عمومی

فرصت دستگیری از نیازمندان یک نعمت و توفیق الهی است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، حجت الاسلام احمد مروی عصر چهارشنبه با حضور در حرم مطهر امام رضا (ع) با رئیس، اعضای هیئت امنا و مدیران ارشد کمیته خیریه امام خمینی (ره) دیدار کرد.آ) وی با وقوع این اتفاق، فرصت سازندگی نیازمندان را نعمت و توفیق خداوند دانست و گفت: کارگران کمیته امداد باید قدر این نعمت و فرصتی را که خداوند برای رفع نیازهای نیازمندان در اختیار آنها قرار داده است، بدانند و قدردان باشند. برای نعمت ها و از این فرصت استفاده کنید

رضوی در رسیدگی به آستان قدس، خدمت به خلق خدا را یکی از مهم ترین راه های دریافت رحمت الهی می دانست.

او یکی از مشهورترین نکات زندگی همه انبیا، اولیاء و صالحان وی رسیدگی به حقیر و نیازمند را بر شمرد و گفت: خدمت و اجابت به خلق خدا برای پروردگار تبارک و تعالی فواید و ثواب فراوانی دارد تا جایی که آزادسازی جان مردم از اعمال بدیهی است. زندگی همه انبیا و ائمه اطهار.آ) و آن آقایان به این معنا شناخته شده اند.

حجت الاسلام مروی تاکید می کند که هرکس خالصانه در راه تحقق خلقت خداوند تلاش کند از ثواب الهی بهره مند می شود. وی به صراحت توضیح داد که: در دین مبین اسلام، خدمت به خلق خدا، آغاز تقرب به خداوند است و از ویژگی های انسان های خداترس و مؤمن است.

تولیت آستان قدس رضوی تولیت کمیته خیریه امام خمینی (ره) را بر عهده داشت. قسمتی از من هستم گرانبها وی اقدامات را دانست و افزود: یکی از دلایل جلب رحمت الهی خدمت به مردم است و بدون شک وظیفه اعضای کمیته امداد پیروی از راه مردم بی گناه است.آ) این یک نمایش است رضایت شماست خدا هست

وی در ادامه به مظاهر خدمت و سازندگی در سیره ائمه اطهار(ع) پرداخت.آ) و علمای بزرگ اسلام نیز فرموده و توضیح داده اند: «بعد از انجام مقتضیات، چیزی نزد خداوند متعال مهمتر از خدمت به نیازمندان نیست». در نظر اسلام، رسیدگی به مردم و رسیدگی به نیازمندان آنقدر مهم است که حتی حضرت علی (ع)آ) آنها شهامت و شهامت داشتند که تاریخ اسلام را لمس کنند، حتی یک آیه از قرآن درباره آنها نازل نشد. اما وقتی پیامبر (ص) انگشتر خود را سه روز نماز یا روزه به پوست ها داد، آن قسمت نازل شد و این نشان می دهد که اسلام از نظر شخصیتی و فکری در کمک به نیازمندان چگونه است.

کمیته امداد اسلامی

همچنین در این نشست سید مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز در خصوص شباهت کار این نهاد با بنیاد کرامت آستان قدس رضوی گفت: آستان قدس رضوی و کمیته امداد بسیار زیاد است. . همکاری در زمینه های مختلف در زمینه کشف شغل نیازمندان. و رابطه خوبی بین این دو سازمان وجود دارد.

رئیس کمیته امور خیریه امام خمینی (ره) کمیته خیریه را شاخه خیریه نظام مقدس اسلامی دانست و افزود: یکی از برنامه های کمیته خیریه که تصمیم به احیای آن گرفته است، اعزام زائران است. زائران در اولین سفر مشهد در ارتباط با آستان قدس به همین دلیل به دلیل بحران کرونا متوقف شد.

دکمه بازگشت به بالا