچ دولتی وجود نداشت که جلوی من را بگیرد. اگر حکومت بر سر کار بود، تهران و قزاق های گرسنه گرسنه را شکست نمی دادم».

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا