عمومی

مقابل جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین نباید سکوت کرد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، آیت الله رضا رمضانی شامگاه شنبه در مراسم چهلمین سالگرد درگذشت حجت الاسلام والمسلمین «اسماعیل صدیقی» امام جمعه سابق شهرستان های صومعه سرا و کلاچای به نقل از سخنان امام موسی صدر درباره مسیر. آشنایی با امیرالمؤمنین(ع)ع)گفت: امروز او (ع) آنها را می توان در رفتار و اعمال پیروان رسول شناسایی کرد.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع)ع) با بیان اینکه پیروان دارای شخصیت، کرامت، عقل و معنویت هستند، می توانند علی (ع)ع) وی در ادامه افزود: هرکس ربوده شدگان را دستگیر نکند، اخلاق و مسئولیتی نداشته باشد، از امیرالمومنین علیه السلام پیروی نخواهد کرد.ع) قطع.

تشخیص زبان شیعه علی (ع) زندگی کردن کافی نیست

آیت الله رمضانی با اشاره به اینکه شیعه علیع) بسیار سخت و دشوار است و ادعا به تنهایی کافی نیست، فرمود: یاران علی.ع) آنها باید تلاش کنند، مبارزه کنند، بترسند، سداد و بدانیم که در راه درستی هستیم.

نماینده مردم گیلان در اجلاس رهبری به بیان تجربه بیش از 30 ساله خود با مرحوم حجت الاسلام صدیقی پرداخت و گفت: معروف بودن، ساده زیستی و بی خیال بودن، دغدغه مردم، ساختن و رهایی از مشکلات مردم. مرده.

وی با اشاره به اینکه مرحوم صدیقی در وظایف خود به خوبی عمل کرده است، اظهار داشت: وقت شناسی و رعایت شأن روحانیت و پرهیز از هرگونه تکبر و تعصب از شاخصه های دیگر رهبران دینی برجسته است.

آیت الله رمضانی مدعی شد که حجت الاسلام صدیقی از مدافعان سرسخت ولایت بود. حجت الاسلام صدیقی از مدافعان سرسخت ولایت بودوی گفت: با وجود اینکه در چند سال گذشته حال آن مرحوم خوب نبود اما همیشه خوشحال بود و خدا را شاکر بود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه مرحوم صدیقی به مدت 17 سال در شهرستان های صومعه سرا و کلاچای امامت جمعه را بر عهده داشت، افزود: مردم همواره از ایشان به عنوان یک مرد بزرگ یاد می کنند. امام جمعه اصلاح شده.

اقامه نماز جمعه به مناسبت حوادث انقلاب اسلامی برای حضور مراجع تقلید در میادین عمومی

وی با اشاره به اینکه قبل از پیروزی فتح اسلامی، ایام نماز جمعه طبق برنامه بسیار کوتاه و بی برنامه بود، گفت: یکی از مهم ترین اتفاقات این پیروزی، نماز جمعه بود؛ در حالی که اقامه نمازجمعه بر اساس برنامه ریزی انجام شده بود. فرصتی پیش آمد تا روحانیت در عرصه ها حاضر شوند و به ارائه خدمات دینی بپردازند.

آیت الله رمضانی افزود: در پهلوی روند امامت یابی در مساجد وجود داشت و در ایام محرم، صفر یا ماه رمضان متولیان مسجد دعوت به حضور امامت به مسجد می کردند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه قبل از انقلاب اسلامی دیدگاه های دینی کم بود، افزود: این سوال بسیار مهمی است که آیا بزرگان دینی و مذهبی فقط برای نماز می آیند و روزه می گیرند؟ یعنی در مسائل اجتماعی اقدامی نکند؟

وی گفت: برخی می گویند دین در مسائل اخلاقی حکمی ندارد و امام باید فقط نماز بخواند و نماز بخواند و احکام را توضیح دهد و وارد مسائل و مشکلات اجتماعی نشود.

آیت الله رمضانی با تاکید بر اینکه مسائل اجتماعی در آیات و روایات فراوانی آمده است، افزود: پیامبر اکرم (ص) پس از تشکیل حکومت، جهاد می کند و از ظلم و ستمی که بر مسلمانان روا داشته دفاع می کند، یعنی سزاوار آن است. ” ساکت نیست و این یک عمل اسلامی در مسائل اجتماعی است.

در قرآن 400 ساعت جهاد و منکر آمده است

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع)ع) وی با بیان اینکه حدود 400 آیه در قرآن کریم مربوط به جهاد و مقاومت است، گفت: منظور از قرآن مجید جامعه و گروه های آن مانند مراسم کلیسا، نماز جمعه و حج است. بسیاری از قوانین اسلامی مربوط به مجازات هایی هستند که بدون مجوز قابل اجرا نیستند.

وی همچنین از گروه مسلمین در ماجرای غدیر، حضور اباعبدالله الحسین(ع) یاد کرد.ع) وی به همراه خانواده اش در کربلا به سر بریدن نیزه ها و ربودن بچه ها اشاره کرد و گفت: «اگر دین فقط برای این بود که با خدا ارتباط برقرار کنیم، چرا اینطور شد؟

آیت الله رمضانی همچنین با بیان اینکه قرآن کریم می فرماید اگر مسلمان یا غیرمسلمان کمک بخواهد اما کمک نکند مسلمان نیستید، گفت: اینجا نباید در مقابل جنایات صهیونیست ها بایستیم. حکومت خودگردان فلسطین و کودکان مظلوم و زنان بی دفاع کشته می شوند، سکوت کنیم.

سخنگوی مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تاکید امام خمینی (ره) بر روز جهانی قدس و روز اسلامی گفت: خبرنگاران بین المللی در این باره سکوت می کنند. رژیم نسل کشی صهیونیستی در نزدیکی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان دست به جنایت می زند و شبکه های تلویزیونی سراسر جهان در قبال این موضوع سکوت اختیار کرده اند..

وی همچنین دیدگاه امام خمینی (ره) را در مورد سیاست برجسته کرد و افزود: امام راحل (ره) سیاست را به معنای فریب، نفاق و نیرنگ نمی پذیرفت، بلکه سیاست را به معنای رهایی بخش، توجه، اصلاح و حل می پذیرفت. مشکلات مردم مشکلات، او کار همه مسلمانان را می دانست.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه در زیارت جامعه، ائمه(ع)ع) وی از او به عنوان یک سیاست گذار جلوه کرد، گفت: امام قدرت سیاسی دارد و اگر امروز این قدرت نبود، دشمنان همه را فرو می بردند و مسئله اسلامی وجود نداشت.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع)ع) با بیان اینکه امام خمینی (ره) نیز به برداشت دیگری از غدیر اشاره کردند، گفتند: مرحوم صدیقی شاگرد این فهم امام (ره) بود و اسلام و فهم او را درک کرد و به جایگاه خود عمل کرد.

مسلمانان باید در قبال فلسطین و میانمار احساس مسئولیت کنند

وی با تاکید بر اینکه دولت اسلامی باید بر فلسطین، میانمار و دیگر مظلومان جهان تسلط داشته باشد، گفت: اگر چنین مسئولیتی نداریم، امیرالمومنین علیه السلام است.ع) ما خیلی دور هستیم.

آیت الله رمضانی می فرماید امام علیع) در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان به دلیل موقعیتی که داشت به او حمله کردند و او را کشتند، افزود: امیرالمومنین.ع) او را به خاطر عدالتش اعدام کردند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انقلاب اسلامی برپا شد تا همه شئون دینی را برآورده کند. انقلاب اسلامی برای پوشش همه شئون دینی به وجود آمدوی بیان کرد: دشمن می خواهد دین، اهل بیت(ع) و قرآن را از جوانان دور کند و ما باید با تمام توان در مقابل هجمه های دشمن ایستادگی کنیم.

وی همچنین بر اهمیت توجه به قرآن کریم تاکید کرد و گفت: در سوئد قرآن را می سوزانند، اما ما قرآن را با دست خود رها می کنیم و با آن بد رفتار می کنیم. قطعاً قرآن در روز قیامت برای ما عزاداری خواهد کرد.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه همه از جمله دولت باید برای رفع مشکلات زندگی مردم تلاش کنند، افزود: در گیلان باید با جدیت این کار انجام شود.

مشکل سراوان باید عمیق حل شود

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به بحران زباله سراوان اشاره کرد و گفت: درک می کنم که تمایل زیادی برای حل مشکل سراوان وجود دارد.

وی افزود: باید سریعا مشکل حل شود. اگر دفن زباله موضوع بازیافت باشد، با مشکلاتی که گریبانگیر بسیاری از مردم است، مواجه نخواهیم شد.

آیت الله رمضانی یکی از شاخصه های انقلاب اسلامی را کمک به مردم عنوان کرد و گفت: مردم ستون های موفقیت هستند. امیدواریم مسئولان قول هایی بدهند که کمک کند و مشکلات مردم را در محیط کار حل کند.

نماینده مردم گیلان در اجلاس سران رهبری با بیان اینکه عصبانیت نباید آنقدر زیاد باشد که باعث کفر شود، تاکید کرد: نیروی انتظامی، مسئولان و دادستان ها باید دست به دست هم دهند تا این باور ایجاد شود.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران را باید با سرنگونی حضرت ولی عصر (عج) پیوند داد.عج(اگر اسلام شکست بخورد با آمدن حضرت مهدی (عج) 300 تا 400 سال دیگر از اسلام می گذرد.عج) مشکلی نخواهد بود. ما باید کار خود را خوب بشناسیم، احساس مسئولیت را بیدار کنیم تا بتوانیم کار خود را انجام دهیم.

دکمه بازگشت به بالا