عمومی

نخستین فرزند خاندانی آسمانی – اخبار ایران من

امام حسن بن علی بن ابی طالب (ع) چهارمین شخص آل عبا، دوم، از قبیله معروف و محترم «بنی هاشم» است که در پانزدهم ماه رمضان سال دوم و به روایتی دقیق‌ترین داستان، سال سوم هجری در زندگی جدش پیامبر (ص) در مدینه به دنیا آمد. آن شب در آسمان و زمین و در شهر رسول غوغایی شد.

اولین فرزند خانواده آسمانی

این شادی به شبی برمی‌گردد که آسمان‌های مدینه در ماه رمضان پرسه می‌زدند و چشمان باز نوزاد را می‌دیدند، همه بیش از هر شبی به بهشت ​​می‌آمدند و از شادی برخورد با آن می‌لرزیدند. تولد این فرزند، تولد این فرزند، که اولین فرشته زمینی از خاندان آسمانی روی زمین بود که خداوند در کتاب نازل شده خود (قرآن) از او می فرماید:
در تمام خانه ها و در حومه و نزدیک شهر، از «قبا» تا «اولی» و «اسبه» تا «محزور» و «دره» مزینیب «تا» دره رنونا، در خانه های پناهندگان و انصار مدینه از بنی حارثه و معاویه و ابن عمرو بن عوف و ابن بیاضه و ابن ساعده و ابن سلمه و بسیاری از قبایل دیگر که در این ناحیه از وادی دور از نزدیکی سابق زندگی می کردند. یثرب شهر کنونی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم همه از ولادت دختر پیامبر و همسرش سخن می گفتند و در جلسات و گفتگوهای خود از علی علیه السلام وصف می کردند.

اولین فرزند خانواده آسمانی

در همین ساعت و شب بود که همه شورش های هولناکی که روز به روز شهر و مردمش را به نحوی تکان می داد، به آرامش و آرامش و انصاری و مهاجرینا، روزهای شیرین و زیبایی که در خانه علی رخ می داد، بازگشت. و بانوی دو مخلوق.
در هر جلسه تمرکز بر نوزاد مدینه و نوه پیامبر صلی الله علیه و آله بود!
آنگاه باد از هر سو به سوی شهر پیامبر وزید و شاخه های درختان و برگ ها و درختچه های آن به حرکت درآمد و چه نغمه زیبایی که نشان دهنده شادی این موجودات است گیاهی بود که در اطراف شهر رسول آفریده شد. . باد همه موانع خود را باز کرد و به مسجد النبی (ص) و خانه علی و فاطمه فرستاد.

اولین فرزند خانواده آسمانی

همانا خط اول پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم امام حسن مجتبی کریم اهل بیت دیده به دنیا آمد. هنوز ساعتی از افطار نگذشته بود که زنان مدینه، پسران و دختران و دختران خود را برای ابراز خوشحالی از تولد این نوزاد به خانه فرستادند و کلیسا با شور و نشاط کودکانه و جوانی، غوغایی به پا کرد. گروهی طبل و گروهی بر روی صفحات فلزی و گروه کر، اشعار زیبایی سروده است که پس از گذشت چهارده قرن این سنت زیبا هنوز در روستاهای شیعه نشین عراق از نجف و کربلا و حله و ناصریه و کوت و بغداد و کاظمین وجود دارد. و .. در شهرهای جنوب ایران که خوزستان خرمشهر و آبادان هستند شب را در نیمه های ماه مبارک رمضان ادامه می دهند و کودکان و جوانان با لباس های محلی محلی خود به کوچه ها و کوچه ها هجوم می آورند.
فرزند بهشتی پدر امام علی بن ابیطالب (ع) جانشین عروس پیامبر (ص) و امام اول شیعیان و مادرش حضرت فاطمه زهرا (س) دختر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله است. . اسلام (ص) و زنان بزرگ در طبیعت.

اولین فرزند خانواده آسمانی

امام حسن مجتبی (ع) در مکان و خانواده ای به دنیا آمد که از محل نزول فرشتگان خدا نازل شد; همان خاندانی که به تعبیر قرآن همه افراد آن پاک و مقدس هستند و هیچ پلیدی و پلیدی در میان آنها نیست در قرآن کریم آمده است. ا ا ِ ا ا ا ا [اِنَّمایُریدُاللّهُلِیُذهُبَعَنکُمُالرِّجسَاَهلَالبَیتِوَیُطهِّرَکُمتَطهیراًوبدینجهتموردتحسینوتمجیدمکررخداوندمتعالدرقرآنکریمقرارگرفتهاند

امام حسن مجتبی (ع) اولین فرزند امام علی (ع) و فاطمه زهرا (س) بود، از این رو ولادت آن حضرت باعث شادی آنها و پیامبر اسلام (ص) و همه دوستداران اهل بیت (ع) شد.
پیامبر (ص) در گوش راستش اذان و اقامه را در گوش چپش خواند و به درخواست پدر و مادرش نام «حسن» را از خداوند متعال برگزید.
پیامبر خدا (ص) برای ولادت و تربیت امام حسن مجتبی (ع) احترام زیادی قائل بودند. پس در روز هفتم ولادت به او دستور داده شد که گوسفند عقیقه را قربانی کند و به فقرا بدهد.
پیامبر اکرم (ص) روایات زیادی از امام حسن مجتبی (ع) دارند که همه آنها در این خلاصه ناقص است و من فقط همین حدیث شریف پیامبر و اهل بیتش را نقل می کنم و از ایشان تشکر می کنم:

این ریحانث است و این پسر من است، این سید علیه السلام است.

تعریف: این (حسن) ریحان من است و این پسرم سید و سروری است که خداوند متعال به زودی به واسطه او بین دو گروه از مسلمانان صلح و آشتی خواهد داد.

اولین فرزند خانواده آسمانی

اسامی امام حسن مجتبی (ع) عبارتند از: آل اکبر، خاندان اول، طیب، قائم، حجت، تقی، زکی، مجتبی، وزیر، اثیر، امیر، امین، زاهد و برر.
اما مشهورترین آنها نام شریف «مجتبی» است و شیعیان او را «کریم اهل بیت» می نامند. نام او ابومحمد بود.
امام حسن مجتبی (ع) علاقه زیادی به پیامبر اسلام (ص) داشت، از این رو از همان ابتدای کودکی در دامان پر آنلاین جدش پیامبر (ص) و پدرش امیرمؤمنان علی (ع) رشد کرد. (ع) و مادرش فاطمه زهرا (س) مردی کامل و امامی عادل و شایسته به زمین آورده شد.
رسول اسلام (ص) در حدیثی از نقش و کیفیت نورانیت خود حسن مجتبی (ع) می فرماید: اما حسن، البته او پسر من و پسر من و از من است. او نور چشم من، نور قلب من و میوه قلب من است. او سرور جوانان بهشت ​​و حکومت خدا بر امت است. شریعت او شریعت و فرایض او و کلام من است. هر که از من پیروی کند از من پیروی می کند و کسی که از اوامر او پیروی نمی کند مرا نفرین کرده است و او در من نیست. هر بار که به او نگاه می کنم، به یاد می آورم که امواج پشت سرش او را ضعیف می کردند. اکنون نیز به همین منوال ادامه می دهد تا اینکه در اثر ظلم دشمن با مسمومیت جان باخت. در آن هنگام فرشتگان در بهشت ​​از مرگ او غمگین هستند. همچنین هر چیزی (از روی زمین) اعم از پرندگان آسمان، ماهیان دریا و دریا، برای مرگش سوگوار است.

اولین فرزند خانواده آسمانی

به هر حال، امام همامیو هفت سال و نیم را به برکت جدّش رسول الله (ص) سپری کرد و نزدیک به هشت سال را در طهارت و دوستی مادرش فاطمه زهرا (س) بیست و دو سال زندگی کرد. شش سال از برکت پدرش امیرمؤمنان (ع) است و چهل و شش سال زندگی برادر گرامیش امام حسین (ع) را درک کرد و زهر را به دوستش جعده بنت اشعث رساند. 7 صفر سال 9 هجری قمری.

اولین فرزند خانواده آسمانی

ای کریم اهل بیت! تولدت مبارک.
ای ابوالحسن، ای غلام مؤمنان و ای برادر پیامبر (ص) و ای بانوی بزرگ دو مخلوق! ما را در عید کارمند و خانواده خود قرار دهید و سلامتی و آرامش و آرامش را به مردم بازگردانید! آمین

*عضو محترم ستاد عتبه عراق وعضو فرهنگستان علوم پزشکی ایران

دکمه بازگشت به بالا