عمومی

عدم توجه به موضوع «تبیین» باعث بروز فتنه است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام روح الله حریزاوی ایشان پنجشنبه شب در دیدار با مروجین قرآن در اقلیم کردستان که در سنندج با موضوع تحلیل و تشریح مسائل روز برگزار شد، از برگزاری این جلسات به شکلی که اکنون و در زمان نیاز مردم برگزار می شود بسیار قدردانی کرد. برای تحلیل و توضیح بیشتر: بر اساس آیات قرآن، خداوند رحمان با مسلمانان برای تبیین قرآن قرارداد بست، هر چند آنها پیمان را شکستند و آن را به بهایی ناچیز فروختند.

وی افزود: اصل جهاد تبیین جهاد کار قرآن است زیرا خداوند قرآن را بر پیامبر(ص) نازل کرده تا برای مردم تبیین کند، پس وظیفه ما تبیین آن است.

حریزاوی وی همچنین با بیان اینکه علاقه مندان به قرآن سه دسته هستند، گفت: گروهی متفق القول هستند که کتاب بهشت ​​بدون تغییر و تحریف کتاب خداوند است.اهل کتابهر چند ربطی به این متن نورانی ندارد.

گفت که گروه دومکتاب اکتبرمنظور ایشان کسانی است که کتابی به آنها داده شده است که با کتاب ارتباط پیدا کند ولو ظاهری باشد، فرمود: گروه سوم.آتینه الکتابیعنی کسانی که برای قرآن ایستادگی می کنند، مقامی بالاتر از جهاد برای تبیین، کسانی که برای دانستن تکلیف نیاز به دقت و تدبر دارند، مهمتر از تبیین است.

حریزاوی وی افزود: گاهی هوا غبارآلود است یعنی نمی توان خوب و بد را تشخیص داد و در واقع هرج و مرج در مردم ایجاد شد، بنابراین شرایط الان است که تعداد زیادی از مردم بی گناه از جمله بسیج، زنان و عابران -و برای مرگ یک نفر کشته می شوند، این نشان دادن عصیان است، پس درست و غلط است. سر از نصره جدا نمی شود.

ایشان به صراحت فرمودند: اگر ذرات باطل در آب زیاد وارد شود، آب را از دست می دهیم و اگر ذره کوچکی از شک وارد ایمان انسان شود، تمام ایمان او متزلزل می شود.

حجت الاسلام حریزاوی وی در تشریح علت اصلی وقوع این حملات گفت: البته عدم توضیح موجب هرج و مرج می شود و ما با سران فرقه بیگانه کاری نداریم و آنچه باعث ناراحتی و تأمل می شود جوانان پاک و سفیدپوست ایرانی هستند که هرج و مرج می کنند. آنها ناآگاهانه به این آبها می رسند. به آسیاب دشمن می افتند.

معاون سازمان تبلیغات اسلامی افزود: نفوذ شدید دشمن و سرعت کفر یا بی حجابی دو گروه متفاوت است.

وی گفت: در چند سال گذشته کلیساهای زیادی در اقلیم کردستان ساخته شده است، تعداد نمازگزاران در نماز عید فطر و قربان در اقلیم کردستان کاهش چشمگیری داشته است و همه اینها بی دلیل است. به جز عدم توضیح

وی همچنین گفت: از گروه اهل سنت به عنوان جمعی از افراد خصوصی درخواست می شود که در خصوص جایگاه، نقش و نقش زن در قرآن برای روشن شدن این موضوع بحث های متعددی برگزار کنند. چیزی جز تغییر در نگرش و دیدگاه مردم نخواهد بود.

حجت الاسلام رازیانی مدیر کل تبلیغات اسلامی کردستان در این نشست گفت: همانطور که می دانید علت این دیدارها فوت یکی از دوستان عزیزمان است که همه را متاثر کرد اما اخبار اخیر. و داستان هایی توسط افرادی تکرار شده است که متأسفانه به دلیل اتفاقات اخیر طرفدار دشمن هستند.

وی با بیان اینکه فضای سایبری تبدیل به کاذب دشمن شده است، گویی مدت هاست قصد حمله به دولت را دارند، گفت: بی شک در این بحران و شرایط دست دادن خوب نیست. برای مدت طولانی دویدن تغییر مسئولیت از درگذشت مهسا امینی به طرف مقابل مشخص نیست، بنابراین برگزاری این جلسات برای روشن شدن کار و مسئولیت خود مهم و ضروری است تا بدانیم به عنوان مجاهدان قرآن چه باید بکنیم. این. موقعیت و ماده

دکمه بازگشت به بالا