عمومی

قطب گردشگری جنوب شلوغ شد/ حضور گسترده مسافران نوروزی در گناوه – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین – گروه استان های عصمت اسماعیلی; بهار سال 1401 در حالی فرا رسید که جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا دو سال غم انگیز، غم انگیز و دردناک دیگر را پشت سر گذاشت و حتی سایه این ویروس هنوز از سر دنیا برداشته نشده است، بلکه برای کمک به یمن است. گیر پیشرفت های قابل توجهی از روش ها و دستورالعمل های بهداشتی با واکسن های معمولی انجام شده است.

در کشور ما که مانند سایر نقاط دنیا این بحران ها کار را برای همه سخت کرده است، اما امسال کاهش خطر ابتلا به بیماری و کاهش تدریجی ویروس وجود دارد که شهرها و مناطق در حال حرکت هستند. . ارزش آن را داشته است

جاذبه گردشگری جنوب پر شد/ حضور گردشگران نوروزی در گناوه

با تغییر شرایط قلبی بسیاری از محدودیت‌ها تا دو سال سختی برداشته شد فرانسه گواه روزهای بهاری و حضور بازدیدکنندگان و بازدیدکنندگان از نقاط مختلف رنگ و بوی عید را بار دیگر در شهرها و دیارمان می پراکند.

بهار و نوروز در منطقه بوشهر به ویژه گناوه معانی متفاوتی دارند. در یک شهر ساده و توریستی، میلیون ها مسافر و گردشگر از سراسر جهان در سال های اخیر قبل از کرونا به یمن می آیند. ساحل شنی زیبا و منحصربفرد، از جاذبه های گردشگری و مناظر زیبا دیدن کنید و بازارهای پر از غذاهای دریایی را با قیمت های مقرون به صرفه بخرید و نوروز را با مهمان نوازی جشن بگیرید. نشینان تخریب.

با شیوع ویروس کرونا، این بندر زیبا برای حفظ سلامتی دوستان و مسافران و جشن نوروز و سال نو به مدت دو سال به سر و صدای میهمانان بسته شد و به امید سال های بهتر.

جاذبه گردشگری جنوب پر شد/ حضور گردشگران نوروزی در گناوه

امسال با اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر رایگان بودن سفر و رفع محدودیت‌ها و واکسینه شدن تعداد بیشتری از مردم، این بندر زیبا را در آغوش گرفتند و به روی بازدیدکنندگان و دوستان باز شد.

اگرچه مسافران از هفته‌های قبل از عید نوروز و تحویل سالانه و تعطیلات رسمی حضور گسترده‌ای در شهر داشتند، اما با شروع تعطیلات دولتی نوروزی با اولین روز بهار 1401، این رقم بسیار بالا بود.

امروز در اولین روز بهار 1401 ساحل و منطقه تجاری مملو از گردشگران و گردشگرانی بود که این بندر را برای تور و تعطیلات نوروزی انتخاب کرده اند.

چادرهای مسافرتی در سواحل و کمپ ها، مدارس، محله ها، پارک ها و گاهی در پیاده روها برپا می شوند.

جاذبه گردشگری جنوب پر شد/ حضور گردشگران نوروزی در گناوه

حضور گسترده و چشمگیر مسافران در اولین روز بهار 1401، پر بودن شهر را در روزهای آینده پیش بینی می کند.

ماه ها پیش و با پیش بینی افزایش تردد مسافران، مسئولان شهری پس از دو سال در کرونا، ساماندهی مسافران را با روشی ایمن تر آغاز کردند.

جاذبه گردشگری جنوب پر شد/ حضور گردشگران نوروزی در گناوه

برنامه ریزی شهری برای گردشگران

شهردار گناوه در گفتگو با خبرنگار آنلاین اظهار داشت: بندر گناوه به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری فراوان به ویژه ساحل زیبا و بازار تجاری، مورد استقبال بسیاری از گردشگران و گردشگران از سراسر کشور قرار گرفته است.

جواد رستمی افزود: مرکز گردشگری شهرستان تمام تلاش خود را برای پذیرایی از بازدیدکنندگان و گردشگران انجام داده است و امیدواریم سفر کشوری و گردشگران آن به این بندر زیبا با خاطرات خوبی همراه باشد.

وی همچنین توضیح داد: شهر بندری گناوه بسته گردشگری تهیه و در اختیار مسافران قرار می دهد که در آن اطلاعات مهم گردشگری، مقاصد کلیدی گردشگری و نقشه های موقعیت اضطراری ذکر شده است.

جاذبه گردشگری جنوب پر شد/ حضور گردشگران نوروزی در گناوه

همچنین در کیسه‌ها کیسه‌های زباله وجود دارد که جمع‌آوری می‌کنند.» بیاورید زباله ها تا زمان جمع آوری به سواران تحویل داده می شود بیاورید و شهر را در نقاط مختلف به سرعت تمیز کنید.

شهردار گناوه گفت: با توجه به نیاز مبرم به مسافران و گردشگران، مشکل همواره یکی از معضلات گناوه در سال های اخیر بوده و امسال 350 سرویس بهداشتی و حدود 50 دوش در نقاط مختلف شهر وجود دارد. راحتی برای مسافران گرفته شده است

وی گفت: عملکرد و امکانات پارک برای گردشگران و گردشگران روزانه در نظر گرفته شده است و قدرت نظارت و نظارت بر سایت وجود دارد.

وی گفت: کارهای زیادی برای پاکسازی و زیباسازی شهر انجام شده است و هم اکنون نیروهای شهرستان به ویژه در نقاط پرتردد منازل و سواحل در حال کمک رسانی و نظافت و زیباسازی شهر هستند. “

جاذبه گردشگری جنوب پر شد/ حضور گردشگران نوروزی در گناوه

حمل و نقل به مدیریت دریا

شهردار گناوه افزود: استقرار گارد ساحلی، استقرار 5 نیایشگاه، پاکسازی سواحل با بهره برداری، اجرای برنامه های فرهنگی، فرهنگی و ورزشی، تهیه بسته های فرهنگی از اصلی ترین مسیرهایی است که خط ساحلی می گیرد. .

رستمی گفت: دولت بر ارائه خدمات فوق العاده در ایام نوروز و علاوه بر اجرای برنامه های مختلف از چند ابزار حمایتی نظارت دارد. رسان یکی از اعضای تسهیلات خدمات مسافرتی در زمینه های مختلف پشتیبانی می کند.

وی بیان کرد: در این میان جمعیت بیشتری وارد شهر گناوه می شوند و حاشیه دریا مملو از مسافرانی است که بندرگاه را برای آن انتخاب کرده اند.

جاذبه گردشگری جنوب پر شد/ حضور گردشگران نوروزی در گناوه

شهردار گناوه گفت: امیدواریم ایام نوروز در راستای اصلاحات باشد. ریختن های تامین مسافران و گردشگران و داشتن سفری خوب به این بندر.

وی افزود: در اجرای طرح پارکینگ های ساحلی و شهری با همکاری ادارات مختلف تصمیم گرفته شده تا از زمین های موجود آنها برای رفع نیازهای جامعه و مناطق غیرساحلی قابل استفاده بهره برداری شود.

جاذبه گردشگری جنوب پر شد/ حضور گردشگران نوروزی در گناوه

آماده سازی 50 مدرسه مسافرتی

سرپرست آموزش و پرورش شهرستان گناوه در گفتگو با خبرنگار آنلاین با تقدیر از سال جدید گفت: با راه اندازی مرکز عملیات گردشگری شهرستان گناوه کانون اجتماعی ایجاد شد.

ضرغام مردانی افزود: 50 مدرسه شامل 456 کلاس درس، کلاس درس و 35 سالن برای آمار فرهنگی مالاوی در نظر گرفته شده است و علاوه بر آن فضای اردوی دانش آموزی برای اسکان و آمار فرهنگی در شهرستان طراحی شده است.

وی گفت: علاوه بر مدارس گناوه در روستاها به ویژه روستاهای مرکزی مدرسه وجود دارد. دیدن روبه روی ساحل با زیبایی برای مسافران بازسازی شده است و مسافران و مسافران فرهنگی این شهر نیز می توانند از محل اقامت استفاده کنند.

مردانی گفت: برای خدمات رسانی عالی و رفاه حال مسافران و فرهنگیان محترمی که به این شهرستان سفر می کنند، اسکان اولیه فرهنگیان در زادگاه خوزستان و بوشهر زیر هر کدام 8 تا 10 نفر در نظر گرفته شده است. آنها فعال هستند و مسافران و مسافران فرهنگی را ثبت نام می کنند، مردم خود را راهنمایی می کنند، ثبت نام می کنند و نیازها را تنظیم می کنند و مدارس را ثبت نام می کنند و مدیریت می کنند.

جاذبه گردشگری جنوب پر شد/ حضور گردشگران نوروزی در گناوه

دکمه بازگشت به بالا