عمومی

میدان جنگ سایبری – اخبار ایران من

جهان با قدرت فناوری رایانه مواجه است و می تواند با کلیک یک دکمه باعث کلاهبرداری و ضرر مالی شود.. در سال های اخیر مفهوم فضای مجازی به عنوان میدان نبرد به شدت تغییر کرده است که مهم ترین آن تاثیرات مخرب این حملات بر دولت ها، گروه ها و افراد است. مهم ترین نوع از این نوع، وندالیسم است که یکی از نگران کننده ترین جنایات برای دولت ها و مردم است.

ریشه اصلی این نگرانی وجود گروه‌های مختلف در این موضوع و دشواری ریشه‌یابی آن است. دلیل دیگر به تعریف مبنای حمله و ارزیابی هزینه نتیجه برمی گردد. گسترش اینترنت به کانون مشکلاتی از جمله جاسوسی، دسترسی غیرمجاز و نظارت بر پایگاه داده تبدیل شده است که می تواند امنیت ملی سایر کشورها را تهدید کند.. با توجه به چنین حوادثی، بسیاری از دولت ها موضوع فضای مجازی را در اولویت قرار داده اند و تمرکز خود را بر توسعه تدابیر امنیتی گذاشته اند..

حملات سایبری به شکل قدرتمند و ارزانی از جنگ تبدیل شده است. جهان با قدرت فناوری رایانه مواجه است و می تواند با کلیک یک دکمه باعث کلاهبرداری و ضرر مالی شود.. رویدادهای اخیر، واقعی و مجازی، نقش جنگ سایبری را بیشتر به ما نشان داده است. این امر به ویژه پس از اقدامات گروه Anonymous بیشتر شد (هکرهای ناشناس)که یک گروه بین المللی از هکرها است، بسیار قابل مشاهده شد. تمرکز این شبکه بر روی جهان و خاورمیانه از جمله اسرائیل است. با توجه به نقشه این حمله، به نظر می رسد درگیری بین بازیگران به نوعی حمله و مخالفت تبدیل شده است که علیه تجهیزات و سیستم های مناطق مختلف در کشورهای مختلف در هر طرف جنگ و برای از بین بردن نامرئی استفاده می شود. چیزها. برآوردها از میزان این آسیب و تأثیر آن بر اقتصاد و فناوری و برنامه‌های دولت و ارتش متفاوت است..

توانایی مقابله با این موضوع به یک ایده بزرگ برای دولت ها تبدیل شده است که باید از این دانش برای سازماندهی مجدد سیستم های امنیتی و فناوری در عصر اطلاعات استفاده کنند.. اهمیت این موضوع از آنجا ناشی می شود که یک حمله سایبری راهنمایی است که می تواند به آنها در درک چگونگی مقابله با عواقب این رویداد در دنیای فیزیکی کمک کند.. حملات سایبری باید به لیست تهدیدات رایجی که هر دولت، سازمان و فردی با آن مواجه است اضافه شود. این حملات می تواند کشورها یا جهان را نابود کند (به ویژه در مواجهه با افزایش استفاده از فضای سایبری در بسیاری از حوزه ها و اتکای بالای مردم، گروه های سیاسی و نهادهای دولتی برای تأثیرگذاری بر فضای ایجاد شده توسط اینترنت.. این نشان دهنده اهمیت این روش ها و اثربخشی آنها در دستیابی به اهداف کاربر است.).

در حال حاضر تعداد فزاینده ای از ابزارهای دیجیتال و فیزیکی با کاربران حرفه ای وجود دارد که عملکرد شبکه را آزمایش می کنند و باگ ها را شناسایی می کنند.. هکرها فرصت های زیادی برای استفاده از آن برای انجام عملیات در سیستم ها دارند. در دهه اخیر اینترنت و نرم افزارها ابزارهای زیادی ظاهر شده اند که می توانند سیستم های فناوری اطلاعات را از بین ببرند.. این ابزارها توسط افراد غیرحرفه‌ای یا سازمان‌هایی که خدماتشان محدود است، ایجاد می‌شوند. آنها ابزاری را توسعه داده اند که می تواند رایانه ها را هک کند و به نفع دیگران یا اهداف دیگر کار کند..

دنیای امروز اولین طوفان سایبری خود را پس از بارگیری هزاران سند بین وزارت امور خارجه آمریکا و مأموریت های آن در سراسر جهان از وب سایت آن تجربه کرد.. انتشار این خبر روابط بین‌الملل بسیاری از رهبران جهان را که اظهارات مکتوب آنها با دیدگاه‌های عمومی آنها در تناقض است، متشنج کرده است.. این خبر همچنین باعث شورش و اعتراض در بسیاری از کشورها شد. استفاده از اینترنت در انتشار این داستان‌ها تأثیر زیادی در ایجاد این ایده داشت که اینترنت به عنوان یکی از ثمرات انقلاب در روش‌های نوین ارتباطی و ارتباطی می‌تواند خطرناک باشد و مهارت‌های گوناگون و نامحدودی که در خدمت آن است. کاربران، همه چیز خوب است. بد است، می تواند عواقب داخلی داشته باشد

6565

دکمه بازگشت به بالا