عمومی

نبود مدیریت یکپارچه شهری در ارومیه/جلسات کمیسیون ماده ۵ احیا شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، مرتضی منافی عصر پنجشنبه در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر ارومیه و استاندار آذربایجان غربی افزود: با کمک آنها مسئولان شهری به تنهایی نمی توانند اقدامی انجام دهند.

وی ادامه داد: استفاده از توان مجموعه هایی مانند ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، بنیاد علوی و بنیاد برکت برای رفع نیاز منطقه و روستاهای ارومیه باید مورد توجه قرار گیرد.

منافی یادآور شد: ایجاد گروه های تعاونی بین دولت و شهرداری ها برای بررسی و راه اندازی قدرت درآمدزایی در قوانین و طرح های شهری یکی از مواردی است که نباید از آن غافل شد.

وی یکی از مشکلات ارومیه را به عنوان کشور میزبان اعلام و برشمرد: حل مشکل اعطای مجوز برای ساخت مسکن استیجاری و هدف گذاری حفظ شهرسازی یکی از مشکلاتی است که در جاهای دیگر با آن مواجه هستیم. شهر به کمک فراتر از کنترل خود نیاز دارد.

کمک به توسعه حمل و نقل عمومی، کاهش آلودگی هوا، افزایش همکاری دولت و شهرداری ها در راستای بازسازی و مرمت مسکن فرسوده، ایجاد مشارکت برای توسعه گردشگری، توسعه فرهنگی و نمادهای فرهنگی و هنری، انسجام عمیق بین شورا و شورا کمیته اجرایی مصوب شورا و رعایت الزامات دولت در مورد دستگاه و دستگاه های دولتی و سایر موارد نایب رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در این جلسه مورد بحث قرار گرفت.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر ارومیه نیز در این همایش گفت: هم مرز بودن با سه کشور، قدرت بیشتر و جوانان و فرصتی طلایی برای ارتقای توسعه در منطقه است.

نقی کریمی افزود: تقاضا دارم پول ملی را با جمعیت استان ها در چند دهه اخیر مقایسه کنند تا ببینیم چقدر خطرناک است تا با تلاش شما و همکارانتان این تفاوت ها جبران شود. .»

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: با مصوبه شورای امنیت ملی در چهار گوشه غرب کشور، نیمی از مشکلات منطقه تمام شده است و لطفا دستور دهید مجوزها اجرایی شود. در کمیسیون های مختلف مورد بررسی قرار می گیرند.

کریمی درباره عقب ماندگی منطقه و رفع مشکل در درآمدهای منطقه افزود: انواع صادرات به مناطق همجوار داریم که به نوعی می تواند توسعه منطقه را تسریع کند.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه در این جلسه اهتمام ویژه استاندار به اصحاب رسانه امیدوار کننده است و امیدواریم در انتخابات اخیر جنابعالی و در حوزه های ارتباطی، اعتماد و همکاری خبرنگاران شاهد انتشار اطلاعات باشیم. در دسترس.

رسول اصغرزاده گفت: امیدواریم با مساعدت و پایبندی شما به بسیاری از مشکلاتی که در اثر مدیریت شهری و کندی ارائه خدمات به وجود آمده است، رسیدگی شود.

وی با تاکید بر اینکه اهمیت داشتن شورای منطقه پنجم به دلیل بی توجهی های طولانی مدت از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: آب و جمعه بزرگترین مشکل شما در این منطقه و در طول اداره منطقه است.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا