عمومی

مسئولیت‌ها بر اساس شایستگی باشد/ ضرورت رعایت عدالت اسلامی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی شامگاه یکشنبه در سخنانی ضمن تشکر از ولادت امام حسن مجتبی (ع) در ترجمان قرآن اظهار داشت: ایشان از پدر و مادر گرانقدر و پدر گرامی خود امام علی الگو گرفتند. . (ع) ساخته شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه امام حسن مجتبی (ع) در هنگام شهادت فرمودند برای سفر آخر آماده باشید و طوری آماده شوید که در سفر آخر غم و اندوه به همراه نداشته باشد: امام علی (ع) . .

نماینده ولی فقیه در لرستان در ادامه سخنان خود به این قطعه اشاره کرد: «خداوند کسی را فریب نمی دهد.

حجت الاسلام شاهرخی در بیان مصادیق ظلم و خشونت گفت: بدخواهان دنیا، منافقان و پیروان آنها که خمس و زکات مال خود را نمی دهند، بر حرف حق اصرار می ورزند، از خواسته ها و خواسته های خود پیروی می کنند. تکبر جهان بی عملی، سوء استفاده از نعمت های الهی، کفر و سایر مصادیق ظلم.

و در ادامه به بیان عواقب ظلم پرداخت: در آیات 86 و 87 در این سوره از زبان ذوالقرنین تأکید شده است که هر که ایمان آورد و عمل صالح انجام دهد، برای او پاداش نیکو حساب می شود. برای او آسان خواهد بود ما مطمئن خواهیم بود.

نماینده دیوان عالی کشور در لرستان با تاکید بر اینکه ظلم هم مجازات دنیوی دارد و هم مجازات های بعدی، تصریح کرد: جفای دنیا مانع از عذاب آخرت نیست، عذاب دنیا معلوم است، اما حقیقت خطر است. از جهان. عذاب قیامت مجهول است، قیاس ندارد.

حجت الاسلام شاهرخی ادامه داد: در عین حال وظیفه همه ما و هر یک از ما بر اساس وظیفه خود به ویژه حاکم اسلامی است که به عدالت اسلامی، مبارزه با ظلم، سهل انگاری قوانین اجتماعی، مردم و به همین ترتیب. . “

در تبیین آیه 124 سوره «بهزار»، «جاهلیت (ایراهیمه») در میان پیامبران جایگاه ویژه ای دارد و از پیامبران اسلام به شمار می رود و در زمره برگزیدگان، صالحان، راستین، شکیبایان، مخلصان، مؤمنان و مؤمنان است. و… و سرانجام به مقام امامت رسید.

معاون خدمات شهری شهرداری لرستان گفت: در این قسمت تاکید شده است که وقتی خداوند ابراهیم (ع) را امتحان کرد و او امتحانات سخت و دشوار را پذیرفت، خداوند به او فرمود که تو را امام و پیشوای مردم قرار دادم. حضرت. ابراهیم (ع) فرمود این امامت در نسل من ادامه دارد؟ خداوند می فرماید: «امامت به ظالمان نمی رسد، پس انبیا هم آزمایش می شوند.

حجت الاسلام شاهرخی در ادامه با بیان اینکه برای مناصب و انتخابات نیز آزمون لازم است، ادامه داد: حضرت ابراهیم برای رسیدن به مقام امامت یک بار امتحان داد.

فرمود: «در آیه فوق آمده است که عهد امامت به مظلومان نمی رسد، آنها بهترین ها، جهاد، انکار نفس را می خواهند و در آیه 172 سوره آل عمران ۚ لِلَّذِینَ أَحْسَنُوا مِنَهُمْ فَعْرِمْ فِی. پس از جنگ احد نازل شد و تأکید کرد: کسانی که حتی مجروح شدند، دعوت پیامبر اسلام را در مورد جهاد و قیامت اجابت کردند.

سخنگوی مدیرعامل لرستان تصریح کرد: بهشت ​​برای بشریت است.

دکمه بازگشت به بالا