عمومی

مولوی عبدالحمید این نامه را بخواند

آیا ایران اسلامی که امروز در بسیاری از عرصه های علمی، فنی و نظامی در زمره بهترین های جهان قرار دارد، فاقد نخبگان و متفکر است؟ کشوری که بعد از وحشیانه ترین تحریم ها از نظر اقتصادی سقوط کرده است – که متاسفانه شما هیچ کاری برای مقابله با آن انجام نداده اید – باید به نشستن تعبیر شود؟! پس از پیروی از سخت ترین مجازات های غیرقابل تصور در تاریخ بشر، کدام کشور می تواند این گونه بایستد و ثروت خود را تحت کنترل خود درآورد؟

ایسناپلاس-علیرضا کمیلی:جناب آقای مولوی عبدالحمید؛ رهبر محترم دارالعلوم مکی زاهدان

سلام

من که سالها در کنار برادران اهل سنتم از حقوق آنها دفاع می کنم، بنا به تلاشم برای تغییر شرایط با شرع و به همین دلیل انواع توهین ها و توهین های تندروها را تحمل کرده ام. در نماز جمعه محترم من امروز آن را نامناسب دیدم، بنابراین همانطور که تأکید کردید «مهربانانه و دلسوزانه» نکاتی را برای شما توضیح خواهم داد که حتی این بار هم به عنوان مطالب تحقیرآمیز قدیمی – به دلیل انتقاد – در رسانه های شما ظاهر نمی شود. ارجمند – اما امیدوارم به دست شما برسد و فرصتی برای خواندن نصایح این حقیر به شما بدهد. باز هم وقتی در مورد اظهارات شما درباره «علل شیوع کرونا» نظری مختصر و محترمانه نوشتیم، برخی از دوستانتان تعبیری گستاخانه کردند که ما را متعجب کرد. امیدوارم دیگران هم آزادی داشته باشند که روحیه انتقادی شما را به اشتراک بگذارند.

1. بیانیه شورای امنیت بخش مهمی بود که مورد توجه قرار نگرفت

وقایع اخیر بویژه با پیگیری های نماینده دولت در منطقه و سایر دلسوزان، افکار شما در مورد شکنجه برخی از قربانیان حادثه خونین 17 آنلاین به پایان رسید و علاوه بر این برکناری دو مسئول و اعتراف به قصور، روند قضایی زیر شکایت افراد متاثر از این موضوع آغاز شد، اما شما و دوستانتان با شورای تامین استان تماس گرفتید که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده و سیستم به هیچ وجه به حرف شما گوش نداده است!

بله، من دیگر معتقد نیستم که دولت برای عدالت با شما کاری ندارد و اتفاقاً رسیدن به عدالت کار زاییده جمهوری اسلامی است، اما طبیعتاً اقدامات بیشتر است. در این مورد در دادگاه فاش می شود و تمام اسناد را بررسی می کند و حمله عده ای را که به پلیس مراجعه کرده و اسلحه حمل می کنند با توطئه فراوان در نظر بگیرید – که شما هم این قسمت را قبول دارید، آسان نیست. قضاوت کنم که همه بی گناه هستند اما ظاهراً نظر شما در مورد نمازگزارانی که نزدیک پلیس نبودند پذیرفته شده است و امیدوارم در روند قضایی آینده با دقت بسیار بررسی شود و به عنوان یک شهروند از مسئولین تقاضا دارم که خودداری کنند. این. به طور کامل و سریع مورد بررسی قرار گیرد.

2. قبول دارم که پیشرفت منطقه سیستان و بلوچستان خوب نیست

من به خوبی از وضعیت استان سیستان و بلوچستان آگاه هستم و ضعف های آن را در زمینه توسعه می شناسم. در حال حاضر کاری به شواهد ندارم، اما یک مقایسه کوچک از وضعیت کنونی منطقه سیستان و بلوچستان در نشانه های مختلف و قبل از حمله ما را به چه نقطه ای می رساند؟ کجا خودمان را مقایسه کنیم؟ بلوچستان، پاکستان؟ افغانستان؟ هند؟ عراق؟ کردستان ترکیه؟ مصر؟ جایی که؟ ای کاش فرصتی پیش می آمد و بررسی دقیق علائم این منطقه در فضای علمی انجام می شد و خواهش می کنم این کار توسط گروه های علمی انجام شود تا تحت تاثیر شایعات نادرست یا نظرات متاثر از رسانه ها و یا رسانه ها قرار نگیریم. دردهای دیگر

البته من وضعیت منطقه شما را اصلا خوب نمی بینم، اما بخشی از کسری به دلیل نگاه شما و دیگران به این گروه است. یادم هست چند سال پیش رو در رو به شما گفتم که حاضریم گروه های تجاری موفقی را وارد کشور کنیم تا تحول اقتصادی در این منطقه ایجاد شود و نمونه هایی از موفقیت این گروه ها را در این منطقه ذکر کردم. همان منطقه، اما به کمک شما و جوانان این منطقه نیاز داشت، اما راه پروردگار فقط این بود که مسئولان همه چیز را درست کنند، در صورتی که کارشناسان به عنوان اولین گروهی که به مردم منطقه کمک می کنند، هیچ مشکلی ندارند. درک خوب از رشد توسعه، چگونه می توان انتظار داشت سازمان های موثر عملکرد ضعیف.

من اولین منتقد نهادهای رسمی بوده و هستم و اخیراً در مورد لزوم واگذاری مناصب اصلی کشور به اهل سنت نوشته‌ام، اما فکر می‌کنم حس پیشرفت عمیق‌تر از انتصاب چند نفر از اهل سنت است. چون وجود اهل سنت مقامات محلی در تمام شهرهای بلوچستان و مدیرانی که گفته می شود شما در سایر تشکل های کارگری هستید، در بسیاری از جاها رهبری این تغییر را نداشته اند و این نشان دهنده لزوم رسیدگی به اقدامات تغییری است که انجام نمی شود!

3. آیا تمام دنیا سیاه است؟

این جملات شماست: «خارجی ها به مردم روحیه می دهند اما این فریاد به خاطر تحریک شروع نشد» «تأیید رسانه هایی که به زور یا فشار گرفته شده فرهنگ مردم را هم افزایش می دهد» «مردم گرسنه هستند» «این مردم خون دیده اند و خون دیده اند نمی توانی آنها را بدرقه کنی” “با حضور ناظران بین المللی هر چه زودتر همه پرسی برگزار کنیم” “ایران یکی از کشورهای بی نظیر از نظر ثروت و معدن در جهان است که نشسته است” امروز پایین” “همه مغزهای متفکر فرار خواهند کرد”

امروز از اتفاقات غم انگیز استان به امور جهانی رفتید که البته حق دارید اظهار نظر کنید اما ظلم در این حرف ها زیاد بود. واقعا چه کشوری مثل ما تحت فشار و فشار خارجی است؟ چه داستان هایی در مورد کشتار دختران بی گناه در کشورهای مختلف جهان شنیده اید؟ وقتی دانش آموزی توسط افراد دیگر کشته می شود یا یک سرباز بیچاره توسط ماشین زیر گرفته می شود و قاتل در مورد آن صحبت می کند، آیا این یک اعتراف اجباری است؟! اگر دیگران با همان قضاوت هایی که شما مخالفت کرده اید به شما ملحق شده اند، نباید مانند آنها باشید.

شگفت انگیز است که شما رای دادید و به افراد مختلف کمک کردید، چرا اکنون از بینندگان در سراسر جهان شکایت می کنید که عواقب جنایات خود را در جامعه ما می دانند؟ یعنی شما موفقیت احزاب مختلف سیاسی از خاتمی تا احمدی نژاد را در انتخابات قبول نکردید؟!

به عنوان یک کارشناس دینی برای جهان اسلام بی نماز بودن رئیس جمهور تکنوکرات دلیل بر بنیاد دینی است؟!

آیا ایران اسلامی که امروز در بسیاری از عرصه های علمی، فنی و نظامی در زمره بهترین های جهان قرار دارد، فاقد نخبگان و متفکر است؟ کشوری که بعد از وحشیانه ترین تحریم ها از نظر اقتصادی سقوط کرده است – که متاسفانه شما هیچ کاری برای مقابله با آن انجام نداده اید – باید به نشستن تعبیر شود؟! پس از پیروی از سخت ترین مجازات های غیرقابل تصور در تاریخ بشر، کدام کشور می تواند این گونه بایستد و ثروت خود را تحت کنترل خود درآورد؟ من هم قبول دارم که هرکس امروز مشکلات و فساد و کم کاری را رد کند کور است، اما این ملت مقتدر «نشستن» و «گرسنگی» حقیر است، با این حال دشمن برای آنها نقشه های جدیدی می کشد. هر روز؟؟!

4. کدام زن در ایران مظلومتر از زن بلوچ است؟

حرف شما این است: «زنان از حجاب بدشان می آمد» «اگر از زنان متنفر هستید و می خواهید ملتی را به زور به بهشت ​​ببرید، بدانید که شیعه و سنی به زور به بهشت ​​نمی روند…اگر می خواهید زور کنید. سرنیزه.. “

آیا سوزاندن ریمل بر روی سر کسانی که محدودیتی در برهنگی نداشتند دلیل بر تبعیض بود؟ اگر زن تهرانی تعصب دارد، وای بر زن بلوچ! من از آن روشنفکران غربی نیستم که درباره ازدواج کودکان یا خانه داری زنان قضاوت کنم، اما مشکل بلوچستان فقط اینها نیست.

من هرگز شاکی نبوده ام و نمی خواهم با ذکر مصادیق فراوان از ظلم به زنان بلوچ، کس دیگری تلخ شود، اما معتقدم کار زنان در تهران، مشهد، کردستان و ارومیه فعالیت عمرانی آنهاست. شاید در بلوچستان “کازانا” باشد. شگفت انگیز است که شما ناگهان مدافع حقوق زنان شده اید، زیرا برای میلیون ها زن بلوچ که قبلا دیده نشده بودند کاری انجام می دادید. این عدد را خیلی جدی گفتم. می توانید جستجو کنید. آیا فکر نمی کنید هیچ جایی در ایران وجود ندارد که مانند بلوچستان زنان را مورد دزدی و تحقیر قرار دهند و اتفاقاً این خلاف مصالح جمهوری اسلامی بوده است؟!

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا