عمومی

موج هفتم نزدیک شد – اخبار ایران من

افزایش تعداد مراجعه کنندگان به بیمارستان و افزایش مبتلایان به کرونا در 15 روز گذشته نشان دهنده افزایش کووید-19 است.

به گزارش روزنامه اخبار ایران من دوست وی نوشت: مقامات بیمارستانی، متخصصان عفونی در بخش‌های تخصصی بیمارستان‌ها و پزشکان مطب‌ها از افزایش تعداد بیماران با علائم کرونا که اغلب شبیه سرماخوردگی است، خبر می‌دهند. و اینجا افزایش آمار روزانه وزارت بهداشت در مورد شیوع کرونا در این کشور است. همانطور که می بینیم تعداد مبتلایان در دو هفته گذشته افزایش چشمگیری داشته است، به طوری که از تیرماه هر روز که 265 نفر بود، روز گذشته چهاردهم همین ماه به بیش از 1084 نفر رسید.

آمار مرگ و میر به شدت افزایش یافته است، اما به گفته متخصصان بیماری های عفونی، دیگر نگرانی در مورد میزان بالای مرگ و میر وجود ندارد. تعداد مراجعین به بیمارستان ها در ابتدای تیرماه 67 نفر و دیروز 150 نفر بود که در این مقطع نگرانی ها برای شیوع ویروس کرونا افزایش یافته است.

محمدرضا هاشمیان، متخصص و عضو کمیته علوم کرونا روز گذشته به همشهری گفت: نشانه‌هایی از موج هفتم کرونا ظاهر شده است. وی که در بیمارستان مسیح دنشوری کار می کند، گزارش های زیادی از تعداد بیماران مبتلا به علائم کرونا در بیمارستان ها، درمانگاه ها و بیمارستان ها ارائه کرد. به گفته وی، همانطور که از آمارها مشخص است، بر اساس اطلاعیه اخیر وزارت بهداشت، یک هزار و 84 بیمار جدید و 150 نفر به بیمارستان کرونا اضافه شده است: سالمندان مبتلا به زوال عقل کرونا، بیماری و نقص ایمنی در معرض خطر بالایی هستند و همانطور که تصویر بیمار نشان می دهد، در مناطق پرخطر، ریه های بیماران نیز درگیر می شود.

به گفته هاشمیان، علائم مشابه سرماخوردگی است، هرچند که این بیماری از بالا به پایین گسترش می یابد و نشان دهنده عفونت ریه است: «در حال حاضر مشکل اصلی BA4 و BA5 است، بنابراین امید است این بیماری به حدود کاهش یابد. سه هفته و اینکه تعداد مرگ و میرها افزایش نخواهد یافت، ممکن است در خطر باشیم.

به گفته این کارشناس، آمیکرون مانند دلتا نیست، مردم نباید بترسند، اما باید احتیاط کرد: «بیماری کرونا گران‌تر است، الان نسبت به گذشته هزینه‌های درمان کرونا زیاد است. در نتیجه هر بیماری و بستری شدن در بیمارستان بسیار پرهزینه است، افراد باید از ابتلا به ویروس اجتناب کنند. ”

وی همچنین بر استفاده از ماسک در مکان‌های بسته تاکید کرد: نمی‌توان به مردم گفت که روش‌های قبلی را رعایت کنند، اما شیوع کرونا مانند گذشته نیست و دیگر نمی‌توان افراد را ممنوع یا اجبار کرد. خود.” سازمان بهداشت جهانی مجوزی برای کشورها صادر نمی کند. ایمنی باید با واکسیناسیون افزایش یابد. در حال حاضر کشورهایی مانند امارات و کوبا بیماری های زیادی دارند اما مرگ و میر آنها صفر است. در ایران باید حفاظت کافی به واکسن اضافه شود. “

اوایل هفته گذشته ستاد ملی مقابله با کرونا «پیشنهاد قوی» برای تزریق یادبود کرونا برای افراد بالای 12 سال صادر کرد و روز دوشنبه معاون وزیر بهداشت در نامه‌ای به دانشگاه‌ها اعلام کرد. علوم پزشکی در خصوص صدور مجوز تزریق درجه چهار. هر چند به گفته کارشناسان در تزریق بعدی کرونا این عدد نباید دوباره اعلام شود و تنها به عنوان واکسن یادآوری یا محرک ذکر شده است. زیرا این واکسن نیز مانند آنفولانزا هر سال نیاز به واکسینه شدن دارد. معاون وزیر بهداشت در نامه‌ای به دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام کرد با توجه به بازگشت زائران حج، برگزاری همایش اربعین، بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، تمامی گروه‌های سنی واجد شرایط واکسیناسیون و شش ماهگی. از آخرین تزریق آنها گذشته است، تزریق را انجام دهید. وی همچنین در این نامه بر استفاده مداوم از ماسک، رعایت سیاست های بهداشتی به ویژه در گروه های پرخطر تاکید کرده و خواستار آگاهی از زمان ظهور گونه های جدید شده است.

تهدیدات کارکنان پزشکی از سوی ضد واکسیناسیون ها

اکنون در این زمینه یک متخصص با انتقاد از واکسن در کشور می گوید: ایران در زمینه واکسیناسیون بسیار خوب عمل کرده است، اما اکنون تزریق واکسن بسیار کم است، زمانی هر سال بیش از یک میلیون نفر واکسینه می شدند. روزی است و اکنون به 12000 نفر در روز رسیده است. از سوی دیگر، ضد واکسن ها، یعنی کسانی که واکسینه می شوند، کارکنان بهداشتی را بیشتر تهدید و آزار می دهند، ما شاهد تهدیدات بیشتری در فضای مجازی هستیم و به طور فعال سومین تزریق و دوز یادآوری را تزریق می کنیم. با این حال، واکسن‌ها می‌توانند با عواقب منفی و تعدادی خطا همراه باشند، اما نیاز به نظارت دقیق دارند.»

وی ادامه می دهد: تاکنون حدود 27 میلیون نفر نوبت سوم واکسن را دریافت کرده اند و تعداد افرادی که شش ماه گذشته از آخرین تزریق گذشته است افزایش یافته است. این واکسن دوام زیادی ندارد و اثربخشی آن به مرور زمان کاهش می‌یابد.»

به گفته وی، افرادی که در گروه های پرخطر قرار دارند، نوبت سوم را مصرف کنند و اگر مدت طولانی بوده است، تذکری هم داشته باشند: iyi. که واکسن تقویت کننده در دسترس کارگران نیست. این افراد باید در محل کار خود واکسینه شوند. افراد زیادی هم هستند که می خواهند سوغاتی تزریق کنند، اما نمی دانند کجا بروند. “

او از بی‌تفاوتی صدا و سیما به تزریق یادبود کرونا انتقاد می‌کند: «مردم همه اطلاعات را از اینترنت دریافت می‌کنند. اگرچه خیلی ها در این فضا کار نمی کنند. از سوی دیگر، هیچ تبلیغی برای چهارمین تزریق واکسن کرونا وجود ندارد. “

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا