فرهنگ بهره مندی از صندوق امانات در استان تهران تقویت شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، علیرضا فخاری در اولین جلسه قرارگاه پیشگیری و مقابله با سرقت سال ۱۴۰۳ که با حضور سردار عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، محسن نایبی، مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری تهران و سید کمال سادات، مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری تهران و سایر اعضای این قرارگاه در استانداری تهران برگزار شد، اظهار کرد: مهم‌ترین دستاورد این جلسات را آماده سازی یک فضای روانی مناسب و توأم با آرامش برای مردم اعلام کرد.

فخاری با تاکید بر اینکه میزان برخورد با جرایم باید متناسب با موضوع جرم و دارای بازدارندگی باشد، گفت: یکی از موضوعات مهم در این زمینه یافتن علل سرقت است، در این خصوص نیاز است که گروه نخبگانی راجع به این موضوع تحقیق کنند که کدام عامل بر موضوع سرقت‌ها تأثیرگذار است.

استاندار تهران بر لزوم بررسی طرح‌ها و برنامه‌های اثر بخش در حوزه مقابله با سرقت تاکید کرد و افزود: باید آمارها تحلیل شوند و عوامل مؤثر بر کاهش سرقت‌ها تشریح شوند.

وی در ادامه با اشاره به تبیین و فرهنگ سازی در حوزه اطمینان بخشی به مردم در خصوص تقویت صندوق امانات گفت: کار در این حوزه سبب می‌شود مردم از نگهداری پول و طلا و سکه ارز در داخل خانه خودداری کنند و به موازات آن شاهد کاهش سرقت نیز خواهیم بود.

فخاری با بیان اینکه ارائه راهکارهای منطقی کاهش سرقت را رقم می‌زند، افزود: باید این موضوع تبیین شود که حفظ دارایی و ثروت‌ها وظیفه فراجا نیست و افکار عمومی نسبت به این موضوع توجیه شود، در این راستا با توزیع اطلاعیه‌های پیشگیری از سرقت می‌توان این توجیه سازی را انجام داد.

استاندار تهران در خصوص موضوعات مشترک منطقه‌ای و سرقت گوشی‌های موبایل و فروش آن در کشورهای دیگر عنوان کرد: این حوزه مربوط به وزارت کشور است که بازار سرقت کشورهای همسایه مورد بررسی قرار بگیرد.

وی با اشاره به نگهداری معتادان متجاهر و بازگشت آنان به جامعه و نگرانی در خصوص افزایش سرقت، گفت: در این زمینه باید برای آنها اشتغال زایی صورت بگیرد و خیرین، شهرداری‌ها، بهزیستی و سمن‌ها می‌توانند راهگشا باشند.

فخاری بر ضرورت برآورد امکانات اولیه در کنترل عوامل بازدارنده از سرقت، پوشش حداکثری با دوربین‌های شهری، تعامل با معتمدین محلات و بیمه بدنه خودروها تاکید کرد و گفت: همه این موارد از موضوعات بازدارندگی سرقت به حساب می آیند.

دکمه بازگشت به بالا