عمومی

قربانی دام و توزیع گوشت در بوشهر/ نظارت‌ بهداشتی انجام می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین – گروه منطقه ای: روز دهم ذی الحجه همزمان با عید سعید قربان یکی از بزرگ ترین اعیاد مسلمانان است. روزی که یادآور فداکاری و ایثار ابراهیم است به گونه ای که مورد پسند خداوند و ارادت و ایمان اسماعیل به قربانگاه عشق است.

مسلمانان در سراسر جهان از یک تا چهار روز عید قربان را جشن می گیرند و بهترین لباس های خود را می پوشند و پس از اقامه نمازهای خاص آن روز به گشت و گذار می پردازند و لذت می برند.

با وجود اجبار زائران کعبه و زیارت موفقیت آمیز حج، بسیاری از مسلمانان در سراسر جهان در این روز به یاد حضرت ابراهیم خلیل، گوسفند، گاو یا شتر قربانی می کنند و قربانی می کنند و گوشت او را به دو نیم می کنند. همسایه ها و فقرا

در استان بوشهر همه ساله در این روز بزرگ مردم در شهرها و روستاهای مختلف به عنوان قربانی گوسفند و گاو سوگند یاد می کنند و گوشت تقدیم شده را بین نیازمندان توزیع می کنند.

نظارت بر سلامت کشتار و توزیع مناسب گوشت قربانی در بین مردم از عوامل کلیدی است که میزان اثربخشی این کار و تلاش نهادهایی مانند دامپزشکی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بشردوستانه را تعیین می کند. قطعا یک اتحادیه اجتماعی

فعالیت 34 تیم نظارت بهداشتی و مذهبی

معاون اداره امور حیوانات منطقه بوشهر در گفتگو با خبرنگار آنلاین گفت:

محمدمهدی سیمرونی از تشکیل و آماده سازی گروه های منظم و سیار حیوانات برای نظارت بر ذبح دام در روز عید قربان خبر داد و گفت: به همین منظور پناهگاه های حیات وحش منطقه بوشهر تمهیدات ویژه ای را برای برگزاری جشن های عید در نظر گرفته اند. قربان.

وی گفت: به همین منظور 34 اکیپ شامل 11 تیم ثابت و 23 اکیپ سیار با 11 پزشک، 28 دامپزشک و 10 بازرس مذهبی برای کشتار به کشتارگاه ها و مراکز شهری تعیین شده اعزام شده اند. کشتن حیوانات و حمایت از آنها.

قربانی و توزیع دام در بوشهر / نظارت بهداشتی انجام می شود

کشتن حیوانات در خانه ها و خیابان ها ممنوع است

معاون اداره بهداشت دامپزشکی شهرستان بوشهر نیز با بیان اینکه اکیپ های دامپزشکی از صبح روز عید سعید قربان شروع به کار کرده اند، گفت: کشتار حیوانات قربانی در منازل و خیابان ها ممنوع است و از آنها درخواست می شود از شیوع این بیماری جلوگیری کنند. از بیماری . . که می تواند از حیوانات به انسان سرایت کند، به ویژه تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، حیوانات را در خانه و جاده های عمومی نکشند.

وی با تاکید بر لزوم استفاده مردم از دستکش برای تهیه گوشت و شستن دست های خود با آب و صابون کافی پس از مصرف، افزود: گوشت های آماده باید 24 تا 48 ساعت در یخچال نگهداری شود و سپس در یخچال نگهداری شود.

دمنوش افزود: از زیاده روی در مصرف گوشت خام و جگر خودداری کنید و قبل از مصرف از پخته شدن چربی مخصوصا جگر مطمئن شوید.

کمک های اهدایی بهزیستی بوشهر

مدیرکل بهزیستی منطقه بوشهر گفت: در ده سال اخیر کمپین «عید تا عید» مصادف با آغاز عید سعید قربان تا عید غدیر خم با هدف جذب و جذب هرچه بیشتر مردم برای گرفتن است. بخش با استفاده از منابع تامین شده توسط خیرین، موسسات خیریه و اسکان باکیفیت نظارت می شود.

حسین اسدی راد افزود: «کمپین اعیاد عید» از 28 تا 27 تیرماه جاری برپا شد تا مردم خوب و خداپسند منطقه به ویژه زائران مشرف در سرزمین وحی، خانواده ها نذر و عبادت خود را با آن ها ادا کنند. کمک و مساعدت برخی موسسات خیریه تحت نظارت برای رفع نیازهای خاص.

وی ضمن تشکر و قدردانی از کمک های سخاوتمندانه خیرین و حمایت های مستمر این بزرگواران در انجام موفقیت آمیز کارهای گذشته، خواستار مشارکت معنادار و ارزشمند در این مراسم شد و افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون سه کمپین متفاوت است. مسئولیت ها و مناسبت های ویژه ای از جمله هشتمین کمپین سالانه عیدی آفرینی کودکان و جشن جشن ویژه ماه مبارک رمضان و هم اکنون 10 روزه ویژه عید تا عید ولایت و امامت برگزار شده است. در مورد نتایج ارزشمند برای گروه های تحت تاثیر کیفیت.

وی گفت: حامیان مستمر می توانند کمک های خود را به صورت الکترونیکی برای کمک به نیازمندان واریز کنند.

آماده سازی کمیته امداد

مدیر عامل کمیته امداد ناحیه بوشهر نیز با تقدیر از عید سعید غدیر خم، 215 مرکز پشتیبانی و دفاتر کل کمیته مددکاری ناحیه بوشهر آماده دریافت کمک های حیوانی و نقدی هستند.

محمدرضا میری افزود: پرداخت نقدی به دو صورت از طریق قرار دادن وجه روی کارت و یا تماس با شماره سفارش امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه در بین خانواده های نیازمند بر اساس دستورالعمل های بهداشتی کمک ها انجام می شود، افزود: مهم ترین کار توزیع کمک های خیریه بین خانواده های سالمند، سالمندان، بیماران و ایتام است.

دکمه بازگشت به بالا