عمومی

مسابقات قهرمانی قایقرانی ماراتن کشور در بندرعباس برگزار شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

سردار سرتیپ پاسدار حسین امیدی در گفتگو با خبرنگار آنلاین، با قدردانی از هفتم آذرماه در سالروز حماسه آفرینی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: برنامه های مختلفی به مناسبت این روز برگزار شد. هفتم آذرماه در سراسر کشور از جمله این برنامه ها مسابقه صخره نوردی در باشگاه عقاب تهران در سطح کشوری است که برگزیدگان برای شرکت در مسابقات تیمی نظامی و مسابقات سیزم سال آینده آماده می شوند.

وی در ادامه بیان کرد: جلسات سفر و مسابقات قایقرانی از برنامه هایی است که به مناسبت گرامیداشت و گرامیداشت روز گرامی هفتم آذر ماه برگزار می شود که در گروه های کشوری و دریایی برگزار شد.

سرتیپ دوم امید گفت: صبح روز سه شنبه یک دوره مسابقات قایقرانی توسط ناحیه یک نداجا در قالب 19 تیم و 52 شرکت کننده برگزار شد که از کشورهای مختلف در این مسابقات حضور داشتند. در این مسابقه تیم های قایقرانی نظامی و قایقرانی استان هرمزگان به مسافت 20 کیلومتر به رقابت پرداختند.

وی افزود: ورزش های مفید در ارتش مانند قایقرانی، شنا، تیراندازی، نجات افراد و کوهنوردی جزئی از جنگ محسوب می شود و برای قدرت بدنی سربازان بسیار مهم است.

دکمه بازگشت به بالا